Temat: Proste piosenki na imprezę

Witam!
Musiałem założyć drugie konto bo wcześniejsze zapomniało hasła wink
Piszę do was w sprawie takiej: jutro ze znajomymi robimy małe spotkanie żeby się odstresować, pośmiać i pobawić. Zaproponowano mi żebym przyszedł z gitarą. I tu teraz moja pytanie odnośnie piosenek. Jakie?
Jestem początkujący tzn podstawowych 8-10 chwytów znam ( barowe mnie nie lubią wink więc odpadają) . Dlatego jakie piosenki? Chodzi o coś popularnego bo to przestrzał przez ludzi którzy słuchają bardzo różnej muzyki.

Mam nadzieję że pomożecie smile

2

Odp: Proste piosenki na imprezę

knocking on heavesn door 4 chwyty

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: Proste piosenki na imprezę

Chyba nie za jasno się wyraziłem. Chodzi mi o coś pokroju "Jest już ciemno" (nie bić nie słucham tego wink ) - łatwe i kazdy to zna

4

Odp: Proste piosenki na imprezę

T.love - Nie,nie,nie

5

Odp: Proste piosenki na imprezę

hmm... Lady Pank- Mniej niż zero (zwrotka i refren: akordy e i D, moment przed refrenem (Są tacy - to nie żart, dla których jesteś wart) akordy C i D. Łatwe i znane wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Proste piosenki na imprezę

Witam, niedługo robię małą imprezę na działce i pomyślałem, że mógłbym spróbować grać na gitarze przy ludziach, niestety granie z chwytów sprawia mi na razie problem, może i dlatego że nie znam żadnych prostych piosenek wpadających łatwo w ucho a z tabulatury za imprezie moim zdaniem gra się bez sensu bo ciężko do tego śpiewać i trzeba być dość skupiony bo wtedy słychać bardziej fałsze, no i jest znacznie ciszej smile Polećcie mi proszę jakieś proste piosenki z chwytami i dość prostym, najlepiej wesołym (chociaż niekoniecznie) tekstem, do którego bicie będzie łatwe do opanowania i takie, że ludzie obczają co gram, nawet zanim zacznie się śpiewać smile Chwyty które znam i potrafię chwycić to: C, d, D, D7, e, E, G, a, A i A7. Dzięki za odpowiedzi (do imprezy 2 tygodnie big_smile)

7

Odp: Proste piosenki na imprezę

no to coś Dzemu smile
NP Whisky, Naiwne Pytania smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

8

Odp: Proste piosenki na imprezę

Naiwne pytania potrafię zagrać tak jakoś, tylko dzięki temu że znalazłem chwyty rozpisane na tabulaturze (nie wiedziałbym np. że przy graniu D trzeba dołożyć raz jeden palec na wyższy próg i takie tam) big_smile  Do whisky patrzyłem chwyty są 2 których nie znam, ale może ich się nauczę smile A z biesiadnych coś ktoś zna (z takim tekstem by wszyscy mieli ubaw) ? smile

9

Odp: Proste piosenki na imprezę

Wielki śpiewnik polski pobierasz, wybierasz i grasz wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993