81

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Myślę że to nie tyle co dłuższe palce, co wygiąć w odpowiedni sposób te co są bliżej.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

82

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

tak je trzeba tak "zagiąć pod gryf " ;D

"Live To Play Live"

83 (edytowany przez Michał 2010-02-24 19:10:42)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Nie wiem gdzie zadać pytanie a to wygląda na najbardziej pasyjący temat.
Jak zagrać chwyt H7, bo z tabeli chwytów, że trzeba 5 palców? Jeden na poprzeczkę a 4 na resztę. Mam gitare klasyczną więc kciuk chyba odpada(?).

84

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

e---2---
h-------
g---2---
d---1---
a---2---
e--------

Ja gram tak właśnie H7.

85

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

lub na baree h7 to tak jak h tylko bez palca małego

"Live To Play Live"

86

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Ale on chciał H7 - dur nie mol więc tak chyba jak ja napisałam.

87

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

2
4
2
4
2
(2)

ewentualnie tak, chyba troche latwiej bo nie trzeba tlumic struny h, no chyba ze masz problemy z barre ;p

88 (edytowany przez Michał 2010-02-24 19:10:27)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Dzięki za odpowiedzi. Ta dwójka w nawiasie to poprzeczka? Umiem barowe, czy tam barre.

89

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

heh ;p znaczy ze niemusisz grac tego dzwieku, a tez bedzie prawidlowo zagrane ;p

90

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Michał, już dwa razy napisałeś: porzeczka. Mam nadzieję, że to pomyłka, i wiesz, że chodzi o poprzeczkę?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

91 (edytowany przez Michał 2010-02-24 19:09:39)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

lol racja. Ale porzeczki też lubię. Już poprawiam.

92

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

93

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Pytania o to jak coś zagrać zadajemy w dziale "Jak to zagrać", tutaj jest wątek na pytania konkretnie do jednego tematu kursu.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

94

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Wiem, że to co piszę jest nie na temat ale nie ma tutaj 'Konciku' podziękowań:). Panie Darku cieszę się że w końcu znalazłam coś gdzie wyjaśnione zostały bicie. Jestem początkującą chciałam się czegoś w końcu nauczyć ale nie znałam bić. A bez dobrych bić nawet dobre chwyty nie brzmią tak jak by się chciało. Jeszcze raz dziękuję. Od 4 godzin uczę się Zombie i ku mojemu zdziwieniu gram już prawie tak jak na pańskim filmie. może nie tak szybko ale coś z tego jest! Świetnie wszystko wyjaśnione.

95

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Jedno pytanko. Tylko ja za Chiny ludowe nie mogę zagrać poprawnie akordu A-Dur? Po prostu nie umiem, nie wiem co zrobić. Palec wskazujący muszę przyciskać z całej siły, żeby nie brzęczała struna D4, a za następnym razem i tak brzęczy (problem jest z tym, że palec wskazujący ledwo mieści się w progu i mam problem z poprawnym dociśnięciem). Póki co to moja najgorsza udręka. A paluch mam wrażenie jakby mi miał za chwilę odpaść...  Nie byłoby w tym nic dziwnego, jakby nie to, że akord jest w sumie banalny.

"Nie przejmuj się tym co ludzie myślą. Nie robią tego zbyt często"
http://www.onbux.com/?r=Dajo3241
http://pl.20dollars2surf.com/

96

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

jak będziesz ćwiczył codziennie to za 3 miesiące minie problem

97

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

nie używaj wskazującego ; d

98

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Nie jest aż tak banalny- musisz zmieścić kilka palców tuż obok siebie. I Panki dobrze radzi- nie używaj wskazującego. Będzie też łatwiej przy graniu barowych pochodnych od A

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

99

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Ja równieź mam pytanie do akordu A-dur. Powie mi ktoś jak upchać 3 palce na jednym progu ? Najlepiej by było jakby ktoś dał zdjęcie z ułożeniem palców w tym akrodzie. Pozdro smile

[img]http://img32.imageshack.us/img32/355/metallicasnake.jpg[/img]

100

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

normalnie upchać, tak by się zmieściły, ew. dla lepiej wyćwiczonych zrobić taką mini poprzeczke palcem serdecznym ale by oczywiście nie wadzić strunie E w drganiu

101

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

http://www.adamconnellymusic.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/09/a-major.jpg

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

102

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Oo, dzięki wielkie smile Mam też podobny problem a akordem D, ale w nim jest już łatwiej niż w A. Tzn. chodzi o  to, że palce na najcieńszych strunach się jakby "ześlizgują" i nie za każdym razem wychodzi. Poprosiłbym o zdjęcie z dokładnym ułożeniem palców dla tego akordu smile Z góry dzięki i sory za takie pytania ale początki są trudne jak zapewne sami wiecie.

[img]http://img32.imageshack.us/img32/355/metallicasnake.jpg[/img]

103

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

http://www.adamconnellymusic.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/09/d-major.jpg
wystarczyło zmienić literkę w linku do poprzedniego obrazka big_smile

104 (edytowany przez Bartos 2011-10-18 14:33:11)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Jeszcze jedna sprawa co do A-dur. Jak naciskam palcem serdecznym tak jak na tamtym zdjęciu to struna brzęczy, a jak próbuje przesunąć go bliżej to inne palce się nie mieszczą -,-

[img]http://img32.imageshack.us/img32/355/metallicasnake.jpg[/img]

105

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

ćwiczyć!
(wiem, mało konstruktywny post, ale tylko to można powiedzieć)

106 (edytowany przez Ziemian 2011-10-15 15:55:06)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Mnie wskazujący nie jest potrzebny. "A" łapie środkowym, serdecznym i małym przez co jest więcej miejsca, czyli łatwiej zmieścic . Spróbuj sam.

107

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Też preferuje metodę używania środkowego, serdecznego i małego. Jak wiadomo mały palec jest mały, dzięki czemu łatwiej go gdzieś wepchnąć dzięki swym małym rozmiarom.

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

108

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Poza tym jak zaczniesz łapać barowe akordy to i tak trzeba będzie tak palce ułożyć.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

109 (edytowany przez Bartos 2011-10-21 19:38:41)

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Ee sorki za zamieszanie, literówka się wkradła, nie używam wskazującego, chodziło o palec środkowy big_smile Ale idzie mi coraz lepiej, tak jak ktoś wyżej napisał "ćwiczyć" big_smile

[img]http://img32.imageshack.us/img32/355/metallicasnake.jpg[/img]

110

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Ja mam takie ogólne pytanie co do podstawowych akordów. Łapanie pojedynczych w miarę potrafię (jak ćwiczę to na wyrywki myślę akord, chwytam i gram sprawdzając czy gram czysto), tylko teraz muszę to wyćwiczyć żeby robić to szybko, dalej żeby móc je szybko zmieniać. Staram się codziennie grać przynajmniej z 15-30 minut, ale wiadomo jak to jest (jestem na 1 roku liceum więc jeszcze jest tai szok po zmianie szkoły) i tu pojawia się pytanie.

Są jakieś ćwiczenia które pomagają przyswoić szybkie chwytanie akordów, czy nie pozostaje mi nic innego jak praktyka konkretnych akordów?

"Nie przejmuj się tym co ludzie myślą. Nie robią tego zbyt często"
http://www.onbux.com/?r=Dajo3241
http://pl.20dollars2surf.com/

111

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Ja to robiłem tak że brałem akordy do piosenki z np. ultimate-guitar.com gdzie było zaznaczone w jakim miejscu zaczyna się grać dany akord i śpiewając sobie, w odpowiednim czasie przejeżdżałem po strunach(jedno uderzenie).

112

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Raczej tylko praktyka, dobrze też ćwiczyć na przykładach jakichś prostych piosenek.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

113

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Witam! Z góry powiem, że jestem bardzo początkujący, znam dopiero parę akordów. I mam takie pytanie do akordu D-dur. Na stronie przedstawiony jest tak:

   1   2   3   4
o|---|-2-|---|---|
o|---|---|-3-|---|
o|---|-1-|---|---|   D-dur
o|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|

Ja nauczyłem się grać go z zamienionymi palcami I i II, tzn:

   1   2   3   4
o|---|-1-|---|---|
o|---|---|-3-|---|
o|---|-2-|---|---|   D-dur
o|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|
x|---|---|---|---|

Czy wpłynie to jakkolwiek na dalszą grę? Czy lepiej jednak nauczyć się grać go poprawnie?

114

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Dobrze nawet jeśli będziesz znał oba ustawienia.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

115

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Łap jak ci jest wygodniej.

116

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Witam,

Jak pewnie widać oczywiście jestem nowy na forum. Uczę się grać wg prezentowanego kursu. Aktualnie przerabiam rozdział o podstawowych chwytach. W wielu miejscach czytałem aby przechodzenia między akordami uczyć się na konkretnych prostych piosenkach. Wybrałem sobie "Lokomotywę z ogłoszenia" Perfectu. Wg przedstawionych akordów wygląda bardzo prosto

wstęp
D C D C
D C D C
e D e D

zwrotka
e D

refren
D C D C
D C D C

Nawet potrafię już w miarę szybko przechodzić pomiędzy poszczególnymi akordami w takiej kolejności jak na rozpisce, ale mam problem, że w żaden sposób nie brzmi to jak oryginał. Stąd moja prośba o pomoc. Co zrobić żeby to chociaż trochę przypominało oryginał? Czy tu rozchodzi się o to nieszczęsne bicie o którym jest mowa w kolejnych lekcjach?

Pozdrawiam

117

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Dokładnie o to

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

118

Odp: Pytania do tematu Podstawowe chwyty gitarowe

Dzięki za poprzednią odpowiedź. Kontynuując temat miałbym kolejną prośbę. Jak wcześniej wspomniałem "Lokomotywa..." Perfectu jest moją pierwszą piosenką której się uczę. Tabulatura do niej jest w moim poprzednim poście. Próbowałem ostatnio wyczaić jej bicie ze słuchu i wg mnie w zwrotce może być tak:

e - DGD DD (ta spacja to mała pauza)
D - DDD

Czy to może być bicie tej piosenki? Czy to jednak coś zupełnie innego? Nie chodzi mi o to żeby ktoś podał mi jakie jest konkretnie bicie w tej piosence, ale bardziej chce sprawdzić czy to co mi się wydaje biciem faktycznie nim jest.

Pozdrawiam