1 (edytowany przez SkaraBeuSZ 2010-02-10 18:43:33)

Temat: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Witam na forum smile

Byłem dzisiaj u gościa w sklepie (fajny, sprawiał wrażenie znającego się na rzeczy^^) i zaproponował mi jednego z Ibanezów...Niestety zapomniałem zapisać se modelu, dlatego pytam się tu ogólnie o ich gitary. Dodam, że ta jest za 88x zł  885 chyba.

Mi wydawał się bardzo dobry ^^ Na progach nic nie trzeszczało, ładnie wszystko posklejane i ogólnie dobre wykonanie, gryf dość miękki (taki mi się wydawał ), fajne brzmienie...wg. mnie Jutro będę sprawdzał klucze, bo dzisiaj zapomniałem : P

I może dla nie do końca początkującego...:) Trochę umiem wink

2

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Jeśli chodzi o Ibanezy- z tego co wiem w te droższe modele warto inwestować, ale wiele osób twierdzi że te tańsze są słabe i płaci się tam właściwie tylko za logo (no chyba że model który widziałeś w sklepie jest naprawdę dobry).

Wejdź na ibanez.com i tam poszukaj tego modelu który widziałeś, może ktoś na forum coś pomoże, ale musimy najpierw wiedzieć o jaki model chodzi.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

http://www.ibanez.co.jp/products/eg_pag … ies_id=351

To ten...z tego co mi gościu mówił to serio dobry jest ten Ibanez...teraz już nei iwem ^^

4 (edytowany przez Krester 2010-02-10 19:59:03)

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Znam, grałem na nim w sklepie i niezłe wrażenia, za taką cene to chciałem kupić, ale później udało mi się ltd ex 50 80 euro taniej kupić.... Ten ibanez nie jest zły jakbyś później większą ilość gotówki miał to warto wymienić mostek, ale na początek będzie ok.

edit: a jaki piecyk do tego?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Kurde....nie pamiętam ^^ Wiem, że piecyk jest, dobry, bo na nim grałem ^^ Fajne przestery, cena fajna (490zł), ogólnie mi się piecyk podobał ^^


PS A co wy wszyscy tak z tym mostkiem ? ^^ To drugie forum gdzie o to pytam i wszyscy na ten mostek narzekają...czemu?

6

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Floyd rose... ehh, dobre mostki floyd zaczynają się od... 200 euro = 800zł czyli cena Twojej gtary smile http://www.thomann.de/pl/tremola_floyd_rose.html

Z tańszymi mostkami gitara będzie Ci się szybciej roztrajać, wybrziewanie strun będzie dużooo krótsze itp. Na początku nie będzie Ci to sprawiać dużej różnicy, ale później to wymiana:/ (na yt znalazłem sobie kiedyś tego ibaneza z wymienionymmostkiem, kluczami i przetwornikami na emg 81/60 i brzmiał cudnie)

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

7

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Aha smile Uspokoiłeś mnie tym, że na początek wystarczy ^^ Teraz mam inne pytanko - czy przez ten mostek gitara będzie się rozstrajać jakoś bardzo mocno? I co to jest to wybrziewanie, bo rozumiem, że chodzi o zużycie? ^^

Aha i ile wymiana takiego mostka może kosztować ^^

8

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Jako usługa lutnicza?

Nie chodzi u zużycie tylko o to jak długo szrapnięta struna będzie brzmieć. Nie będzie się rozstrajać 1 dniu ^^ Wszystko zależy od tego jak często będziesz go używał (mostka)

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

9

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Ogólnie ^^

Aha ^^ chodziło ci o wybrzmiewanie rozumiem ^^ Zaćmienie smile No spoko...to chyba go kupię ^^ Jeszcze raz go w sklepie przetestuje (sprawdzę klucze...zapomniałem dzisiaj tongue) I jeszcze coś zagram...no, dzięki za pozytywne odpowiedzi ^^

10

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Wg mnie nie warto pchac sie do Ibaneza za 850zl,za ta kase masz wiele lepszych wiosel jak np. schecter omen.

Vintage V100+Marshall VS100

11

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Z tego co wiem nie będzie trzymał stroju. Gdyby mostek był stały- to by można. Ale IMHO nie warto Ibaneza z ruchomym mostkiem- przynajmniej w takiej cenie. Choć jeśli Ci się naprawdę podoba- czemu nie?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

12

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Pierwszy warty czegoś Ibanez to S320 chyba.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

No, idąc cenowo w górę to chyba właśnie od niego się zaczyna (ba, sam mi go polecałeś ;p ).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

14

Odp: Ibanez - co myślicie? (elektryk)

Kupiłem tego Ibaneza i wzmacniacz 20W Rolanda..."jak dla mnie - BOMBA!"  Brzmienie ma świetne, clean wychodzi ładny, na progach nic nie trzeszczy, i ogólnie spoko gitarka. Jak będę używał trochę dłużej, może coś się zmieni, na razie ekstra.