41 (edytowany przez Ziemian 2012-02-27 18:12:48)

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

Teraz cię rozumiem, ale na pewno nie gra G a C G. Ewidentnie widzę tam h,D i prawdopodobnie A, czyli te, które podałem, ale tego ostatniego pewny nie jestem.
Co do bicia to nie odpowiem ci schematem: góra, dół.
Jak myślisz, że masz rację spróbuj bic po twojemu i będziesz słyszał czy podobnie.

Edit: Te chwyty, które znalazłeś w necie będą dobre. Bm=h
Ten trzeci to jednak musi byc A, nie ma siły smile

42

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

W sumie podoba mi się pomysł żeby nauczyć się grać tymi chwytami i spróbować zagrać jak ona.
Możesz podać źródło swoich chwytów? Jestem ciekaw co mógłbym tam znaleźć smile
Ostatnia rzecz poza biciem. Jeśli w utworze pojawia się taki zapis to kiedy mam zagrać chwyt (w tym wypadku G)
                                     G
For whatever that means

http://tabs.ultimate-guitar.com/0-9/4_n … r4_crd.htm

^Tutaj pojawia się takie coś. Często (3 tyg. szmat czasu tongue) się z czymś takim spotykam i staram się to jakoś ze słuchu dopasować. Jest jakaś zasada?

43

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

Taby

G masz zacząc bic dokładnie po "means". Linijkę wcześniej masz C i grasz je właśnie do "means", a później zmienisz na G.

Jak pewnie wiesz moment w którym zmieniasz chwyt jest równie ważny jak bicie.
Dlatego masz oznaczone orientacyjnie nad tekstem kiedy to zrobic żeby było łatwiej.
A tak na marginesie nie próbuj idealnie odwzorowac oryginału, bo to może utrudniac naukę.

Powodzenia życzę smile

44

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

Dzięki big_smile
Mam ostatnie wątpliwości (mam nadzieję).
                                   G
For whatever that means
G                                   
And So I cry sometimes when I'm lying in bed

Czyli to drugie G nad And nic nie zmienia bo już i tak gram G. Chodzi tylko o to żebym nie przesadził z jakąś własną solówką po means i zagrał po ludzku G? Bez grania samego akompaniamentu przez kilka taktów.

45

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

Tak jest, najzwyczajniej cały czas bijesz "G", aż do oznaczenia kolejnego akordu nad tekstem.

W sumie to "G" jest tam zbędne, równie dobrze mogłoby nic tam nie byc, jednak jest oznaczone żeby nie było żadnych wątpliwości, że dalej bijemy "G".

46

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

Kilka pytań
1 Przy piosence ''czarny chleb...'' podane jest bicie na 6 uderzeń. Jak próbowałem zagrać i zaśpiewać pasowało mi 8 uderzeń na akord(być może ze względu na ilość sylab w wersie) na filmiku na każdy akord przypadały chyba 2 pełne bicia tj 12 uderzeń. I jak to zagrać?
2 Jeśli w danej piosence akord gra się krócej niż pozostałe to przy zmianie chwytu gubię rytm bicia i zaczynam od początku. Czy to jest duży błąd i należy nad tym pracować czy też nie.

47

Odp: Pytania do tematu Bicia Gitarowe

1 Możesz grać i 8 uderzeń na akord, jeżeli słyszysz tam jakieś dodatkowe uderzenia to próbuj, generalnie zasada przy biciach jest taka, że gramy je ze słuchu, jak Ci nie będzie pasowało to będziesz zmieniał

2 Doćwiczysz to i bicie będzie Ci wychodziło płynnie, nie będzie się gubił i zaczynał od początku, moim zdaniem to z czasem samo przyjdzie

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów