1 (edytowany przez Lacrymosa 2010-02-10 13:36:57)

Temat: Kilka pytań o gitare akustyczną

Chciałabym kupić gitare akustyczną.
Nie chce kupować jakiejś bardzo drogiej. jestem początkująca, (z 8-9 lat temu póbowałam moich sił na gitarze nauczyłam się troche akordów i coś tam grałam ale niestety gitare miałam pożyczoną i musiałam oddać). Jestem samoukiem, na keybordzie uczyłam się sama.
Ale do rzeczy. Chodzi mi o tą gitare akustyczną:
1. Z jakiego drewna?
2. Jakiej firmy, maksymalnie do 300 zł jeśli to możliwe?
3. Jak rozpoznać czy to nie sklejka?
I nie wiem co jeszcze naprowadźcie mnie, napiszcie, bo sama się orientuje troche tylko tyle co czytałam gdzieś w necie, a różne rzeczy wypisują.

2

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Za 300 zł to nie bardzo

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

3 (edytowany przez Lacrymosa 2010-02-10 13:57:24)

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Czyli co jak kupie np za 250 to mi sie rozleci?
Chcę kupić tańsza a w miare dobrą

Mam jeszcze taką prosbę, może mi ktos powiedziec ile prawdy jest w tym filmiku?
http://klinikagitar.pl/obrazy/kurs%20od … ks-39.html


Czy gitare firmy CUTAWAY moge śmiało kupić?

4

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Cutaway to raczej nie firma, tylko wycięcie w pudle, ułatwiające grę na wysokich progach.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

5

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Gitary Craftman nadają się tylko do wiszenia na ścianie

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

6

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

ok widze ze się raczej niczego nie dowiem konkretnego choćby o tym drewnie nawet.

A jak się ma sparwa z hybrydami?

7

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Nie ma czegos takiego jak hybryda.
Gosciu ci zrobil wode z mozgu,zreszta nie tylko tobie,ale kazdemu poczatkujacemu gitarzyscie ktory wszedl na ta strone.

Vintage V100+Marshall VS100

8 (edytowany przez Lacrymosa 2010-02-10 16:49:11)

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Ok, nie orientuje się w tych rzeczach więc się pytam.
Moze mi ktoś powiedziec jak jest z tym drewnem?

9

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

1. Zazwyczaj lipa albo świerk (płyta wierzchnia), boki i tył są mniej ważne bo to płyta wierzchnia gra w takich gitarach.
2. Dorzuć ze 150zł  i kup jak Ci się uda Yamahe F-310, albo jakiegoś Washburna(albo inne firmy które się przewinęły przez inny wątek)
3. Sklejka wygląda jak wafelek, ale na oko nie rozpoznasz, jeśli słabo i krótko wybrzmiewa to na 100% jest to sklejka, jak kupisz wiosło dobrej marki to nie musisz się martwić o jakość drewna.
Fotka sklejki z gitary Skyway:
http://i46.tinypic.com/2gvofbm.jpg

I jak już Nemoris powiedział nie ma czegoś takiego jak hybryda klasyczno-akustyczna, to jest zwykłe naciągarstwo i oszustwo

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Dziekuje :]

11 (edytowany przez stumilae 2010-02-22 21:43:09)

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Witam
Mam  pytanie jakiej szerokości jest zwykle gryf.Nie muszę wiedzieć ile ma każdy próg chodzi mi tak około . Bo mam dość krótkie palce i boje się że będzie mi ciężko naciskać struny czy jak się to mówi.
A w razie czego to czy są jakieś gitary akustyczne a węższym gryfie?
Wiem głupie pytanie ale zamierzam pójść do sklepu muzycznego i nie chce spalić

12 (edytowany przez Lacrymosa 2010-03-01 17:39:25)

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Mam ten sam problem. Mam krótkie palce. Najgorzej mam z akordem F, masakra po prostu. Całym palcem nie dam rady.

13

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Kiedyś też zastanawiałem się jak ludzie łapią takie coś

e---
h-5-
g-5-
d---
a-2-
c---

Dziś chwytam to bez mrugnięcia okiem. To jest kwestia wyćwiczenia i rozciągnięcia palców. Polecam też maszynki do ćwiczenia mięśni dłoni.
Na przykład takie coś
http://merlin.pl/HMS-Sciskacz-sprezynowy-miekki-SC02-1-szt,images_big,5,5907695507485.jpg

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

14

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Nie zebym sie robil jakis pro ale nigdy nie cwiczylem na takim czyms a chwytam takie cos bez mrugniecia okiem

Angus Young The Best

15

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Ja też nie ale jeśli ktoś ma słabe mięśnie w dłoni to jednak warto sobie trochę potrenować.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

No fakt wink

Angus Young The Best

17

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

ja mam i słabe mięśnie i krótkie palce, spróbuje porozciągać, ale wątpie żeby mi to coś dało.

18 (edytowany przez WiedźMatt 2010-03-02 22:13:53)

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

ja ledwo łapię ten akord... muszę wcześniej porozciagać paluszki, ale jakoś daje radę
to z NEM jest, racja? big_smile

EDIT: Rozciągaj, rozciągaj. Dobrym ćwiczeniem są bluesowe chwyty: grasz A5, A6, A7... w sensie łapiesz prymę w power chordzie i potem drugi palec kładziesz odpowiednio na drugim, czwartym i piątym progu licząc od prymy na kolejnej strunie. Ćwicz najpierw zaczynając na jakimś siódmym progu, a potem zaczynaj od progów bliżej główki... ja jak rozciągnę palce to łapię od czwartego, jak się bardzo postaram to od trzeciego progu, ale wyżej jeszcze nie daję rady. ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

19

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Mam pytanie dotyczące mostka. Czym różni się mostek klasyka od mostka akustyka?:D

20

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Mostek od klasyka jest plastikowy i struny trzymają się bezpośrednio na nim, w akustyku mostek jest zrobiony z drewna (najczęściej jest to palisander), jednak struny przechodzą przez płytę wierzchnią i trzymają się na niej, a na mostku mają tylko swoje oparcie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

21

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Hej mam takie pytanie. Chce kupić gitarę akustyczną tylko nie wiem na jaką się zdecydować. Mam ok. 162 cm wzrostu i mam do wyboru dwie gitary. 3/4 i 4/4 .

22

Odp: Kilka pytań o gitare akustyczną

Idź do sklepu i "przymierz".

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95