1

Temat: Happysad - Słońce

Czy mógłby mi ktoś rozpisać intro i solo do tej piosenki bo bicie to jest chyba 4/4 jeśli się nie myle ?
Z góry dzięki pozdrawiam

Washburn WI64 , Squier By Fender Affinity , Marshall MG15CDR , Randall RG15RXM

2

Odp: Happysad - Słońce

4/4 to nie bicie tylko metrum. Bicie jest bezpośrednio związane z czasem trwania konkretnego dźwięku, a nie z metrum.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Happysad - Słońce

Ale gdy matrum jest 4/4 to automatycznie długość trwania taktu liczy się do czterech. Grając akordami nie masz dźwięków pojedyńczych więc nie masz ich długości więc na chłopski rozum Ramzes miał racje z tym biciem na 4. Co innego gra z nut kiedy kazda nutka (dźwięk) ma swoją wartość (długość) i trzeba to uwzględnić.

4

Odp: Happysad - Słońce

Oczywiście o ile akord będzie trwał jedną ćwierć nutę to wtedy tak bicie będzie na 4. Gorzej jak akord będzie rozłożony na ósemki i szesnastki to wtedy to 4/4 nijak się ma do bicia...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Happysad - Słońce

Wtedy nie było by metrum 4/4 tylko np 6/8 .. czy jakoś tak. Różnie to bywa ale zazwyczaj przedkłada się to na bicia w takich prostych piosenkach.

6

Odp: Happysad - Słońce

A jak na triole to już w ogóle ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Happysad - Słońce

polusia93, haha jeśli masz metrun 4/4 to możesz zapisać 4 ćwierćnuty w takcie, ale równie dobrze możesz zapisać 8 ósemek i to to nadal będzie metrum 4/4, bo jak każdy wie 8 ósemek da 4 ćwierćnuty.
Przeczytaj sobie http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/c … iczne.html
Rozdział Metrum 4/4, gdzieś w połowie.
Oczywiście nie muszą to być pojedyncze dźwięki, równie dobrze może to być cały akord
http://i45.tinypic.com/259la2u.png

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Happysad - Słońce

Ale to nadal ten sam akord! przykładowo C. I czy go zapiszesz w 4 ćwierćnutach, 8 ósemkach, czy 16 szestnastkach to to nie są pojedyńcze dźwięki tylko nadal cały akord! Chyba ze na takt wchodzi jakiś kolejny akord wtedy będzie to co innego. Ja to mówie tylko w tym przykładzie gdy np C-dur obejmuje jeden takt w metrum 4/4

9

Odp: Happysad - Słońce

Ale my mówimy teraz o biciu. Metrum 4/4 nie oznacza że są 4 uderzenia danego akordu i tyle.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Happysad - Słońce

Ja tego nie powiedziałam. Chodziło mi o to, że liczy się do 4. Dobra koniec wymiany zdań. Nie będę się kłócić.

11 (edytowany przez WiedźMatt 2010-01-17 23:48:30)

Odp: Happysad - Słońce

<FLAME WAR MODE ON!!!>

A ja jak mam takt 4/4 to liczę 1 i 2 i 3 i 4 i, czyli mówię osiem razy. mpx dobrze mówi, polejcie mu.


polusia93 napisał/a:

Grając akordami nie masz dźwięków pojedyńczych więc nie masz ich długości

Przykład na to że czas nie istnieje w fizyce.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

12

Odp: Happysad - Słońce

bo to to samo co liczysz 1i2i3i4 czyli ósemkami co byś policzył 1,2,3,4 ćwierćnutami tylko podwójną ich długość. Dobra ja już się nie wypowiadam bo to juz off top

13 (edytowany przez grzesiek2805 2010-01-18 17:15:51)

Odp: Happysad - Słońce

Heh ja sie zgadzam z mpx'em. Wiem, ze ma racje, bo też cos o tym wiem. Metrum 4/4 można rozłożyć na np. na 8 ósemek, 16 16-tek, itd. Jedno bicie, czyli pociągnięcie przez wszystkie struny można policzyć jako właśnie tą jedną nutę w danym metrum. Czyli jeśli jedno bicie będzie trwało ćwierć nutę, to bicie będzie się charatkeryzowało tym, że będzie wolne (oczywiście w dużej mierze zależy to też od tempa piosenki), potem jeśli rozdzielimy ćwiartkę ( tongue ) na  ósemki to już trzeba uderzyć dwa razy,co a tym idzie już musimy więcej machnąć ręką.
Ale z tego wszystkiego można też wywnioskować, że od taktu też zależy liczba bić. Bo np w metrum 6/8 już będzie więcej pociągnięć (licząc jedną nutę jako jedno bicie).
That's all tongue


Podkreślam, że mowa tu o liczeniu uderzeń (tyle ile nut)

Edit: to tylko taki dziwny sposób na dobranie bicia. Osobiście nie polecam, bo będzie wyglądało tak "bezbarwnie". Lepiej dobrać samemu ze słuchu (jeśli ktoś umie), bo w taki sposób możemy wyrazić swoje emocje w danej piosence wink (z deka pojechałem, ale uważam, że mam rację tongue ).

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14

Odp: Happysad - Słońce

Tak, ale to dalej metrum 4/4 i to wcale nie oznacza że uderzam cztery razy.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

15

Odp: Happysad - Słońce

To samo powiedziałam co napisałeś grzesiek, ale inaczej ubrałam w słowa. Chciałam tylko pomóc tym którzy nie umieją sobie wyobrazić (poczuć) rytmu piosenki i włozyc w to siebie... ale to też przychodzi z czasem.

16 (edytowany przez Ramzes 2010-01-18 21:43:07)

Odp: Happysad - Słońce

Ale po prostu mi chodziło czy jest tam bicie 4/4 czyli VV^^V^ na jeden akord

Washburn WI64 , Squier By Fender Affinity , Marshall MG15CDR , Randall RG15RXM

17

Odp: Happysad - Słońce

Ja wiem, że metrum 4/4 nie oznacza liczby uderzeń, tylko znając wartości nut można wywnioskować jakie będzie bicie w danym metrum. Trochę logiki

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

18

Odp: Happysad - Słońce

4/4 nie jest żadnym biciem ramzes.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

19 (edytowany przez Sweex 2010-01-20 11:30:24)

Odp: Happysad - Słońce

Fajnie mu rozpisaliście piosenkę......
On nie prosił o wykład w sprawie metrum..... ;]

(ja nie rozpisuje bo nie umiem xd ale wy moglibyście mu pomóc a nie.... )

Więc apeluje koniec tej mało dającej konwersacji tudzież małej wojny....

@nie ma sprawy ;] ktoś się musi zajmować całym tym tałatajstwem xd

20

Odp: Happysad - Słońce

Dzięki Sweex :]

Washburn WI64 , Squier By Fender Affinity , Marshall MG15CDR , Randall RG15RXM

21 (edytowany przez grzesiek2805 2010-01-23 19:35:33)

Odp: Happysad - Słońce

Ramzes nie znasz żadnych bić na 4/4?? To chyba najprostrze jakie może być: Dół dól góra góra dól góra - oczywiście z odpowiednim akcentem tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

22

Odp: Happysad - Słońce

Jeszcze raz usłyszę coś o biciu 4/4 to dostane katapleksji.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

23

Odp: Happysad - Słońce

Dobra poprawiam się: BICIE W METRUM 4/4 !
Z resztą powidziałem bicie NA 4/4 więc nie do końca można wywnioskować o co mi chodziło. Ale chodziło o to, co niby poprawiłem.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993