1

Temat: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Ostatnio rozglądam się po różnych sklepach i   zainteresowały mnie przystawki do gitar akustycznych. Może mi ktos po krótce i na chłopski rozum objaśnić jak to działa ?;D Wzmacniacza ani niczego podobnego poza komputerem w domu nie mam więc szło by to podłączyć do komputera? Jeżeli tak to  jaki program  użyc aby  uzyskać dźwieki  zbliżone do gitary elektrycznej bo czytałem, ze można coś takiego z tym  zrobić, a i  jeszcze jakich firm sie wystrzegać i jakie są najlepsze z góry dziekuję za pomoc wink ;D

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

2 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-06 14:46:36)

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Jesli chcesz czyste brzmienie to wystarczy podpiąć do wyjścia (czy wejśćia tongue ) linowego, a o efektach niech inni się wypowiedzą smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

to czekam na opinie innych, najbardziej to sie chyba Dawisiek na tym zna xD

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

4 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-06 18:15:14)

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Dawisiek ma elektro-akustyka, wiec przystawka mu nie jest potrzebna smile poza tym gra na piecyku wink

EDIT: co do efektów, to bedzie potrzebny jakis program, ale niestety nie moge takiego znalezć (z reszta zalozylem o tym wątek) wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

kupujesz przystawke, kabel jack jack, przejsciowke jack - maly jack, podlaczasz pod line in, sciagasz guitar rig 2 i grasz.

6 (edytowany przez Alias 2009-12-20 19:34:04)

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Aha, dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie wink

EDIT:
Jeszcze pytanie
czy wystarczy zintegrowana karta dźwiękowa aby uzyskać w miare dobre brzmienie? wink

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

7

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Zdecydowałem się na kupno owej przystawki (zawsze można spróbować wink) i sprawdzałem na starej wieży, kinie domowym i jest dobrze, dźwięk dobry. Teraz chciałem podłączyć  do komputera wiem, ze trzeba do wejścia ew wyjścia (in, out) podłączyć tylko nie wiem czy to ma być bezpośrednio pod głośniki(5:1, 5 + subofer, czyli do subofera) czy jakoś przez komputer jak podłączam do subofera to odziwo mam dźwięk najgrubszej struny E  (tylko i wyłącznie) do tego słychać go tylko z  subofera. Natomiast nie wiem jak to jest  w  komputerze , nie mogę niewiedzieć czemu tego wejścia po prostu znaleźć, pomoże ktoś? Chyba ślepy jestem wink

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

8

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Subofer to głośnik niskotonowy więc nic dziwnego że ci tylko E słychać big_smile. Ja mam w swoim kompie taki problem że mi nie chce działać jak sie podłącze do wejścia linowego ale w większości jest tak że jeżeli ty masz głośniki 5.1 to masz karte pewnie z 8-kanałową, więc z tyłu 6 wejść 4 masz do głośników 1 do mikrofonu  i jeden do wejścia liniowego. Podłączas sie jackiem małym do wejścia mikrofonowego i powinno działać ewentualnie w kompie w panelu sterowania pogrzeb. Jak nie będzie działać to pisz coś będziemy radzić tongue

PS: Ale sie rozpisałem  ^^ big_smile

"Live To Play Live"

9

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Alias napisał/a:

Natomiast nie wiem jak to jest  w  komputerze , nie mogę niewiedzieć czemu tego wejścia po prostu znaleźć, pomoże ktoś? Chyba ślepy jestem wink

Wejście liniowe to powinien być niebieski kolor (wydaje mi sie że tak jest standardowo). Wepnij tam kabel i pobaw się w sterownikach od głosu, podgłośnij własnie to wejście liniowe (Line-in) i powinno grać. Jesli nie bedzie to próbuj do kazego wejścia po kolei, aż w końcu trafisz cool

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

grzesiek a można podłączyć sie do wejścia na mikrofon i uzyskac ten sam efekt??

"Live To Play Live"

11

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Niebieski - wejście liniowe
Zielony - wyjście liniowe
Różowy - wejście mikrofonu
Brązowy, Czarny, Szary - wyjscie na głośnik przedni

12

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

stysiu15 napisał/a:

grzesiek a można podłączyć sie do wejścia na mikrofon i uzyskac ten sam efekt??

Tak, tylko, że sygnał będzie słabszy smile Wiem, bo sam podłączam gitarę do kompa. Lepiej do liniowego smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13 (edytowany przez Alias 2009-12-21 15:28:01)

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

Ok, wszystko działa dzieki wielkie wink

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

14

Odp: Przystawka do akustyka - jak to działa?

jeszcze jedno pytanie, nie za bardzo sie znam na obsłudze takich programów bo nigdy tego nie robiłem, jak przestawić barwę dzwięku w guitar FX Box tak ,  zeby np było bardziej heavy, w której zakładce? wink

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile