Temat: To klasyk czy akustyk?

Witam, odkopałem ostatnio staaarą gitarę i jakoś naszła mnie ochota, żeby nauczyć się grać... musze jednak wymienić struny, a że jestem jak narazie zielony jeśli chodzi o gitary nie wiem czy to akustyk czy klasyk... prosze Was o pomoc w indentyfikacji tej gitary wink

http://img691.imageshack.us/img691/2600/dsc01241n.jpg

2

Odp: To klasyk czy akustyk?

Hmm, z tego zdjęcia nie jestem w stanie ci powiedzieć.
A jakie masz struny? Nylonowe czy metalowe?

3

Odp: To klasyk czy akustyk?

Gryf akustyczny, mostek klasyczny, struny metalowe = Defil.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: To klasyk czy akustyk?

Dokładnie jest to Defil... czyli jakie do tego kupić struny? Metal czy nylon?

5

Odp: To klasyk czy akustyk?

Jakie chcesz. I tak pewnie masz akcje strun z 7mm nad XII progiem :>

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: To klasyk czy akustyk?

Że co mam nad XII progiem ? big_smile

7

Odp: To klasyk czy akustyk?

Wysokość strun.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: To klasyk czy akustyk?

a co to ma do rodzaju strun? Sorry za głupie pytania ale jak już mówiłem jestem zielony w tej dziedzinie. Wiem, że do akustyka powinno się kupić nylonowe struny, a ten Defil z tego co widze to taki mięszaniec? Więc to nie jest ani akustyk ani klasyk? ;]

9

Odp: To klasyk czy akustyk?

Myślę że lepiej byłoby kupić nową gitarę.
Defil to nie jest dobra gitara, a na pewno nie dla początkującego.
Możesz spróbować kupić nylonowe struny, będzie trochę wygodniej grać, ale nie spodziewaj się super jakości.

Wysoka akcja strun- to znaczy, że struny masz wysoko nad progiem, i musisz przyłożyć dużo siły żeby je przycisnąć.

Nowy jestem, witam wszystkich na forum.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10

Odp: To klasyk czy akustyk?

kupie ale za jakis czas... narazie chcialbym jeszcze pograc troche na tej... można spilować troche mostek, żeby zmniejszyć akcje strun?

11

Odp: To klasyk czy akustyk?

To jest akustyk ponieważ masz główkę , gryf i mostek bliso dziury renazonsowej do teko możesz założyć struny i takiie i takie ale jak chcesz żeby ona ci brzmiała to kup metalowe jak się uczysz nylony bo cie palce nie będą bolały . A mostek możesz spiłować tylko musisz to zrobić dokładnie .

Washburn WI64 , Squier By Fender Affinity , Marshall MG15CDR , Randall RG15RXM

12

Odp: To klasyk czy akustyk?

Masz głowkę i cięki gryf jak w akustykach pomyłka w poście u góry

Washburn WI64 , Squier By Fender Affinity , Marshall MG15CDR , Randall RG15RXM

13

Odp: To klasyk czy akustyk?

słownik nie gryzie ...

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

14

Odp: To klasyk czy akustyk?

kupilem metalowe bo palce i tak trzeba prędzej czy później wyćwiczyć... troche pobolą, ale co zrobić... pogram troche na tym pomięszańcu, a z czasem kupie Greengo

15

Odp: To klasyk czy akustyk?

bo to jest klasyk big_smile klasyki mają inne główki od akustyków szersze gryfy i "prostokątne" mostki i nie mają kołeczków w mostku ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: To klasyk czy akustyk?

Mi to wygląda na klasyka (mostek, gryf szeroki, struny nylonowe) , ale pudło trochę za duże jak na klasyka.

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

17

Odp: To klasyk czy akustyk?

sam już nie wiem hmm

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

18

Odp: To klasyk czy akustyk?

te trzy "metalowe" to są nylonowe z owijką metalową
a ta cienka jest metalowa?

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

19

Odp: To klasyk czy akustyk?

Klasyki mają takie struny, trzy basowe (nylonowe z metalową owijką) i wiolinowe (nylonowe bez owijki) wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

20

Odp: To klasyk czy akustyk?

To jest klasyk tyle, z akustykiem nie wiele ma wspólnego tyle tylko, że to deflil czyli PRLowska kupa tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

21

Odp: To klasyk czy akustyk?

Z akustykiem ma tylko metalowe struny wspólne.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

22

Odp: To klasyk czy akustyk?

nie do końca bo w nylonowych strunach te "metalowe" nie mają w środku "drutu" tylko to są takie same struny jak Nylonowe tyle, że z metalową owijką tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

23

Odp: To klasyk czy akustyk?

no wlaśnie tongue ale juz o tym mowilem wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

24

Odp: To klasyk czy akustyk?

Mam właśnie takiego defila jak na wcześniejszym zdjęciu. Od razu podkreślam że wymieniłem w niej struny metalowe na nylonowe. Co ogólnie sądzicie o tego typu gitarze? Czy jest wystarczająca do nauki, albo czy nawet można się nią pochwalić nie tylko miłośnikom antyków i reliktów PRL?

25

Odp: To klasyk czy akustyk?

Defile to padło. Były takie na początku ich produkcji i takie są teraz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

26

Odp: To klasyk czy akustyk?

Mam podobną.Taki jeden gościu ostatnio wziął ją,ograł,obejrzał.
I co?Powiedział(uwaga, cytuję:) ),,Szkoda zdrowia dla tej gitary".
Jeszcze długo przed tym zdarzeniem starałam się o lepszą opinię dla tych tzw.,,gitar''(do dziś sama nie wiem po co).I uwierzcie,to WCALE nie było warte mego cennego czasu.
@up ,podobno te nowsze egzemplarze są lepsze,ale jeśli ty tak uważasz...

Epiphone AJ 100