Temat: Strojenie Elektryka

Siemka.Czy może mi ktoś powiedzieć lub wysłać linka jak nastroić gitarę elektryczną??

2

Odp: Strojenie Elektryka

Tak samo jak wszystkie inne

Angus Young The Best

3

Odp: Strojenie Elektryka

ale na stronce pisze tak "Uderz kamertonem o jakiś twardy przedmiot, następnie przyłóż jego kulkę do pudła rezonansowego. Pokręć stroikiem struny e tak, aby dźwięki były takie same." przecież elektryk nie mam pudła rezonansowego. To jak mam niby przyłożyć?

4

Odp: Strojenie Elektryka

musisz miec jakis wzorzec. najlepszy bedzie dzwiek 440 Hz ktory mozesz uzyskac stad: http://www.metronomeonline.com/ (klikasz A440) i potem tradycyjne strojenie.
Latwiej mozna oczywiscie uzyc tunera.

5

Odp: Strojenie Elektryka

LOL
Nie jesteśmy w średniowieczu. Ściągnij AP Tuner 3, bierz mikrofon i strój.



P.S. Wszyscy którzy zamierzą napisać coś w stylu "Strojenie na słuch jest ważne bla bla bla" niech ugryzą się w palce i nie piszą bo nie mam zamiaru wdawać się w pustą dyskusje po raz n-ty na ten temat. Oczywiście, że jest ważne, ale chyba lepiej grać na dobrze nastrojonej gitarze, niż ćwiczyć słuch na na stroju Eb, Bb,F,Ab,C,G, tylko dlatego, że ktoś z forum kazał mu ćwiczyć strojenie na kamertonie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Strojenie Elektryka

Na pewno masz kabel do elektryka, więc moja rada - kup se przełączke 6.5 - 3.5 i podłączaj gitare do komputera, stroisz tak jak kolega powiedzaiał. Myśl samodzielnie, nie wszystko co ludzie piszą jest niepodwarzalna i jedyną prawdą.
Co do strojenia ze słuchu - nikogo do niczego nie zmuszam, ale ja po prostu robie tak, że najpierw dostrajam strune e6 ze stroika, a później do niej po kolei następne - przy czym zawsze stroikiem sprawdzam, czy mam dobry słuch smile Aż tak długo to nie trwa, gitara jest nastrojona porządnie, więc nie ma problemu

7

Odp: Strojenie Elektryka

Jeśli masz stroik elektroniczny z klipsem -  na co czekasz? Ja dzisiaj tak nastroiłem mojego zdobycznego Deana, pięknie stroi. Stroisz elektryka tak jak cokolwiek innego.

Fender Squier Fat Strat Affinity + Pocket POD