161

Odp: Dawisiek21

Nie wszystkie miksy są robione tak samo.

Pomysl zanim cos napiszesz

Vintage V100+Marshall VS100

162

Odp: Dawisiek21

robicie offtopa

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

163 (edytowany przez Sweet 2010-02-14 12:42:07)

Odp: Dawisiek21

Proponuje żebyś nagrał covery Black Sabbath np. Paranoid, Iron Iron Man. Wiem ty ubóstwiasz AC/DC i ich utwory grasz wyśmienicie ale zmiana repertuaru na pewno by ci nie zaszkodziła lecz pomogła. Po za tym to ty grasz nie ja, jest to tylko moja propozycja, i zapomniałem o najważniejszym dzięki tobie to forum staje się popularne na twoim przykładzie możemy zobaczyć ze wciągu roku możemy osiągnąć mistrzostwo.

164 (edytowany przez beatle 2010-02-14 15:35:48)

Odp: Dawisiek21

Sweet napisał/a:

wciągu roku możemy osiągnąć mistrzostwo.

Nie możemy. wink Tak naprawdę to co gra Dawisiek i wszyscy z tego forum jest... proste. I nawet nie chodzi o technikę tylko o umiejętność dobrego zaimprowizowania, dogranie czegoś swojego, co brzmi zgodnie z oryginałem. Tego się uczy latami.

165 (edytowany przez Nemoris 2010-02-14 17:05:15)

Odp: Dawisiek21

Dokładnie.

Możesz zapieprzac po gryfie rowno z tempem 220,ale jesli nie potrafisz nic sensownego z tego zrobic to na nic ci to.
Z całym szacunek dla Dawiśka (to nie jest żadna zlosliwa uwaga) ale mistrzostwa on nie osiagnal.Na swiecie jest kilku gitarzystow o ktorych mozna powiedziec ze sa mistrzami,ale opanowac gitary w 100% nikt nie opanowal.
Improwizacja jest najwazniejsza.

Vintage V100+Marshall VS100

166 (edytowany przez Sweet 2010-02-14 17:08:15)

Odp: Dawisiek21

beatle napisał/a:
Sweet napisał/a:

wciągu roku możemy osiągnąć mistrzostwo.

Nie możemy. wink Tak naprawdę to co gra Dawisiek i wszyscy z tego forum jest... proste. I nawet nie chodzi o technikę tylko o umiejętność dobrego zaimprowizowania, dogranie czegoś swojego, co brzmi zgodnie z oryginałem. Tego się uczy latami.

Uważam że dla kogoś jest to mistrzostwo ponieważ może zagrać utwory swoich ulubionych kapel. Mistrzostwo to szeroki pojęcie dla jednych oznacza opanowanie gry na gitarze, a dla drugich zrobienie czegoś co sprawia im przyjemność.

167

Odp: Dawisiek21

A dla jednych trafienie rzuconą butelką do kosza, argumentując w ten sposób. O czym ty mówisz człowieku?

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

168 (edytowany przez Dawisiek21 2010-02-14 22:58:00)

Odp: Dawisiek21

,,Mistrzostwo'' nie macie o czym pisać


Sweet napisał/a:

Proponuje żebyś nagrał covery Black Sabbath np. Paranoid, Iron Iron Man. Wiem ty ubóstwiasz AC/DC i ich utwory grasz wyśmienicie ale zmiana repertuaru na pewno by ci nie zaszkodziła lecz pomogła. Po za tym to ty grasz nie ja, jest to tylko moja propozycja, i zapomniałem o najważniejszym dzięki tobie to forum staje się popularne na twoim przykładzie możemy zobaczyć ze wciągu roku możemy osiągnąć mistrzostwo.

Po przeczytaniu tego posta, zabarlem gitarę i zacząlem cos grać innego i choc nie jest to Black Sabbath, ale Nirvana i Smells Like Spirit. Dzwięk nie jest moze zajebiscie podobny ani na zwrotce nie gram na cleanie (nie mam zadnego pedala narazie). Wyciszylem prawy kanal zeby mnie bylo slychać troche bo na obu to kijowo brzmialo. Szczegolnie w tej piosence podoba mi sie refren jak i solo, (linia melodyczna tego co sie spiewa na zwrotce), takie moje blebloly... Pozdro i Kocham Was :*

[video]http://www.youtube.com/watch?v=A0KRQBQ4V4E[/video]

Angus Young The Best

169 (edytowany przez lis1994 2010-02-14 23:23:36)

Odp: Dawisiek21

SUPER !!! pierwszy raz widzę żebyś grał coś innego niż AC/DC  ^^ ale i tak świetnie Ci to wyszło big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

170

Odp: Dawisiek21

Super zagrane, wreszcie coś nowego
Ale jak uslyszałem końcówkę (4.40) od razu mi do głowy cos z AC/DC przyszło, tylko nie pamiętam tytuł big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

171

Odp: Dawisiek21

O to chodziło wink

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

172

Odp: Dawisiek21

Dawisiek21 jestem pod wielkim wrażeniem. Teraz widzę że potrafisz grać nie tylko piosenki z repertuaru AC/DC i chwała ci za to.

173

Odp: Dawisiek21

bardzo ładnie smile Sam sie zastanawiam, czy wreszcie czegos nie narac, ale narazie nie mam sprzętu odpowiedniego hmm

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

174

Odp: Dawisiek21

super, świetnie ci wyszło, powiedz, jak robisz te cztery ixy ? (te tłumienia) ja do dzisiaj tego nie rozpracowałem

175

Odp: Dawisiek21

Palm Muting albo tłumisz palcami (po prostu trzymasz palce lewej ręki na strunach).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

176

Odp: Dawisiek21

Ja to wale z gory naprzemiennie ze zwyklym tlumieniem i brzmi jak trzeba.

Vintage V100+Marshall VS100

177

Odp: Dawisiek21

WiedźMatt napisał/a:

Palm Muting albo tłumisz palcami (po prostu trzymasz palce lewej ręki na strunach).

Palm muting to tłumienie prawą ręką. Kładziesz ją w okolicy mostka.

X gra się lewą ręką, w sensie kostkujesz normalnie, a lewa ręka tylko spoczywa nad progiem, nie dociska struny

178

Odp: Dawisiek21

Szefo napisał/a:
WiedźMatt napisał/a:

Palm Muting albo tłumisz palcami (po prostu trzymasz palce lewej ręki na strunach).

Palm muting to tłumienie prawą ręką. Kładziesz ją w okolicy mostka.

X gra się lewą ręką, w sensie kostkujesz normalnie, a lewa ręka tylko spoczywa nad progiem, nie dociska struny

a czyli tak jak grałem, pytałem bo zauważyłem, że Dawid nie tłumi lewą ręką, tylko chyba prawą ale nei jestem pewien

179

Odp: Dawisiek21

@Szefo:
Napisałem "ALBO" ;p
W sensie Palm Muting ALBO tłumienie palcami (w nawiasie wytłumaczone tłumienie palcami).

Ale dobrze że pilnujesz wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

180

Odp: Dawisiek21

Dawisiek naucz się Iron Mana Black Sabbath, ja sie naucze Back in Black  AC/DC i zrobimy Collaboration big_smile

181

Odp: Dawisiek21

No ja moge, tylko kogo bedziesz grał?

Angus Young The Best

182

Odp: Dawisiek21

jakby co to ja też się mogę pisać, mogę dograć jakąś solówkę (impro)

183

Odp: Dawisiek21

ja bym grał rytmiczną big_smile

dobra słuchajcie możemy w trójke nagrać iron mana, beatle dogra nam solówy big_smile

184

Odp: Dawisiek21

Wes znajdz jakas fajny backtracks do Iron Mana

Angus Young The Best

185

Odp: Dawisiek21

mam
http://www.guitarbackingtrack.com/play/ … on_man.htm

186

Odp: Dawisiek21

[video]http://www.youtube.com/watch?v=fvB88oZFur4[/video]

Next Cover

Angus Young The Best

187

Odp: Dawisiek21

ja umiem iron mana od kilku miechów big_smile  a co do gry dworok - oby tak dalej big_smile
może razem kiedyś byśmy coś zagrali big_smile

188 (edytowany przez Sylwester 2010-03-18 16:06:48)

Odp: Dawisiek21

@Dawisiek21  super big_smile


@megamarcin

dworok

o co kaman ?!

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

189

Odp: Dawisiek21

Dajesz radę wink

"Va'esse deireádh eap eigean..."

190

Odp: Dawisiek21

Sylwester napisał/a:

@Dawisiek21 jak zwykle wspaniale big_smile


@megamarcin

dworok

o co kaman ?!

To jest moje zewnetrzne, szkolne przezwisko...

Angus Young The Best

191

Odp: Dawisiek21

Dawisiek a co ono znaczy? big_smile

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

192

Odp: Dawisiek21

To jest moje przezwisko artystyczne, internetowe, Dawisiek21, pozatym tez keidys tak do mnie mowiono

Angus Young The Best

193 (edytowany przez Dawisiek21 2010-03-01 18:07:28)

Odp: Dawisiek21

Postanowiłem sobie cos zaimprowizować, jest duzo fałszow ale mysle ze wyszlo dosc dobrze. Co wy na to?

Moje wypociny

Sorry Gitarzystek ze do tego co ty ale spodobalo mi sie...

Angus Young The Best

194

Odp: Dawisiek21

ja się nie gniewam smile nawet dobrze, że z mojej inicjatywy trochę coś nagrałeś...

A co do improwizacji - genialne, jakbyś bardziej szkliste brzmienie ustawił to jak BB King

195

Odp: Dawisiek21

No chciałem na cleanie bardziej ale nie dalo sie pieca tak ustawic, caly czas przesterowane bylo

Angus Young The Best

196

Odp: Dawisiek21

Całkiem fajna improwizacja. Czujesz bluesa wink

197 (edytowany przez Abrams 2010-03-01 23:42:29)

Odp: Dawisiek21

Świetnie ci to wyszło, nie wiem czy poruszałeś sie po jakiejś skali czy zwyczajnie sam z siebie losowe dźwięki grałeś ale ja tu slysze prawdziwie dojrzałego bluesa big_smile

a jeżeli chcesz ustawić czysty dźwięk a używasz przestera z pieca musisz GAIN skręcić na 0 nawet jeżeli wyłączyłeś przester i najlepiej też skręć na 0 potencjometr GAIN volume

198

Odp: Dawisiek21

Chyba też nagram jakieś impro. Może na poczatek ten co jest w kursie w a-mollu.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

199

Odp: Dawisiek21

Abrams napisał/a:

Świetnie ci to wyszło, nie wiem czy poruszałeś sie po jakiejś skali czy zwyczajnie sam z siebie losowe dźwięki grałeś ale ja tu slysze prawdziwie dojrzałego bluesa big_smile

a jeżeli chcesz ustawić czysty dźwięk a używasz przestera z pieca musisz GAIN skręcić na 0 nawet jeżeli wyłączyłeś przester i najlepiej też skręć na 0 potencjometr GAIN volume

gdybym mial galke GAIN to pierwsza wyladowalaby na 0, a i oczywiscie gralem skalami...

Angus Young The Best

200

Odp: Dawisiek21

[video]http://www.youtube.com/watch?v=APbFrx4zMvM[/video]

Nie wiem co mnie naszło, zawsze podobał mi się ten moment i postanowiłem go opracować.
No i oczywiście nie miałem co robić.

Angus Young The Best