1 (edytowany przez guitalist 2017-11-07 09:20:41)

Temat: Guitalist - darmowa aplikacja dla początkujących gitarzystów

Cześć, chciałbym Wam przedstawić aplikację, nad którą pracuję od paru miesięcy - https://guitalist.com/ smile


Jako początkujący gitarzysta bardzo często odkrywam utwory, które chciałbym opanować. W internecie jest mnóstwo materiałów - tabulatur i video tutoriali. Jednak gdy w końcu siadam z gitarą to zapominam o nich i tracę dużo czasu na przypomnienie sobie co miałem teraz ćwiczyć.


Zapisywanie zakładek w moim przypadku się nie sprawdziło bo poza tematami gitarowymi zapisywałem inne strony i lista zakładek przekształciła się w wielotematyczny śmietnik. Znalezienie odpowiedniej strony pochłaniało dużo czasu i niepotrzebnie rozpraszało.


Właśnie dlatego powstało  Guitalist - aplikacja pozwalającą na wyszukanie ulubionej piosenki i dodanie jej do listy utworów, które chcemy opanować. Rozpoczynając gitarową sesję otwierasz aplikację i od razu widzisz jaki utwór powinieneś dziś ćwiczyć.


Po wybraniu utwóru/piosenki aplikacja sama przeszukuje YT oraz serwisy takie jak Ultimate Guitar pod kątem przydatnych materiałów - nie musisz tego robić sam, oszczędzasz czas potrzebny na ćwiczenia.


W aplikacji można także zapisywać zakładki do dowolnych stron związanych z gitarą, np. z teorią, lub inspirującego występu gitarowego.


Aplikacja jest w stosunkowo wczesnej fazie i na pewno wiele rzeczy można poprawić lub dodać. Bardzo Was proszę o wszelkie sugestie i opinie. Mam nadzieję, że aplikacja przypadnie Wam do gustu i pomoże wam usystematyzować naukę gry - w końcu po to ją zrobiliśmy, dla takich samych miłośników gitary, jak my:)

Lik do aplikacji https://guitalist.com/