1

Temat: Odpowiednik D'Addario EXL110 na akustyka?

Witajcie,

jestem totalny nowy na tym forum jak i w tematyce gitar, więc witam serdecznie smile.

Chcę i moim marzeniem jest nauczyć się grać na gitarze elektrycznej, ale najpierw muszę ogarnąć akustyka. Tak mi radzą. Tego się będę trzymał, nie chcę inwestować w sprzęt, gdzie jest niebezpieczeństwo porażki wink.

Moim drugim marzeniem jest mieć w przyszłości Strata (oczywiście) z układem jak Frusciante wink. Może to trochę infantylne, ale to jest cel przeze mnie założony. Toteż właśnie pojawia się problem strun. Fru używa D'Addario EXL110. Na akustyka nie widziałem w sklepach tych strun (są w sekcji dla elektryków)...

Pytanie moje jest więc następujące: jakie są odpowiedniki (zbliżone parametrami) tych strun na gitarę akustyczną?

Pozdrawiam smile

2

Odp: Odpowiednik D'Addario EXL110 na akustyka?

Polecam te:

http://skladmuzyczny.pl/zestaw-strun-do … -2008.html

Choć, szczerze mówiąc, struny, po pierwsze, nie mają wielkiego znaczenia w brzmieniu, po drugie: marka nie zagwarantuje Ci brzmienia idola, po trzecie: akustyk i elektryk to co innego zupełnie.

"Chcę i moim marzeniem jest nauczyć się grać na gitarze elektrycznej, ale najpierw muszę ogarnąć akustyka. Tak mi radzą. Tego się będę trzymał, nie chcę inwestować w sprzęt, gdzie jest niebezpieczeństwo porażki"

Nie skomentuję tych słów, bo mnie krew zalewa T.T Mity i legendy. Mówię z doświadczenia. Chcesz grać na elektryku, to go, kurde, kup! Rozumiem, że zanim zrobisz prawko kategorii B, najpierw musisz robić B1? Taka alegoria wink

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

3

Odp: Odpowiednik D'Addario EXL110 na akustyka?

Kurna, na Strata i wzmacniacz to mnie nie stać w chwili obecnej sad. Nie kuś kurczę, kolejny już jesteś, który tak mówi. Jeszcze dojdzie do tego, że gotów jestem sprzedać sprzęt tenisowy wink.

Tak na poważnie to dziękuję za odzew w temacie. Kręci mnie elektryk, naprawdę big_smile.

4 (edytowany przez Ellon 2014-07-08 20:28:05)

Odp: Odpowiednik D'Addario EXL110 na akustyka?

Ale po co Ci strat? Lecę alegoriami - kupujesz mercedesa klasy A jako pierwszy samochód? Nie. Kup jakąś tańszą, ale dobrą gitarę i działaj wink Z doświadczenia powiem Ci, że powinieneś zacząć od takiej gitary, na jakiej zawsze chciałeś grać wink A piec Ci mogę sprzedać za 250 zł + owca (CRATE FW 15R w bdb stanie).

A. I do sedna. Nie znajdziesz takich strun. Z zasady struny do akustyka nie mają takich parametrów jak struny do elektryka, bo te gitary wiele różni. Poza tym, jw. powiedział Kojot - struny same z siebie nie dadzą Ci brzmienia. Lepiej kup sobie EB 12-60 i mykaj wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X