Temat: Problem ze strunami i strojeniem na gitarze klasyczej

Witam, mam problem ze strojeniem gitary klasycznej. Jakiś czas temu pożyczyłem gitarę od kolegi, który jej nie używa. Dodam od razu, że nigdy nie grałem na żadnym instrumencie. Po paru godzinach spędzonych na nauce u kumpla, przyszedłem do domu i próbując nastroić gitarę ze słuchu, pękła mi czwarta struna. Kupiłem więc komplet strun do gitary klasycznej i przy pomocy kolegi i paru linków z Internetu, założyłem tą strunę. Pouczony wcześniejszymi doświadczeniami już nawet nie próbowałem stroić na słuch, tylko skorzystałem z AP TUNER. Problem w tym, że jak wynika z tego co wyświetla się po prawej, mam dwie struny a, zamiast a i d. Chciałbym się zapytać więc czy:
- to może wynikać z tego, że struna została źle założona
- czy za ten stan mogą odpowiadać ustawienia w ap tunerze. Trochę w tym grzebałem, ale wydaje mi się, że ustawienia w tej chwili mam jak najbardziej typowe: Middle a frequency: 440.000 hz. Select the temperament and key to use: equal temperament in the key of "E". Select stretch table to use: "none". Transpose - select the transpose: (+0) C.
- czy na tę chwilę mogę po prostu zdjąć tę strunę i do czasu gdy nie kupię sobie innego kompletu to grać bez niej? Wiem że klasyk się w tym różni nieco od akustyka i nie można nawet ściągnąć wszystkich strun na raz, bo może się gryf wygiąć.