1

Temat: Frazy i gra solowa

Ok...wiem,kolejny słaby temat z egoistycznym zapytaniem "jak zagrać fajną solufkę?????/////" tylko,że tym razem znów w nieco innej formie,by pytanie nie wydawało się takie trywialne.
Zazwyczaj każdy nauczyciel gitary,którego pytałem o to jak zagrać fajną solówkę mówił jedną z dwóch wariantów odpowiedzi:
a) "Ucz się skal,a następnie wyćwicz je na wszystkie możliwe sposoby"
b) "Ucz się od najlepszych oraz od swoich idoli"

Ogrywanie pentatoniki i skali bluesowej mam już w małym paluszku,nad gamą i jej odmianami (harmoniczna/melodyczna) wciąż pracuję,ale jakoś sobie radzę.
Ale mimo iż staram się jak mogę,to moją grę solową a grę innych gitarzystów(nawet nie koniecznie zawodowych) wciąż dzieli spora przepaść.
Staram się też grać tak jak popularni gitarzyści których lubię (Zakk Wylde,Charlie Parra,Slash,Kirk Hammet,B.B King i inni bardzo popularni artyści),ale mimo iż staram się naśladować ich styl,moje solo w dalszym ciągu jest...nie klejące się kupy(i słabe).
Do sedna:
Czy możecie podrzucić kilka fajnych fraz/zagrywek(bluesowych/rockowych/metalowych/balladowych) które pozwoliłyby mi
nieco urozmaicić moją grę oraz jakieś "instrukcje jak użyć danej frazy"(to znaczy np.:przy jakim akordzie powinienem daną frazę zagrać).
Ewentualnie możecie też podrzucić utwory,posiadające proste i jednocześnie ciekawe solówki.
(wiem,że to głupio i egoistycznie brzmi i pewnie każdy amator zadaje takie pytania tongue ,ale liczę na to że mi wybaczycie,poza tym frazy które przedstawicie mogą też posłużyć innym gitarzystom którzy zadają sobie takie pytanie jak ja tongue )
Mam nadzieję,że nie powielam tematu.

PS: lekcje z "http://www.magazyngitarzysta.pl/" znam,a większość ciekawych fraz  zamieszczonych w tamtych lekcjach także mam opanowane tongue