1

Temat: Zbyt kościste palce do chwytów barowych?

Witam,
Tworzę ten temat w zasadzie żeby pozbyć się zmartwienia.  Wiem, że wielu młodych gitarzystów ma problemy z tymi chwytami, ale nigdzie jeszcze nie znalazłem problemu takiego jak mój. Postaram się jak najprościej wyjaśnić - moje palce są, delikatnie mówiąc suche i kościste. Ułatwia mi to grę bez zahaczania o sąsiednie struny, ale poprzeczka przy barre jest, na chwilę obecną, niemożliwa do wykonania. Mój palec wskazujący jest zbudowany w dziwny sposób - stawy są bardzo twarde, a między nimi wgłębienie w miejscu kostki. W efekcie, 2 struny, konkretnie H i G, nie są dociśnięte, choćbym cisnął gryf z całych sił...
Czy ktoś z was spotkał się może z podobnym problemem? Czy sądzicie, że możliwe jest wyrobienie tego słabego punktu poprzez ćwiczenia z barrami?
Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Zbyt kościste palce do chwytów barowych?

Sądzę, że z powodu swojej trudności musisz pracować ciężej niż inni nad tym aspektem. Sądzę, że co człowiek to jakaś trudność - ja np za dzieciaka odciąłem sobie kawałek opuszka palca wskazującego prawej ręki - przyszyli. Jako, że była to połowa jego szerokości (a długości paznokcia) - blizna biegnie właśnie przez środek. Nie przeszkadzało to w niczym dopóki nie zacząłem grać tappingiem, a naciskając struny czułem ogromny ból w tym miejscu. Zagryzłem zęby i wyćwiczyłem. Tobie też polecam wytrwałość i życzę powodzenia.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3 (edytowany przez Washburn 2013-11-22 08:56:47)

Odp: Zbyt kościste palce do chwytów barowych?

Wbrew temu co można czasami poczytać tu i ówdzie, żelazny ściśk nie jest aż tak wcale potrzebny. Kiedy uczyłem się grać, próbowałem poprzeczkować ściskając gryf z siłą imadła. Nie ma takiej potrzeby. Wystarczy w zasadzie położenie palca i lekkie dociśnięcie; musisz tylko uchwycić "ten" moment. Spróbuj poćwiczyć, ale bardziej z wyczuciem niż siłowo. Podobnie jak ty,mam szczupłe, długie palce. Nie mam zadnych problemów z barre.

Gibson Les Paul Standard + Ibanez RG970QMZ + VOX AC30 C2 + VOX Satchurator + Line6 POD HD500 + Takamine G220

4

Odp: Zbyt kościste palce do chwytów barowych?

Też mam kościste, chude paluchy i przez pewien czas - na początku - wydawało mi się, że zrobić z tego poprzeczkę (albo zrobić ją w ogóle:D) graniczy z cudem - nic bardziej mylnego. Ćwiczyłam zawzięcie i okazało się, się da. Dociskaj, ćwicz i graj a z czasem chwyty zaczną brzmieć jak powinny smile