Temat: Jak zbudować ukulele

Czesc.Mam pytanie do posiadaczy ukulele.Chce zbudowac ukulele.Moj problem polega na tym ze nigdzie nie moge znalesc ile cm ma dlugosc gryfu oraz niewiem co ile cm montowac progi.Nieznam wymiarow pudla itp.Niewiem kompletnie nic.Jesli to nie problem prosze o podanie mi tych wymiarow,najlepiej zaznaczonych na jakims zdjeciu.Pozdrawiam i czekam na jaka kolwiek odpowiedz z waszej strony.Jesli temat juz byl , lub w nie odpowiednim dziale przepraszam

2

Odp: Jak zbudować ukulele

Hmmm... Trudniejszej rzeczy już nie mogłeś wymyślić? Wymiary mogę podać, ale muszę wiedzieć jakie uku cie interesuje? Sopran, koncertowe, tenor, baryton, bas? Jeżeli chodzi o drewno, to polecam mahoń na pudło i gryf (chyba, że top z czegoś jaśniejszego, ale teraz nie mam za bardzo pomysłu z czego konkretnie), palisander na podstrunnicę i mostek. Od razu powiedz jak widzisz proces produkcji? Masz może jakieś pomysły odnośnie wykończenia?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

3 (edytowany przez GeNeX 2013-07-28 13:50:08)

Odp: Jak zbudować ukulele

Magiczne hasło: blueprint.
Wejdź w images.google.pl (google -> grafika), wpisz "ukulele blueprint" - stąd już prosta droga do znalezienia odpowiedniego schematu budowy.
Powodzenia! big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784