1 (edytowany przez Alitia 2012-11-14 19:19:25)

Temat: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Witajcie!

Jestem nowa na forum, jak i w świecie gry. Historia następująca:
Mój brat grał na gitarze parę lat temu. Niestety - szybko się zniechęcił (z powodu nauczyciela). Gitara od tamtego czasu stała i się kurzyła, budząc moje zainteresowanie. I tak w okolicy otworzono salę pod patronatem Szkoły Muzycznej, a mi po pewnym czasie udało się dostać na listę uczniów. I zaczęła się przygoda z muzyką. Ale tu pojawia się problem, jak i moje pytanie.
Gitara klasyczna, której stałam się posiadaczką, to owiany złą sławą Ever Play. Model EP-90/N. Sprzedawca w sklepie twierdził, że to ponoć najlepszy wybór dla początkującego. Jednak teraz, czytając różne opinie, nie byłabym tego taka pewna.

Wiem już, że zamierzam kontynuować naukę, doskonalić umiejętności i reprezentować je w nieco szerszym gronie (imprezy szkolne, lokalne, ogniska itd.) Ale też, że to będzie hobby. Pozostaję raczej laikiem. Mimo wszystko nie chcę rzucać tego w kąt i tu mam zapytanie: czy kupować nową gitarę? Czy na razie wystarczy ten nieszczęsny, ale całkiem dobrze mi służący EP?

Jeżeli miałabym zaopatrzyć się w nowy sprzęt, to jaki? Klasyk czy akustyk (bo domyślam się, że na elektryka jestem żółtodziobem)? Jeżeli klasyk, to polecano mi Hohner HC-06. Ewentualnie Admira Paloma, ale wolałabym coś tańszego, a jednak solidne. Z akustyków jest większy wybór: Washburn OG2, T.BURTON GREENGO, Ibanez v50, MARRIS D-220M, Yamaha F-310. Szczególnie interesuje mnie T.BURTON.

Co myślicie o tych modelach lub jakie inne polecacie?
Z góry dziękuję. :)

2

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Alitia napisał/a:

Klasyk czy akustyk (bo domyślam się, że na elektryka jestem żółtodziobem)?

Bzdura, kupujesz taki rodzaj gitary jaki najbardziej chcesz kupić, raczej nie ma gitary na której nie dałoby się nauczyć grać od podstaw.  Chcesz grać głównie piosenki na elektryczną - kupujesz elektryka, - chcesz grać akustyczne piosenki to kupujesz akustyka/klasyka (tutaj nie specjalnie pomogę w wyborze bo się nie znam). Simple as that.

3

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Czy kupować nową? Tego Ci nikt nie powie. Jak masz pieniądze, to czemu nie? Lepsze to niż wydać na piwo big_smile


Jaka gitara?

Co chcesz grać? Jak Michael Lucarelli? Może jak Igor Presnyakov? Sungha Yung? To klasyczna. A może jak Tommy Emmanuel? Jon Gomm? Piotr Słapa? No to akustyk? Może chcesz tylko pogrywać jakieś akordy śpiewając przy tym chwytając damskie serca? To raczej też akustyk. A może elektryczna? Tylko że tutaj też masz oblrzymie różnice między gatunkami. Niby wszystko da radę ugrać na jednej gitarze, ale jednak niektóre rodzaje elektryków czują się lepiej w pewnych gatunkach muzyki. No przecież grając b.b. Kinga nie będziesz używał pro satan death metalowej gitary w kształcie trumny, a grając thrash metal może być ciężko na telecasterze z dwoma singlami.

A odnośnie modelu - to do sklepu i ogrywaj. I to nie jednego, gdzie sprzedawca może Ci zrobić sieczkę z mózgu tylko przejdź się po wszystkich możliwych, poczytaj opinie w internecie. Co do gitar które podałeś, a dokładniej gitar z tego przedziału cenowego... Nie kupuj zanim nie ograsz i nie obejrzysz dokładnie. Ja osobiście jestem zadowolony ze swojego egzemplarza t.burtona, co nie znaczy że byłbym z jakiegoś innego.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

4 (edytowany przez Bezimienny 2012-11-15 14:18:23)

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Alitia napisał/a:

Jestem nowa na forum, (...)

mikel1994 napisał/a:

Może chcesz tylko pogrywać jakieś akordy śpiewając przy tym chwytając damskie serca

Raczej męskie serca wink

Alitia napisał/a:

wolałabym coś tańszego, a jednak solidne

Polecam Yamaha F-310

mikel1994 napisał/a:

Nie kupuj zanim nie ograsz i nie obejrzysz dokładnie.

verborum sanctorum ; Aurea dicta

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5 (edytowany przez Alitia 2012-11-15 17:59:57)

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Dziękuję Wam bardzo. Przy najbliższej okazji, kiedy będę w sklepie muzycznym, skupię się zwłaszcza na poszukiwaniu T.Burtona i Yamahy. Wasza pomoc jest nieoceniona. smile

Chciałam tylko uregulować: poszukuję gitary dla początkującego/średnio-zaawansowanego grajka. Do akompaniowania, sama raczej śpiewać nie będę. Może czasem solówka (Greengo chyba nada się lepiej?). Kiedyś może się rozwinie w trochę większy zespół.

Notabene. Jeśli już jesteśmy przy elektrykach, to macie jakiś sprawdzony model?

Btw. jestem dziewczyną. Ale to szczegół. big_smile

6 (edytowany przez Bezimienny 2012-11-15 19:39:38)

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Do jakiej kwoty?
Oraz do jakiej muzyki?

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

7 (edytowany przez Alitia 2012-11-15 21:22:00)

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

Głównie rock, ale nie hard. Metal też zbędny. Tradycyjny
Hm... Coś typu Beatlesi, Queen. Rzadziej 30 Seconds to Mars i RHCP. Paramore (mało znane). No i czasem lżejsze - indie rock czy nawet pop rock. Muszę się koleżance wpasować. wink

Jeśli chodzi o cenę, to proponujcie. Ale wolałabym, żeby jakieś wielkie nadwyrężenie budżetu. Jestem zupełnie zielona w te klocki, wybaczcie. tongue

8

Odp: Jaki rodzaj gitary wybrać?

hmm więc szukaj raczej używki
- yamaha pacifica
-corta kx 5 i CR250
-vintage v99

http://allegro.pl/gitara-vintage-v99-i2787207462.html
http://allegro.pl/yamaha-112-pacifica-i … 38587.html
http://allegro.pl/gitara-elektryczna-co … 52153.html

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]