Temat: Wymiana humbuckerów w LP

Witam. Mam taki trochę szalony pomysł i chciałem się poradzić czy warto. Mam Epiphone Les Paul Standard Plus i zastanawiam się nad zmianą humbuckerów na Gibsonowskie '57 Humbucker. Czy to jest bardzo trudne (w sensie czy do takiej przeróbki trzeba coś lutować, czy wystarczyć wyjąć jeden humbucker i wsadzić drugi). Poza tym czy to jest opłacalne, bo na oryginalnego LP mnie nie stać, a chciałem mieć dźwięk chociażby zbliżony do oryginału. Humbuckery mnie chyba wyniosą około 1000 zł. LP kosztował coś około 1700. Dajcie znać co o tym myślicie.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

2

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

Opłacalne. Hm. Wykonalne? Tak. Lutowanie? Tak.

Osobiście bardziej niż w orygianlne HB od Gibsona które są przesadnie drogie, poszedłbym w jakieś SD albo polskie Merliny.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

Dzięki za info. To, że drogie to wiem sad. Już się z tym pogodziłem. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy zlutowany kabelek może się np. po pewnym czasie przerwać czy coś w tym stylu? (w ramach usprawiedliwienia powiem, że jako humanista nie mam zielonego pojęcia o takich sprawach, więc sorry Was jak gadam głupoty). Chodzi o to, czy po prostu po pewnym czasie mi się coś nie zacznie psuć w gitarze.
Aha i widzę, że kolega mpx też na Epi gra smile. Mogę wiedzieć jaki kolorek? smile

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

4

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

Różowy

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

Różowy powiadasz... big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

6

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

http://www.guitarguitar.co.uk/large/105/11032116362958.jpg

Całkiem niezła sztuka big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

7

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

F*ck, myslalem ze takiego koloru nie ma tongue.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

8

Odp: Wymiana humbuckerów w LP

Żeby zakończyć temat, to wymiana się udała, i mój Epi Les Paul ma Gibsonowskie Humbuckery '57 Classic. Póki co, zmiana na lepsze, bowiem w końcu gitara ma charakter a czegoś w niej brakowało. W każdym bądź razie, jak ktoś znudził się dźwiękiem zwykłego Epiphone'a to polecam zamianę.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah