Temat: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

Witam wszystkich. Gitarę mam od kilku lat, ale w wyniku zniechęcenia odstawiłem ją... sad
Teraz postanowiłem się zmobilizować i nauczyć się grać na tym pięknym instrumencie..
i tu problem.... nie wiem co się dzieje, mam problem ze zmianami akordów (np G-C) no i z biciem. z tym ostatnim to już tragedia....
chcę zagrać takie proste piosenki SDM: "Jak", "Majka", "Opadły mgły" czytam że bije się na 4/4 słucham tego po setki razy i nadal blokada... już sam nie wiem co jest.... ;/

2 (edytowany przez Duel77 2012-08-14 19:10:27)

Odp: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

Ja też na początku miałam problemy ze zmianą akordów, uczyłam się na piosence Hey-"Teksański", bicie jest proste i chwyty też, DGA w zwrotce i GAD w refrenie, bicie w zwrotce jest takie D- dół, dół, góra, G- dół, dół, góra, A- 4x dół tyle ,że robisz takie jakby 3x niepełne i na koniec pełne, w sensie takie tututuTU. Nie wiem czy zrozumiesz ,ale... xd A bicie w refrenie spróbuj wyłapać sam, ja robiłam tak ,że puszczałam sobie z głośników piosenkę, słuchałam jej uważnie, a potem ją puszczałam jeszcze raz tyle ,że próbowałam razem z gitarzystą grać, zawsze tak łapię bicie i zazwyczaj szybko mi się to udaje. smile Trochę nieskładnie wszystko napisałam, ale mam nadzieje ,że zrozumiesz. xd Powodzenia! I pamiętaj, ćwiczenie czyni mistrza! big_smile

3

Odp: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

No, Duel, ja nic prócz ostatniego zdania nie rozumiem z Twojego postu... Ale to nic.
To samo, BarteX, było ze mną. Piosenki SDMu mają to do siebie, że jest cała masa na 4/4, ale pan Myszkowski nie taki pierwszy lepszy muzyk, by czegoś nie wymodzić. Więc nie ma się czym przejmować, należy tylko słuchać i słuchać.
Piszesz, że masz problem z przejściem G-C. To ja Ci napiszę, że akurat to przejście jest stosunkowo łatwe, gorzej jest w drugą stronę. Jeżeli grasz od niedawna, też nie ma się czym przejmować, należy ćwiczyć.
Na pociechę mam specjalnie dla Ciebie piosenkę SDMu Dziękczynienie (ach, podbiłeś me serce Starym Dobrym...). Na pewno ją znasz, przez całą piosenkę powtarzają się chwyty G C D C G. Ta piosenka także jest na 4/4, możesz ją zagrać bardzo prostym i fajnym biciem wykorzystywanym chętnie przy graniu piosenek religijnych (niech Cię to nie zniechęca bynajmniej, w ten sposób i Pod Buda można grać).
Dół
Przerwa, w której zmieściłoby się kolejne szarpnięcie strun znów w dół.
Góra
Dół
Góra
Dół
Góra.
Cała filozofia. By nie mącić, nie będę pisać, w jaki jeszcze sposób można zagrać tę piosenkę, tak jest najprościej. Mam nadzieję, że jak już zagrasz, to się pochwalisz smile A to, ile razy trzeba pociągnąć G, pozostawiam Tobie. Powodzenia smile

4 (edytowany przez BarteX001 2012-08-14 22:02:35)

Odp: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

gitarę kochałem od dawna... ale sdm, ognisko gitara.... to coś pięknego... nie chcę nawet tak grać dżemu i innych "popularnych" zespołów tak jak kawałki sdm, i tym podobnych zespołów....
a celem jest zagrać "jak owad" ::D ale na razie będę słuchał, słuchał i grał:) dzięki za radę:D

5 (edytowany przez Duszek*91 2012-08-15 11:44:32)

Odp: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

No i tak ma być smile Stawiaj sobie ambitne cele i je realizuj. Chwilowo moim celem jest zagranie Jaką cenę także SDMu.
Ale jeśli mówisz o gitarze, a w myślach łączysz ją z ogniskiem (masz rację, piękne), to nie unikaj popularnych piosenek. Nawet biesiady nie warto wtedy unikać, trzeba grać to, co ludzie zechcą śpiewać. Rzadko kiedy ktoś pociągnie Jak owad, albo Kim właściwie była ta piękna pani. Śpiewają Cyganeczkę Zosię i Whisky, wiem to z własnego doświadczenia. Częściej dają się skusić na Czarnego bluesa o czwartej nad ranem.
Ale z tego, co pamiętam, to Jak owad ma tylko F. Może spróbuj jeszcze Makatkę z aniołem, tam jest uroczy B, którego nienawidzę smile

6

Odp: Zdesperowany.. nie wiem co robić by grać

nie no, na pewno nie zrezygnuję z whisky czy wehikułu czasu, perfect też będę grał... smile