1

Temat: Zakup struny

jestem nowy i nie bardzo się orientuję w tematach ;D, Chciałem zapytać Jakie struny , strunę zakupić do Mojej Gitary: Fender Squier SA 105  niestety feralne strojenie przez mojego kolegę spowodowało że zerwała mi się struna G . Myślałem nad zakupem całego zestawu strun firmy Fender , i właśnie nie jestem pewien co zakupić...

2

Odp: Zakup struny

Nie musisz kupować koniecznie strun firmy Fender, możesz kupić D'Addario 11 lub 12. To zależy, jaką masz teraz grubość.

Lag Tramontane T200DCE

3 (edytowany przez Jeneas 2012-05-28 19:46:49)

Odp: Zakup struny

Myślałem jeszcze nad zakupieniem pojedynczej struny w sklepie muzycznym. Wyszłoby taniej i od razu może by mi ją wymienili ,

4 (edytowany przez binadra 2012-05-28 19:55:15)

Odp: Zakup struny

Radze wymieniać cały komplet ponieważ ta nowa struna będzie brzmiała lepiej a te stare gorzej co spowoduje z kolei  brzydkie brzmienie ;p

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

5

Odp: Zakup struny

A na dodatek umiejętność zmiany strun to przydatna sprawa, jako kompletnie początkujący zbytnio to ignorowałem.
Co do zakupu jednej struny - w przypadku stosunkowo nowego kompletu (z tydzień) to ujdzie, ale potem... będzie różnica w brzmieniu.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

6

Odp: Zakup struny

Jeneas napisał/a:

jestem nowy i nie bardzo się orientuję w tematach ;D, Chciałem zapytać Jakie struny , strunę zakupić do Mojej Gitary: Fender Squier SA 105  niestety feralne strojenie przez mojego kolegę spowodowało że zerwała mi się struna G . Myślałem nad zakupem całego zestawu strun firmy Fender , i właśnie nie jestem pewien co zakupić...


Lepiej wymienić cały komplet strun, niekoniecznie musi być tej samej marki co gitara, jeżeli chcesz pójść po kosztach możesz użyć tańszych strun, np. Elixir nie są drogie a mają dobrą żywotność

7

Odp: Zakup struny

Elixiry nie drogie? Coś się zmieniło ostatnio? - bo chyba mam przestarzałe informacje...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X