Temat: Pokrowiec

Hej

Kupiłam gitarę akustyczną Marris J-306. Jest to gitara typu Jumbo.
Teraz chce kupic pokrowiec. Czy ktoś mógłby mi pomoc?
Ma byc z pianka? Czy pokrowce Canto to dobry wybór?
Jesli kupie pokrowiec na gitare Jumbo to bedzie napewno pasował?
Czytałam gdzie w interencie zeby wziąc na gitare 12strunowa.
Ale nie wiem czy to prawda.....

Pomożcie początkującej wink

2

Odp: Pokrowiec

Im grubszy, tym lepszy. Tak, Canto robi dobre pokrowce, wiec to będzie dobry wybór. Jeśli chodzi o rozmiar, to zwróć uwagę na jakie Jumbo, bo jest 'zwykłe' Jumbo, mini Jumbo i super Jumbo. A najlepiej to iść z gitarą do sklepu i dopasować namacalnie smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Pokrowiec

http://www.bigbeat.pl/gitara/akcesoria/ … znej-5930/

Ja kupiłem z tej serii do swojego elektryka i jest mega big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

4

Odp: Pokrowiec

grzesiek2805 a jak mam sprawdzić jakie to Jumbo?
Na rachunku nie jest napisane.
Znalazłam 2 pokrowce Canto. Tylko ze jeden jest Jumbo a w ofercie drugiego jest ze do gitary 12strunowej.
Trzeba było wziac normalną nie Jumbo wink

5

Odp: Pokrowiec

Jumbo dobra, lepsze brzmienie, ale ja nie brałem jumbo tylko dlatego bo nie chciałem by mnie bary bolaly od grania tongue

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

6

Odp: Pokrowiec

Sklerotyk napisał/a:

Jumbo dobra, lepsze brzmienie, ale ja nie brałem jumbo tylko dlatego bo nie chciałem by mnie bary bolaly od grania tongue

Gram na niej niecały miesiąc i bary nie bolą wink

7

Odp: Pokrowiec

depends smile ja miałem do wyboru G320 a G220, roznica jest taka ze to mini jumbo a to dreadnought, ale wybrałem G320 bo jest dreadnought i jakos bardziej to brzmienie mi pasowalo

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon