Temat: Strojenie gitary

Kupiłem sobie nowa gitarę Epiphone SG i czytałem ze jest bardzo dobra do grania piosenek zespołów takich jak metalica i inne

Nastroiłem ją przy pomocy AP Tuner na C(+1) i brzmi tak samo jak mój stratocaster Fendera.

Jak ja nastroić żeby brzmiała jak np. http://www.youtube.com/watch?v=NklYUibN … plpp_video

ma ten koleś

z góry dzięki za info

2

Odp: Strojenie gitary

No cóż, myślę, że to klasyczny strój EHGDAe, a brzmienie to pobrostu przestery itp.

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

3

Odp: Strojenie gitary

strzala500 napisał/a:

bardzo dobra do grania piosenek zespołów takich jak metalica i inne

aha...

włączyłeś przester? wgl masz do czego podłączyc gitare?

4

Odp: Strojenie gitary

Nie posiadam obecnie przesteru ale mam go na liście do kupienia. Jedyne pod co mogę podłączyć gitarę elektryczna to mam wzmacniacz...

5

Odp: Strojenie gitary

wzmaczniacz w sensie prawdziwy zwykły wzmaczniacz, czy combo gitarowe z 'magicznym guzikiem' zwanym overdrive/distortion/crunch?

jak to 1 to, przykro mi ale nie zagrasz tak jak na filmiku, jezeli to drugie to nacisnij guziczek ;P

6 (edytowany przez strzala500 2012-03-21 23:15:28)

Odp: Strojenie gitary

ten z magicznym guzikiem, pytałem się o jakiś wzmacniacz ale nie dostałem jakiejś konkretnej odpowiedzi.

I tak nie mogę uzyskać tego efektu.

Nie wiem czy przestroić gitarę o ileś tonów wyżej bo na fenderze mi poszły struny ( ale i tak miałem zapasowe :] )

7

Odp: Strojenie gitary

Kup Marshalla JMP 45, rozkręć go na maksa i już masz takie brzmienie smile

Strój nie wpływa na brzmienie, nastrój gitarę do standard E. smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Strojenie gitary

mpx napisał/a:

Kup Marshalla JMP 45, rozkręć go na maksa i już masz takie brzmienie smile

niestety nie każdy jest tak bogaty jak ty wink

skoro masz ten z magicznym guzikiem, to po naciśnięciu go włącza ci się przester, oczywiście nie uzyskasz dokładnie takiej samej barwy jak na tym filmiku

9

Odp: Strojenie gitary

pozmieniam trochę ustawienia na wzmacniaczu dodam trochę bass'u itp

10

Odp: Strojenie gitary

O kurde mocne, stroiłeś gitarę do 'C(+1)' (co by to nie znaczyło, brzmi groźnie), żeby brzmieć jak AC/DC... Nie strój wyżej niż do E, to nie ma sensu, w ogóle uważaj co ty z tymi gitarami robisz, najlepiej ostrożnie, powoli i czytaj instrukcje. A na wzmacniaczu może dodaj trochę gainu?

11

Odp: Strojenie gitary

Panki napisał/a:
mpx napisał/a:

Kup Marshalla JMP 45, rozkręć go na maksa i już masz takie brzmienie smile

niestety nie każdy jest tak bogaty jak ty wink

Ja robię wzmacniacze, nie kupuje wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95