1

Temat: "Zabiorę Cię" by CeZik

Witam, chciałbym Was (lub może raczej jednego z Was) prosić o napisanie w Guitar Pro tabulatury do cover'u "Zabiorę Cię" CeZika. Zależy mi na tym żeby tab był rozpisany dokładnie tak samo jak na filmiku (wszelkie zagrywki). Próbowałem samemu to zrobić odnosząc się do informacji pod filmikiem ale nijak się to ma do tego co widzę.

Jeśli ktoś zaangażowany bardziej w ten program znajdzie chwilę czasu byłbym niewymownie wdzięczny.

http://www.youtube.com/watch?v=SWrHyYpIYXs

P.S. Z góry przepraszam za zły dział czy cokolwiek innego czego się dopuściłem.

2

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Ale czemu chcesz tabulaturę do tego, skoro tu jest same bicie po akordach?
Nawet te bicie masz wypisane (notabene niepotrzebnie).

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Chodzi o to ze ustawiając w Guitar Pro odpowiednie strojenie (podane pod filmem) próbowałem wstawić podane akordy ale jeśli dobrze pamiętam tylko jeden się zgadzał z obserwacji gryfu na filmiku. Poza tym pod filmikiem podane są 4 akordy a on zdecydowanie łapie ich więcej.

Może trochę mieszam zeznania ale mam nadzieję że zostanę zrozumiany. Bardzo mi na tym zależy.

4

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

nie ma zadnych szans na to? ;<

5

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Nie używam Guitar Pro, ale po obejrzeniu filmiku stwierdzam, że - według mnie - zamiast martwić się, że w programie coś nie brzmi tak jak powinno, lepiej spróbować samemu na słuch i wzrok.

To raz. A dwa: jak dla mnie to on gra podane akordy w różnych pozycjach, dlatego może się wydawać, że jest ich więcej. No ale - ja się nie znam.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

6

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

wszystkie akordy masz podane, tylko gra je w innych pozycjach, pozatym pamietaj tez ze ma inny strój tak jak masz napisane pod filmikiem

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

7

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Serum, GP nie jest koniecznością, w zupełności wystarczyła by rozpiska w poście.

Problem polega na tym że mimo iż GP ma w sobie zawarte wszelkie akordy nie potrafię ich znaleźć pomimo zmiany stroju.

Wydaje mi się że pierwszym akordem jaki gra jest

------x------
------7------
------9------
------9------
------0------
------0------
i mimo że pasuje mi na słuch to nie potrafię znaleźć jego nazwy (mimo podanych akordów pod filmikiem).

8

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Ja tam nie wiem - nie znam nazw połowy akordów z piosenek, których się w tej chwili ucze: nie są mi te nazwy do szczęścia potrzebne, ważne, że akordy brzmią tak jak powinny wink

Po prostu graj z piosenką i opanuj to na słuch, a GP zostaw w spokoju smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

9

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Posiedziałem, popróbowałem i mam. Prosiłbym tylko o jedną rzecz. Mianowicie co Cezik łapie mniej wiecej w 1:01 jak schodzi slide'em w górę gryfu i palcami zdaje się wskazującym i środkowym trzyma wydaje mi się na drugim progu.

Próbowałem już chyba wszystkiego i nic nie brzmi nawet odrobione tak jak u niego.

10

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

Wg. mnie Asus2

11 (edytowany przez Nekomimek :3 2013-11-17 22:04:10)

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

cześć ziomki.
pewnie też trudzicie się poszukiwaniem tych chwytów do wersji Cezika. on tam podaje chwyty ale potem pisze że gra w stroju obniżonym o tercję małą.

więc. te chwyty to:

Cis dur
Gis dur
b moll
Fis dur

jeśli nie wiecie jak ich zagrać, to polecam poszukać w Internecie. dużo jest takich stronek na których wpisując nazwę chwytu dowiecie się jak go zagrać (ostrzegam początkujących-wszystkie wymienione są chwytami barowymi).

powodzenia i miłego grania smile

12

Odp: "Zabiorę Cię" by CeZik

http://img688.imageshack.us/img688/5375/odkop.jpg

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X