Temat: Milcząca Przystawka

Moi drodzy, mam taki śmieszny problem: otóż działa mi tylko przystawka przy mostku. Kiedy ustawiam przełącznik w środkowe lub gryfowe położenie, gitara całkowicie milczy (kill-switch;). Rozkręcałem i wszystkie kabelki są na miejscu, nic nie odstaje. Ktoś ma pomysł co się dzieje? Może zepsuł się potencjometr? Przystawki to dwa humbuckery, trójpozycyjny przełącznik.

2

Odp: Milcząca Przystawka

Miałem tak kiedyś w pożyczonym stracie.
Wystarczyło nieco pomachać w różne strony dźwignią od zmiany przystawek i działało.
(nie moja gitara to nie rozbierałem)

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3 (edytowany przez grzesiek2805 2012-03-08 21:46:28)

Odp: Milcząca Przystawka

Jeśli kable są ok, to może to być właśnie przełącznik.

W sensie, że wina leży po jego stronie smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Milcząca Przystawka

Kup miernik i posprawdzaj połączenia, albo daj komuś kto się na tym zna wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Milcząca Przystawka

Kurde, ale przy przełączniku też wszystko ładnie polutowane. To przecież nie mikroprocesor big_smile

Też do niedawna pomagało jak pomachałem, postukałem ,ale teraz cisza na amen...

6

Odp: Milcząca Przystawka

Ale mogły się styki wytrzeć/uwalić cokolwiek...

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Milcząca Przystawka

marcinos83 napisał/a:

Też do niedawna pomagało jak pomachałem, postukałem ,ale teraz cisza na amen...

Na 90% blaszka tego przełącznika się nie dogina, wymień go. Z resztą to łatwo sprawdzić, wylutuj go i połącz kabelki - jak gra to to przełącznik.