Temat: Kolumny i heady - O co w tym cho?

siema, jako że jestem zielony w wzmacniaczach to mam pytanie(a).. 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=y3BHP7B_ … re=related[/video]

Jak szukać takich zestawów tzn. gdybym kiedys chciał sobie kupić jakiegoś orange'a, taki zestaw kolumna i head, jak je ze sobą łączyć, jaka moc to już wystarczająco dla takiego zestawu? Bo jak widzę kolumny 2x12 czy coś w tym stylu to mi sie wydaje ze to mało. Wgl ten sam dół bez head'a to sie nazywa kolumna? big_smile Może mi ktoś wytłumaczy o co chodzi w tym wszystkim, bo nie wiem jak tego szukać w google i jak już powiedziałem jestem w tym zielony(co widać po samych moich pytaniach wyżej, nawet nie wiem, jak je konkretnie zadać) a to już mi nie wypada..

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

2

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Moc kolumny(paki) musi przewyższać moc head'a, przynajmniej o jakieś 20%.
2x12 oznacza 2 głosniki o rozmiarze 12" (cali).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3 (edytowany przez marcinos83 2012-03-08 15:50:26)

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Skoroś taki zielony, to od razu chcesz pakę kupować?? big_smile
HEAD - to ten prostokąt na górze. Robi za wzmacniasz
Kolumna - to ten duży kwadrat na dole. Robi za głośnik. Można je łączyć praktycznie dowolnie (jak na filmiku który załączyłeś - marshall + orange). Ale pamiętaj o przestrodze kolegi mpx'a (tudzież nie podłączaj heada gitarowego do kolumny przeznaczonej do kontrabasu).
Osobiście orange'ów nie polecam - nie ograłem wszystkich, ale miałem styczności co nieco, i moim zdaniem brzmią mega-słąbo. Wystrzegaj się również marshala JCM9000.

Na początek kup sobie porządne kombo, czyli jednoczęściowy wzmak :]

4

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

marcinos83 napisał/a:

Skoroś taki zielony, to od razu chcesz pakę kupować?? big_smile

Bo na samym headzie nie pogra?

marcinos83 napisał/a:

Wystrzegaj się również marshala JCM9000.

Hahahaha, ile kuwa? big_smile

marcinos83 napisał/a:

Osobiście orange'ów nie polecam - nie ograłem wszystkich, ale miałem styczności co nieco, i moim zdaniem brzmią mega-słąbo.

Która seria? "Crush" big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Nie pamiętam dokładnie który to był orange, ale był straszne big_smile 

JCM oczywiście 900 big_smile

6

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Tzn, straszne? 900 to dobry wzmak.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7 (edytowany przez grzesiek2805 2012-03-09 00:07:13)

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Na jakiej podstawie twierdzisz, żeby wystrzegać się 900y? Co do Oragne - no właśnie, są pomarańczowe pierdziawki i lampowe angielskie klasyki. Więc proszę, przestań chrzanić smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Nie chrzanię, tylko piszę, że warto być w tym przypadku ostrożnym.

Wyobraź sobie, że wiem, że na samym headzie się nie pogra (tak!!!). Chodziło o to, że na początek to raczej jakieś combo, a nie pakę się bierze.

JCM900 to moim zdaniem straszna siara i piach big_smile oczywiście nie każdy musi się zgadzać.

9

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

marcinos83 napisał/a:

Chodziło o to, że na początek to raczej jakieś combo, a nie pakę się bierze.

lol, co to za jakaś nowa reguła? Niby dlaczego? ale bzdury, aż głupio to czytać...

marcinos83 napisał/a:

JCM900 to moim zdaniem straszna siara i piach big_smile oczywiście nie każdy musi się zgadzać.

Dobrze, że nie żyjemy w średniowieczu, bo by Cię spalili na stosie za herezje.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

10

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

"Po wsi plotki chodzą, że Mesa Dual to jakiś straszny piach i siara... Prawda to li? Azali nie chłopy?"
To chyba dobry komentarz...


Błagam Marcinos, nie przesadzaj. Ja nawet nie mogę marzyć o Marshalu JCM900... A może po prostu nie rozkręciłeś go odpowiednio... Nie wiem, ale jak ja grałem na tym modelu, to byłem bardo zadowolony (chwilowo grałem co prawda, ale każde doświadczenie się liczy smile)

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

11

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Tak samo Orange - Rockeverb, Tiny Terror, Dark Terror to przecież świetne wzmaki, mimo że wyglądają okropnie. A DRka muli Ellonie big_smile

12

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

Mnie tam się podoba... Nie wiem, ale brzmienie DR ma straszny urok, przynajmniej dla mnie smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

13 (edytowany przez oarsman 2012-03-31 11:57:21)

Odp: Kolumny i heady - O co w tym cho?

marcinos83 napisał/a:

Skoroś taki zielony, to od razu chcesz pakę kupować?? big_smile

Napisałem tam, że "gdybym kiedys chciał sobie kupić jakiegoś orange'a[..]"  NIe planuję na razie kupna, ale muszę wiedzieć o tym co nie co, sam dla siebie. I jestem zielony jeśli chodzi o takie duże wzmaki i gdybym miał kasę to bym sie nie zastanawiał, czy wystarczająco długo gram żeby mieć jakąś dobrą pakę-to nie jest wyznacznik. No chyba, że ktoś ma słomiany zapał, to się to zwyczajnie nie opłaca, ja gram ponad 3 lata, więc raczej ta miłość mi nie minie wink Taki marshall jcm900, to też dla mnie marzenie.. brak funduszy na razie, bo dużo dałem za gitarę ;]

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster