1

Temat: Jak zacząć grać jako samouk?

Mam taki problem chodziłem do MDK 1rok ( tyle gram na gitarze ;d ) ale tam wql nie potrafią uczyć, więc już tam przestałem chodzić i pytam się jak zacząć grać jako samouk xd Strasznie słabo mi idzie na gitarze, bardzo wolno w tabulaturze, akordy słabiutko ;/ więc dacie rady jak grać ?

2

Odp: Jak zacząć grać jako samouk?

http://www.naukagry.pl/gitara/jeden-rok/ludzie-z-MDK&tab=0&crd=1.html
Znalazłem ci odpowiednią stronkę.

3

Odp: Jak zacząć grać jako samouk?

Z jakiego miasta jesteś?

To, że w emdekach kiepsko uczą nie jest ich wina. Wiem mniej więcej jak sprawa wygląda u mnie w mieście, mój kolega grający średnio (bardzo średnio), poszedł się zapytać o zajęcia i rozmawiał z gościem który prowadzi, został skierowany od razu na grupę "zaawansowaną" która i tak została niezbyt pozytywnie przez tego gościa prowadzącego opisana. Generalnie na zajęciach jest przepełnienie i nie da się ich normalnie poprowadzić. Jedynym plusem takich zajęć jest to, że można mieć kontakt z innymi ludźmi którzy grają, jak już się znajdzie ktoś kto nie gra tylko raz w tygodniu na tych zajęciach to może dobiorą mu jakiś zespół i w ten sposób w MDK w moim mieście są prowadzone 3 zespoły z których jeden gra całkiem zacnie i może coś z nich będzie.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

4

Odp: Jak zacząć grać jako samouk?

Jeżeli znasz podstawy, to zawsze możesz zacząć sam grać. Powiem ci, że miałam taki sam problem, jak ty. Miałam strasznego nauczyciela, który nie umiał mi nic przekazać, tylko jechał z tabulatury, żadnej teorii i nut. Już chciałam rezygnować z gry. Jednak zaczęły się wakacje. Po wakacjach już tam nie wróciłam. Sama się uczę wszystkiego. Kupiłam sobie kurs gry i książkę. Umiem mniej więcej nuty i ciągle poznaję nowe rzeczy. Myślę, że idzie mi całkiem nieźle. Nie potrzebuję nikogo. Jednak dobrze, żebyś miał jakiegoś nauczyciela, lub kogoś, kto gra, żeby pokazał ci np. jak prawidłowo łapać chwyty barrowe i podobne. Pytasz, jak grać... Najpierw zapoznaj się trochę z teorią muzyki, jeśli chcesz coś więcej, niż tylko "łosić w gitarę". Wtedy już będziesz wiedział, co ćwiczyć smile