Temat: Zmiana akordów, bicie...

1. Otóż są, istnieją jakieś ćwiczenia (poza oczywistym jak gra) na polepszenie szybkości zmiany chwytów? Gdy próbuję grać cokolwiek, gdy chce zmienić chwyt jest to po prostu błazenada, już nie chodzi mi o szukanie odpowiednich strun, bo jak zmienię w miarę szybko to i tak za wolno, jest brzdęk i cała "melodia" zepsuta. Nawet piosenka z kursu na stronie sprawia mi trochę problem, bo nie potrafię tak płynnie przechodzić jak gość na filmie.

2. Bicie, no właśnie. Da radę zagrać piosenkę nie słysząc jej wcześniej? W sieci jest dużo tabulatur, chwytów, piosenek z nimi itd. Ale co z tego, skoro nie mam pojęcia jak to zagrać. Mimo wspomnianych w poradniku słowach nie przejmowania się tym, jest to dość męczące, chcieć coś, a nie potrafić tego osiągnąć mimo chęci. Btw. w piosenkach bicia po prostu nie słyszę, nie wiem czy od góry czy od dołu...

2

Odp: Zmiana akordów, bicie...

1. Graj na początku na tyle powoli, byś zdążył zmienić chwyt, wolniej niż w oryginale.
Poczujesz, gdy będziesz już mógł przyśpieszyć.
2. Nigdy nie gram nic bez przesłuchania, to ważna rzecz.
A to, czy góra, czy dół musisz wyczuć sam:
Połączenie góra-dół jest z reguły szybsze niż góra-góra czy dół-dół i na tym to się zazwyczaj opiera.
Piosenkę można zagrać z innych stron (góry bądź dołu) niż w oryginale i wciąż będzie brzmiało tak samo.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

3

Odp: Zmiana akordów, bicie...

1. Ćwiczenia to w sumie jedyna rzecz, jaką można polecić. Np. zmienianie chwytów powolutku, bez piosenki, potem szybciej, aż przestana sprawiać problem, potem w piosence.

2. Podejrzewam, że na początku nikt nie słyszy bicia. Czasami nawet po setnym przesłuchaniu stwierdza się, że nihuhu. Zazwyczaj gram z piosenką i po prostu biję jak mi się podoba, potem słyszę, czy mi to pasuję z oryginałem czy nie. Stopniowo wszystko się normuje i jest git wink a grać coś czego się jeszcze nie słyszało, to trochę jak randka w ciemno. Nigdy nie wiesz co ci wyjdzie.

Cierpliwości.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

4

Odp: Zmiana akordów, bicie...

Dzięki za odpowiedzi, przyznam szczerze że bardzo mnie to zmotywowało.