1 (edytowany przez s.z.014 2012-01-23 14:11:46)

Temat: Błędy w graniu power chords

Mam kilka pytań odnośnie sprawy pozornie banalnej - power chords. Chodzi mi tu jednak o stronę praktyczną. Ćwiczę dość często i zależy mi na tym ,żeby robić to dokładnie:
 
  1. Czy podczas grania typowego power chorda (1,3,4) palce 3 i 4 muszą być mocno zgięte i prostopadłe do gryfu? Nie mam problemu grając powolne utwory jednak przy szybszych  staje się to nie wygodne. Palec serdeczny i mały układa mi się wtedy luźno kładąc się na gryfie i tłumiąc poniższe struny. Wszędzie mówi się o tym ,że to palec wskazujący powinien je tłumić. Czy jest to błąd i będzie mi to przeszkadzać w przyszłości, czy też jest to rzecz na którą nie warto zwracać uwagi?

  2. Czy przedramię podczas grania ma być skierowane prostopadle do gryfu czy pod kątem (tak jak przy chwytach barowych)

  3. Kurt Cobain grał power chords przyciskając samym serdecznym kwintę i oktawę, równocześnie tłumiąc poniższe struny. Czy taki sposób jest poprawny i czy warto uczyć się grać w ten sposób?

4. Jeśli nie dodaje oktawy wygodnie jest mi grać palcem 1 i 4. Czy praktykując grę w ten sposób istnieje ryzyko ,że po dłuższym czasie będę miał problemy z zagraniem chwytów barowych, dlatego że 3 palec nie będzie w stanie odpowiednio rozciągnąć ?