1 (edytowany przez caarola 2012-01-20 14:49:02)

Temat: Kapodaster

Hej, nie wiem czy ktoś przypadkiem nie wyprzedził mnie kiedyś tym pytaniem... mimo wszystko sprawdzę i zapytam.

Chciałabym kupić kapodaster, czy jest to takie urządzenie, co do którego trzeba być tak ostrożnym jak przy kupnie gitary? Widziałam spory rozstrzał cenowy od 12 do 60 zł nawet drożej w sklepach- internetowych. I właśnie czy jest jakaś różnica, jakieś rodzaje... naprowadzicie?

wink

Najważniejsza jest wolność jaką się osiąga dzięki muzyce, i ten inny świat!  ;D

2

Odp: Kapodaster

Wiadomo, płaci sie za jakość, firmę. Najprostsze kapo można zrobić z gumki i ołówka - też zadziała.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Kapodaster

A co masz za gitarę? Akustyk, czy klasyk? Jaki profil gryfu?

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

4

Odp: Kapodaster

aktualnie klasyk ... nie za bardzo wiem jaki  profil gryfu. Nie sądziłam, że to ma jakieś większe znaczenie, ale dzięki - teraz już wiem. Hm, jak widać jest jednak różnica... jedni mówią, że można zrobić z ołówka i sznurka, inni pytają o profil gryfu smile

Najważniejsza jest wolność jaką się osiąga dzięki muzyce, i ten inny świat!  ;D

5 (edytowany przez grzesiek2805 2012-01-20 22:06:13)

Odp: Kapodaster

Może nie tyle o profil gryfu, tylko o radius podsrtunnicy. Klasyki mają płaską podstrunnicę, więc element dociskający w kapo też powinien być pałski. Akustyki i elektryki mają już różny radius, ale do tego kapo są lekko zaokrąglone. Dlatwgo w sklepie warto powiedzieć do jakiej gitary go potrzebujesz.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Kapodaster

a kiedy ja będę miała taką wiedzę, no kiedy...? dzięki za pomoc

smile

Najważniejsza jest wolność jaką się osiąga dzięki muzyce, i ten inny świat!  ;D

7

Odp: Kapodaster

Nie musisz miec takiej wiedzy. Kupowałem kapo kilka miesięcy temu. Istotne jest tylko tak jak mówi kolega żeby powiedziec do jakiej gitary go potrzebujesz, to wszystko.
Wydałem lekko ponad 50zł ale warto, bo tańsze w granicach 20zł ponoc po pewnym czasie nie trzymają już tak jak powinny.

8

Odp: Kapodaster

Ja napisałem "profil gryfu"??? To jakaś literówka się wkradła... Oczywiście chodziło mi o radius podstrunnicy... big_smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

9

Odp: Kapodaster

Ellon napisał/a:

radius podstrunnicy... big_smile

Promień podstrunnicy.

10

Odp: Kapodaster

radius a promień krzywizny podstrunnicy to przecież to samo.

Najważniejsza jest wolność jaką się osiąga dzięki muzyce, i ten inny świat!  ;D