Temat: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

Witam! Gram na T.Burtonie Greengo i ogólnie to gram tak raz na 6 miesięcy i teraz mam zamiar się wziąc za porządne granie ale cały czas mi pękają struny... Już wymieniłem 3 komplety i kiedy nastrajam (gdy brakuje np. 3 dzwieków w góre zeby był prawidłowy) to wtedy bum i po strunach .... Mam struny Dean Markley 10-48 kiedyś miałem 9-xxx coś tam nie pamiętam . I dziś stroiłem gitarke i znowu ... Może wie ktoś jak stroić zeby nie pekały? Stroje powoli nie na chama ... Z góry dzięki ; )

2

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

może stroisz oktawę wyżej?

3

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

Właśnie czego używasz do strojenia, w sensie jakiego stroika? Spróbuj przez komputerowy AP Tuner, bo on podaje oktawę i nie da się pomylić. Może też źle struny zakładasz, upewnij się, że nie na odwrót zakładasz, albo że nie na odwrót stroisz.

4

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

nie nie dobrze zakładam ; ) a używam storoika PLANET WAVES !:D

5

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

O co chodzi z tym dobrym założeniem strun?
Kiedy wymieniałam struny, założyłam najpierw E. Nastroiłam i wszystko było OK. Ale struna A pękła przy strojeniu. Z kolei gość, który dla mnie te struny wymieniał (bo ja zwątpiłam we wszystko smile) nie miał z tym żadnego problemu, nawet struna e nie pękła.
Jest jakaś metoda na te struny, jak je założyć?

6

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

"założyłam najpierw E. Nastroiłam i wszystko..." najpierw załóż wszystkie, i później powoli każdą podkręć, żeby nie przypominały makaronu z biedronki. Dopiero wtedy próbuj stroić, swoją drogą najlepiej o najgrubszych. Powodzenia

7

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

O w mordę, da się A przerwać ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

8

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

Dziękuję, Zygmen smile
Oj, Sylwester, gdyby się nie dało, to chyba bym jej nie urwała, nie? smile

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

W sumie mogłabym doradzić Ci grubsze struny, ale koledze nawet basowa E poszła, mimo że była grubości 0.53 (12-tki Gibsona).
Ciężko mi cokolwiek doradzić. Może poprostu wypróbuj struny innego producenta. Polecam D'Addario.

Fender CD60 BK

10

Odp: Mam problem ze strunami lub ze sobą ...

Niedawno przy zakładaniu strun zerwałem strunę D, przy samym kluczu. Początkowo założyłem strunę ze starego kompletu, ale był on dość wiekowy, więc wyglądało i brzmiało to kiepsko. Na drugi dzień pokombinowałem kombinerkami i zrobiłem coś takiego.
http://images2.wikia.nocookie.net/bezsensopedia/pl/images/f/ff/Skr%C4%99cona_struna.jpg
Jakimś cudem udało mi się to nastroić (choć trochę zabawy z tym było). Co najciekawsze, to się nie rozstraja!

Po prostu musiałem się pochwalić tym wynalazkiem big_smile Może komuś w podobnej sytuacji mój pomysł się przyda wink