1

Temat: Wymiana strun

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich przywitać. Chciałbym także przedstawić jeden problem.

Około rok temu kupiłem gitarę, jednakże zniechęcony niepowodzeniami zrezygnowałem. Gdy pojawiła się bezpłatna opcją nauki gry. I mam właśnie jedno zasadnicze pytanie co do wymiany strun, gdyż struna G się wygięła przy mostku i nie brzmi czysto.

Pamiętam, że około dwa tygodnie po otrzymaniu gitary zerwałem strunę e ( wiem, zacny ze mnie talent big_smile ), i akurat przy wymianie pękła także struna G.  Pamiętam, że podczas wymiany za nic nie mogłem wyjąc kołeczków trzymających struny w mostku. Już nawet nie pamiętam, jak mi się udało nawlec te struny od środka pudła rezonansowego. Moje pytanie - Czy w modelu J&D Brothers AG 6 BK nie da się wyjmować kołeczków?

2

Odp: Wymiana strun

kupujesz korbkę, korbka ma taki 'uchwyt' którym wyciągasz kołki, proste? Możesz też kombinerkami to zrobić ale jak to plastik(tak, to będzie plastik) to się trochę zniszczą.

3

Odp: Wymiana strun

U mnie bez większych problemów poradziłem sobie samymi palcami wink
Myślę, że kupowanie korbki jest absolutnie zbędne.

4

Odp: Wymiana strun

Ja w swoim akustyka to kołeczki nożem podważam wink

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

5

Odp: Wymiana strun

Jak jest możliwość to wsadź rękę w pudło i wypchaj od środka. Ja tak robiłem jak wymieniałem wszystkie struny. Z jedną może być trudno, ale zawsze możesz wziąć coś cienkiego i sobie pomóc.

6

Odp: Wymiana strun

Ja zawsze lekko z wyczuciem łapię kombinerkami i wyciągam.

7

Odp: Wymiana strun

No spróbuję, pamiętam, że kombinerkami próbowałem wyjąć i zaprawdę nie dało rady big_smile

8

Odp: Wymiana strun

Jedną ręką trzymaj kombinerki lekko, tak żeby tylko złapać kołek, a drugą trzymaj na mostku i ciągnij z wyczuciem pierwszą ręką do siebie.