Temat: Grubson- The bill

http://www.youtube.com/watch?v=VMOF5ntS7ew

Czy możecie mi jakoś podać do tego akordy? Słychać w tle gitarę, i proste bicie, ale nie mogę ogarnąć tych chwytów.

2

Odp: Grubson- The bill

3 akordy barowe schodzące w dół. Może o jeden półton, może o dwa.

Najwyższy raz i tłumienie
środkowy raz i tłumienie
najniższy raz i tłumienie
jeb-dupu-dup najwyższy


I zapętlić.

Podpowiem Ci też że są to raczej akordy durowe.

Tzn. tak jak masz a-dur bez barre, tak robisz barre na pierwszym progu, na trzecim wpychasz 3 paluchy jak w a-dur (z tym że w a-dur sa na drugim, tak?)  i tak Ci powstaje b-dur.

Teraz łap za gitarę i szukaj. Z góry podpowiadam że dalej niż 12 próg to nie będzie. A jeżeli nie znajdziesz - możesz grać na innych progach, byle by leciało podobnie (będziesz grał w innej tonacji to najwyżej)

Mam nadzieję że nie namieszałem ^.^

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

3 (edytowany przez Michał1414 2011-09-22 15:17:33)

Odp: Grubson- The bill

hmm podpowiedziałeś mi trochę, ale właśnie ciężko tak wykombinować jak to zrobić. Robiłem tak jak mówisz ale czy to wychodzi ? Raczej nie ^^

Edit: Wiem co to są akordy barowe i z czego powstają i znam całe to tzw. "Kółeczo" C, Cis, D dis itd

4

Odp: Grubson- The bill

Eh, no dobra.

Osobiście mam drewniane uszy i nie potrafię na tych progach w ten sposób ułożyć palców. 

W każdym razie po każdym uderzeniu w struny jest uderzenie tłumiące (które w pewnym sensie tez wydaje dźwięk chwytu) które robi się albo wyprostowanym kciukiem, albo praktycznie całą dłonią lekko zaciśniętą (patrz Igor Presnyakov), albo z otwartej. I wg. mnie leci to tak:

Barre na 5 progu, struna 2 3 i 4 przyciśnięta na siódmym, bijesz kilka razy szybko, akcentujesz ostatni, tłumisz. Zjeżdżasz z barre do 3 progu (reszta palców na 5), jedno uderzenie i tłumienie, zjeżdżasz barre do 1 progu (reszta palców na 3), jedno uderzenie, tłumienie i wracasz na 5 próg zaczynając od początku.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

5

Odp: Grubson- The bill

Okej dzięki. Trochę to dziwnie brzmi na mojej gitarze big_smile

6

Odp: Grubson- The bill

Tak wspominałem, mam drewniane uszy i do tego słabe słuchawki, dlatego to może nie lecieć w ten sposób. Kombinuj, szukaj.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15