1

Temat: Thumbpick - który najlepszy?

Od około miesiąca uczę się gry na gitarze. Bardziej zainteresował mnie fingerstyle, ale nie mogę się przyzwyczaić do gry opuszkami. Gram więc własnymi paznokciami, ale jako iż są dosyć łamliwe, potrzebuję pazurków. Wczoraj zamówiłem 3 duże (large), plastikowe na palce: wskazujący, środkowy, serdeczny od firmy Alaska - trochę czytałem o ich pazurkach i z kilkudziesięciu opinii tylko 2 (?) były negatywne.
Jednak potrzebuję jeszcze thumbpicka - najlepiej plastik, ew. plastik-metal. Który najlepszy? Zależy mi, aby nie był za długi i wymagał jak najmniejszej ilości piłowania (jeszcze przesadzę i drugi będę musiał kupić...). Tak, wiem, lepiej jest pojechać do sklepu muzycznego i samemu przymierzyć, ale w zeszły czwartek moja noga wylądowała w gipsie, a jakoś nie uśmiecha się do mnie poruszanie się komunikacją miejską przez pół miasta... Więc, co możecie mi polecić? Jakich używacie?

2

Odp: Thumbpick - który najlepszy?

Ja używam zwykłego plastikowego Dunlopa, sprawdza się znakomicie (oczywiście po małym spiłowaniu).

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784