1

Temat: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Witam, mam pewien problem związany z grą na gitarze. Otóż od niedawna
rozpocząłem naukę gry na gitarze. Mam pewien frustrujący problem.
Kiedy uczę się zmieniać akordy ostatni(najmniejszy) palec podczas
zmian akordów bezwładnie idzie w gore i rusza się. Nie mam nad tym
kontroli. Możecie mi jakoś doradzić? Czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić? Pozdrawiam smile

2

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Owszem jest rada: ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! ;d Po prostu masz jeszcze sztywną rękę i musisz w niej wyrobić sprawność smile Po jakimś czasie sam zauważysz że masz coraz luźniejsze palce i szybciej możesz mieniać chwyty. To po prostu wymaga treningu i cierpliwości.

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

3 (edytowany przez Vicossess 2011-07-31 12:31:56)

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

warto też ćwiczyć w taki sposób (rozluźnia ręce) [video]http://www.youtube.com/watch?v=TSrfB7JI … r_embedded[/video]

4

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Wiecie, dokładniej chodzi mi o to, że gdy gram akordy, nie używając ostatniego palca, to wtedy takie rzeczy się wyprawiają. Przykładowo: "Come As You Are", gdy gram intro to wtedy takie coś ma miejsce.

5

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Ile czasu dokładnie już grasz?

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

6

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

1 tydzień. Ale dopiero od wczoraj ostro wziąłem się do roboty. Przechodzenie między akordami powoli wychodzi, ale gorzej jak nie używam tego najmniejszego palce i wymyka mi się z pod kontroli tongue.

7

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

No to co Ty chcesz, nie ma tak dobrze i po kilku dniach wymiatać jeszcze nie będziesz wink Tak jak mówiłam, ćwicz cierpliwie, rozciągaj palce, a w końcu dłoń się rozluźni i problem zniknie ;d.

Nie ma celów nie do osiągnięcia, nie ma dusz nie do uratowania, nie ma królów i królowych z pochodzenia. Wiesz, co mam na myśli?

8

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Wielki dzięki za radę. Pozdrawiam

9

Odp: Problem z małym palcem podczas zmiany akordów

Palce muszą się przyzwyczaić, a akurat najmniejszy jest najbardziej problematyczny zazwyczaj. Rozciągnięcie palców to kwestia wprawy, graj dużo i samo przyjdzie z czasem. No i ćwiczenia pomagają.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!