Temat: Struny + strojenie

Dzisiaj pierwszy raz od przeszło miesiąca czasu postanowiłem dostroić swoją gitarę.
Dostałem ją nastrojoną i dopiero niedawno zorientowałem się, że już nie stroi tak jak wcześniej.
Postanowiłem skorzystać z AP Tunera, którego wziąłem stąd:

http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html

Klapa już w przedbiegach. Krótko mówiąc przy dokręcaniu e1 pękła mi ona. Świetny początek.
Najśmieszniejsze jest to, że wczoraj zamówiłem struny do klasyka, a dziś już nowy wydatek hmm

Trudno. Stroiłem dalej pozostałe struny,a gdy już skończyłem brzdąknąłem kilka akordów i coś słyszę, że mi tu nie pasuje, jakość za wysoko jakby.
Cały ten tuner namieszał mi tylko w głowie. E i G zaczęły dziwnie brzęczeć.
I w ogóle co ma znaczyć kolejno: E2, A2, D3, G3, B3, E4 ?

Może trzeba najpierw odpowiednio ustawić ten tuner.

Pomocy

2

Odp: Struny + strojenie

Kamerton do ręki...! tym prostym urzadzeniem nastroisz gitarę idealnie, łatwo i bez zbędnych nerwów a w dodatku wycwiczysz sobie słuch. Pamiętaj też, że nie zawsze np. na ognisku będziesz miał pod ręką laptopa z AP tunerem i mikrofonem big_smile a kamertonik ci się zmiesci w kieszeni dlatego naprawde warto uczyć się nim stroić.

Co do struny e1 to nie przejmuj sie bo jej pękniecia są norma, podobnie jak i wspaniałe uczucie zaskoczenia kiedy pęka big_smile

3

Odp: Struny + strojenie

Mi tez pekla nowa e1 sad Ale nie bede dokupowac calego kompletu (8€ hallo?) Mozna tylko 1.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Struny + strojenie

@norek: Gdybym miał kamerton to bym się nawet nie zastanawiał i nie zaprzątał głowy jakimś tunerem multimedialnym. Tak więc czym prędzej muszę się w niego wyposażyć, a tuner ląduje w koszu.

A z tym uczuciem zaskoczenia to masz całkowitą rację. W momencie pęknięcia poczułem jakby i we mnie coś pękło, może dlatego, że pierwszy raz wink
Na początku nieźle się zmartwiłem, ale nic to, bywa i tak.
Tyle, że w moim wypadku pasuje kupić komplecik. Miałem struny D'Addario, ale dokładnie jaki model nie wiem.
Proszę więc o jakąś szybką i w miarę trafną propozycje i temat będzie można zamknąć.

5

Odp: Struny + strojenie

z tego co wiem Rotosound True Bronze mają skróconą owijkę i rdzeń strun jest bezposrednio oparty o mostek co obniża ich akcję... dobry patent ale nie mam pojęcia jaki i czy w ogole będzie to miało wpływ na ich brzmienie. Co do grubości to .10 albo .11 grubszych nie radzę narazie zakładać bo pokaleczysz palce.

Ogólnie rzecz  biorąc to nikt ci nie powie jakie będą najlepsze struny bo każdy ma inny gust. Trzeba ciągle eksperymentować aż w końcu znajdzie się ten złoty środek, tą grubość, ten materiał i markę. Tak więc narazie możesz wybierac struny po kolorze pudełka big_smile które ładniejsze big_smile

6

Odp: Struny + strojenie

Ziemian opisał pęknięcie struny za przeproszeniem jakby to była defloracja.
I racja. Za tym pierwszym razem jest w tym coś takiego mistycznego big_smile

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Struny + strojenie

Aż sprawdziłem termin "defloracja", bo przyznam szczerze nie wiedziałem, że to się tak fachowo nazywa, ale faktycznie trafne porównanie wink
Dzięki za wszystkie informacje, zastanawiam się tylko jak to będzie przy drugim razie, ale tak myślę, że na razie nie chcę się tego zbyt szybko dowiadywać.

Można zamknąć.

8

Odp: Struny + strojenie

Nie wiem. Ale ja po pierwszym razie zakrzyknę:

Do stu tysięcy beczek zjełczałego tranu! Znów trzeba ustawiać mostek! big_smile (Choć teoretycznie w zero tremolo bym nie musiał, ale jakoś to się nie spisuje tak dobrze jak opowiadali IMHO chyba że coś robię nie tak)

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!