1 (edytowany przez Kyreq 2011-05-27 18:47:07)

Temat: Granie będąc nastrojonym 2 tony w dół ( c tuning)

Witam, zarejestrowałem się, bo mam kilka podstawowych pytań odnośnie zaczynania nauki, pytań byc może dośc niekonwencjonalnych.Na innych forach nie otrzymałem jednoznaczych odpowiedzi...
Przede wszystkim, gram na gitarze elektrycznej od pół roku, ale niewiele umiem poza paroma riffami, które gram tak sobie pod względem rytmu itp.(cwiczenia słuchowe sie kłaniają,zapewne).Moim celem, przynajmniej narazie, jest opanowanie gitary w stopniu umożliwiającym granie metalowych kawałków takich grup jak Iron Maiden czy In Flames, na przykład.
Dlatego od początku gram z guitar pro, i żeby grac ulubione kawałki, nastroiłem się zgodnie ze standardem C ( CFA#D#GC)
Pytanie zasadnicze, czy to dobry ruch na początku? Czy to nie sprawi potem problemów, jako,że na przykład nie można grac akordów? Czy w ogóle warto bym uczył się akordów skoro żadna metalowa kapela ich nie wykorzystuje?( tak wynika z tabów przynajmniej)
Oraz czy mogę zacząc uczyc się skal, czy najpierw muszę nastroic się do E? To samo w kontekście zapamiętywania dźwięków na gryfie..w koncu na tym strojeniu wszystkie są 4 progi bliżej główki, co wiecie.
Byłbym wdzięczny za jednoznaczne stwierdzenie, co powinienem zrobic jako początkujący w kwestii strojenia.
Byc może źle trafiłem z wątkiem, nie byłem pewien w jakim dziale go założyc.

2

Odp: Granie będąc nastrojonym 2 tony w dół ( c tuning)

imho dopóki nie znasz podstaw lepiej graj na standardowym EADGHE... nauczenie się akordów to naprawde prosta i szybka rzecz jeżeli masz kogoś kto by ci pokazał jak to zrobic, dopisz do profilu z jakiego jesteś miasta może ktoś ci pomoże.

3

Odp: Granie będąc nastrojonym 2 tony w dół ( c tuning)

W sumie są też kapele - zespoły które na swoich koncertach ,
palą i niszczą swoje instumenty.
Po co ci strojenie i granie przejdź na wyższy level
podpal i połam to w piz...  big_smile