Temat: Jakiś luźny gryf...

Wymieniałam ostatnio z koleżanką struny w jej starym klasyku(metalowe trzpienie kluczy i wcześniej założone struny metalowe).Po zdjęciu strun zauważyłyśmy, że gryf się cholebocze.Czy to moze być wina metali???? Prosze o szbka odp.

Epiphone AJ 100

2 (edytowany przez grzesiek2805 2011-05-10 15:53:13)

Odp: Jakiś luźny gryf...

Pewnie gryf jest przykręcany, a nie wklejany. Kumpel miał tak. Był przykręcony śrubą do pudła. Śruba powinna być widoczna od zewnątrz (patrz na to "kopytko" przy łączeniu z pudłem). Kumplel miał tak poluzowany, ale gdy założone byłe struny i gryf się naciągnął, to po naciągnięciu i odchyleniu w drugą stronę można było podwyższyć dźwięk strun o cały ton big_smile zobacz jaka to śruba, znajdź klucz, zjedmij struny i po prostu dokręć.

Edit: Ale co tu do rzeczy mają te trzpienie kluczy?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Jakiś luźny gryf...

Że to jest raczej tzw "hybryda" ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Jakiś luźny gryf...

Taaak... Metale złośliwe są, lubią trochę gryf poluzować. Sprawdź, czy w klucze nie wkręciły się długie męskie włosy, jeżeli tak, to pewnie włosy metala - wszystko się wyjaśni wink

A poważnie: sprawdź, czy to nie jest wina odklejenia się gryfu, bo tak się zdarza... Jeżeli nie widzisz śruby i za nic nie możesz jej znaleźć (co świadczy najpewniej o jej braku), to bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał skorzystać z porady lutnika, tudzież podkleić jakimś tajemnym sposobem gryf (i nie zakładać już strun metalowych, bo widać, że to nie służy gitarze).

Może to być wina nie metali, ale nie stosowania się do zaleceń producenta i porad zapisanych w ulotce lub na opakowaniu.

@up, może to być hybryda, ale nie musi. W takim razie okaże się, że ktoś wykazał się niesubordynacja montując struny metalowe do klasyka...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Jakiś luźny gryf...

@WiedźMatt to jest klasyk miał kiedyś nylonowe struny i to nie jest żadna hybryda.

Epiphone AJ 100

6

Odp: Jakiś luźny gryf...

Może zrób jakieś zdjęcie miejsca w którym jest luźny ten gryf i wrzuć...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Jakiś luźny gryf...

On się trzęsie na całej długości gdy się nim lekko poruszy.

Epiphone AJ 100

8

Odp: Jakiś luźny gryf...

chodziło mi o miejsce gdzie gryf łączy się z pudłem rezonansowym

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9

Odp: Jakiś luźny gryf...

niestety nie mam sprzętu do tego:(

Epiphone AJ 100