1

Temat: Rape me i Smells like teen spirit

witam
nie chodzi mi o samą metodę gry bo to umiem, chodzi o to jak wydobyć taki dźwięk gitary jaki ma intro smells like i riff z rape me. podaj link do YT
http://www.youtube.com/watch?v=z8fTaHmSJSI
http://www.youtube.com/watch?v=T3nCI_9uQfI

mam piec fender mustang 1
pozdrawiam

2

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

nie chodzi mi o samą metodę gry bo to umiem

, chodzi o to jak wydobyć taki dźwięk gitary

??? To w końcu o co Ci chodzi?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

W piosenkach tych najpierw grane jest na cleanie, potem włączany jest przester.
W ustawieniach piecyka możesz sobie go dowolnie ustawić.
Jak masz z ustawieniem problem, to pisz, pomogę.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

4

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

właśnie chodzi o clean, do niego trzeba jakieś specjalne ustawienia pieca?

5

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

Podłącz piecyk do kompa przez usb.
Odpal Fender Fuse (zakładam, że zgrałeś sobie już oprogramowanie z płytki).
Wykasuj wszystkie efekty widoczne obok miniaturki wzmacniacza.
Popróbuj z różnymi symulacjami wzmacniaczy (wybierasz z listy "Amp:" w prawej górnej stronie okienka).

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

6

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

Clean masz na "Twin Reverbie".

Gain ustawiasz tak na 4, 5. Kasujesz wszystkie efekty czyli gałki od reverbu i efektów modulacyjnych przekręcasz najpierw trochę w prawo a potem do końca w lewo. Zapisujesz przyciskiem Save (?) i gra.

Ten piecyk ma to w sobie, że stricte Cleana nie posiada wink.

7

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

dzięki koledzy smile
nie zakładając już nowego tematu, gracie na elektrykach kostką czy palcami? mi osobiście gra kostką jakoś nie "brzmi" i ciężko idzie, czy muszę się przestawiać czy grać jak mi wygodniej?

8

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

To zależy od tego co chcesz grać.
Sądzę, że brzmienie pożądane w np. metalu bardziej idzie uzyskać kostką.
Powiem Ci, że ja do jakiegoś czasu też nie grałem kostką. Aż się wkręciłem w solówkę z Paranoid (Black Sabbath) i mi się spodobała taka gra big_smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

9

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

o ile solówki kostką gra mi się dobrze to riffy na power chordach wychodzą mi okropnie... m.in ta nirvana, palcami zagram kostką nie umiem

10

Odp: Rape me i Smells like teen spirit

Musisz poćwiczyć trafianie kostką w określoną ilość strun, też z tym miałem problemy na początku, ale idzie się tego łatwo nauczyć. Ale trzeba ćwiczyć. Spróbuj Smoke On The Water

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784