1

Temat: Brzęczenie strun E6 i A5

Witam. Jestem nowy na forum, a gitarę mam od połowy lutego tego roku. Gitara jest marki T.Burton, model Greengo W-BS. Struny firmy D'addario, nigdy ich nie wymieniałem. Mój problem przedstawia się następująco: ostatnio bawiłem się w położenie dźwięków na gitarze i zauważyłem, że struny E6 i A5 brzęczą na XIII progu. Na progach XII i XIV brzmią normalnie, na pozostałych także. Czym to jest spowodowane? Krzywizną gryfu, zużyciem strun, a może czym innym?

2

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Sprobuj wymienic struny na ciensze (0.10-0.50) a jak i to nie pomoze to chyba do regulacji gryf ale jak sie na tym nie znasz to lutnik! bo calkowicie rozregulujesz.

Moze być tez tak, ze po prostu trafil ci sie kiepski egzemplarz hmm ale mysle ze twoj problem to kwestja regulacji gryfu.

pozdrawiam!

3

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Zostaw jak jest, na tej pozycji na tych strunach i tak nie będziesz grał, a brzęczenie na pewno nie jest na tyle dokuczliwe żeby specjalnie szlifować progi.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Ja jak byłem jeszcze kompletnym laikiem gitarowym, to miałem niedostrojoną gitarę.
Brzęczały struny basowe.
Od kiedy trzymam ją zawsze w dobrym stroju, przestały brzęczeć.
Upewnij się, najlepiej z tunerem.
To może brzmieć debilnie, ale sprawdź.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

5

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Genex, stroję gitarę z tunerem i wszytsko jest OK. A co do regulacji gryfu-gitara jest objęta dwuletnią gwarancją, co myślicie o oddaniu jej do "serwisu"??

6 (edytowany przez Klaudija 2011-05-08 01:18:32)

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Eeee? Po to, żeby Ci wyregulowali gryf? Oo

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

7

Odp: Brzęczenie strun E6 i A5

Spróbuj też wymiany strun na nowe.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784