1 (edytowany przez Lios 2011-04-15 13:34:39)

Temat: Gra na dworze - gitara akustyczna

Witam drodzy gitarzysci mam zamiar kupic gitare T.Burton Greengo z tego sklepu http://musicman.pl/sklep/ (kupowal ktos w tym sklepie co o nim sadzicie?)

zanim przejde do glownego watku chcialbym jeszcze zadac pytanie ktory pokrowiec jest do tej gitary  tych dwoch http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akces … &pto=?

Pisze ten temat bo chce sie dowiedziec killku rzeczy na temat gry na gitarze akustycznej na dworze czy jesli wyjde na dwor z czarna gitara w sloneczny dzien to nie bedzie to samobojstwo?A co jesli chodzi o wiatr,sporo czytalem o przechowywaniu gitary,a na wietrze gitara pewnie szybko sie wysusza.Takze jak to jest z ta gra na dworze? bo ja mam dosyc maly dom a domownicy nie zawsze chetnie beda sluchac mojej gry wiec pomyslalem ze bede sobie szarpal struny na dworze ale po tym czego sie naczytalem to boje sie wyjsc z gitara na dwor.

i jeszcze chcialem zapytac o sklepy internetowe z gitarami jakie polecacie czy ten musicman jest dobry? bo w mojej okolicy nie ma zadnego sklepu muzycznego i musze kupic gitare w internecie.A moze najlepiej kupic na allegro?

prosze o pomoc z gory dzieki za odpowiedzi smile


ps. czytalem o sposobie z marchewka,ktos probowal? to naprawde dziala?

2

Odp: Gra na dworze - gitara akustyczna

Marchewka działa. Kartofel również tongue

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Gra na dworze - gitara akustyczna

Co do pokrowca, to musisz kupić western, bo jumbo jest na gitary z powiększonym pudłem(a to powiększone pudło nazywa się właśnie Jumbo)
co do sklepów, nie radzę kupować przez internet, lepiej pójść do sklepu i ograć jak najlepszą gitarę dla siebie, ewentualnie później kupić dany model przez neta(jeśli np. wychodzi taniej)

4

Odp: Gra na dworze - gitara akustyczna

Jak nie pada i  nie ma -20 to mozesz wyjsc

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Gra na dworze - gitara akustyczna

zgadza sie,na pewno wolalbym isc osobiscie do sklepu muzycznego ale jak juz mowilem nie ma zadnego w okolicy a co do zakupu przez internet to jest zawsze "parasol ochronny" w takiej postaci ze moge oddac gitare w ciagu 10 dni bez podania przyczyn.Na przyklad nie spodoba mi sie brzmienie czy bedzie miala jakies usterki