1

Temat: Szorstkie struny

Kupiłam nowe struny D'ADDario EFT 15 i mam pytanie -są extra light, ale te najgrubsze są bardzo szorstkie i paluchy mnie na nowo kaleczą w inny sposób czy struny mogą być stare i zleżałe i od tego yikes szorstkie czy trzeba je jakoś czyścić by były śliskie i czym.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

2

Odp: Szorstkie struny

Są preparaty do czyszczenia strun, ale nie wiem, czy śliskość zapewniają. Do takich spraw trzeba się raczej przyzwyczaić.

3

Odp: Szorstkie struny

Juz przeczytałam na innym forum, z esa takie specyfiki jak GHS FAST FRET i on oprócz tego że czyści to jeszcze nadaje śliskości. www.guitarcenter.pl najtaniej jak widziałam.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

4

Odp: Szorstkie struny

Ale powiedz czy opłaca się wydawać te 20 zł. na jakieś specyfiki, a nie po prostu sobie wyćwiczyć palce???
Potem np.Będziesz musiała zagrać na czyjejś gitarze i tam będą szorstkie jak ty to mówisz to ciężko ci będzie...........

To moje zdanie

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5

Odp: Szorstkie struny

Opłaca się kupić taki specyfik, bo starcza na bardzo długo. Nie wyeliminuje to do końca "szorstkości" strun, ale na pewno dobrze wyczyści struny (przez jakiś czas będą brzmieć jak nowe) i zredukuje "świsty" towarzyszące przesuwaniu palców po strunach.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Szorstkie struny

Ja też tak myśle, bo te struny o których pisze to dosłownie jakby papier ścierny takie szorstkie. Nawet fabryczne takie nie były a tu taka firma tyle kasy i taki cios. Kupię i powiem wam jaki efekt.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

7

Odp: Szorstkie struny

O, czekam na wynik testu z niecierpliwością. Moja mania na punkcie cuda oraz jego czystości sięga zenitu ^^

If it doesn't rock - it sucks.

8

Odp: Szorstkie struny

Heh, gdzie wy czujecie szorstkość w strunach? Moim zdaniem opłaca się czyścić struny, bo jednak zachowują dłużej świeżość, ale kiedy się tego nie robi, to wielkiej tragedii nie ma, po prostu częściej wymienia się struny.

9

Odp: Szorstkie struny

rzeczywiście, niektórzy troszkę przesadzają.. Myślicie, ze w czasach gdy Jimi Hendrix uczył się grać na gitarze były preparaty do czyszczenia strun??

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

10

Odp: Szorstkie struny

Ale to jest przesada że jak papier ścierny.......

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11

Odp: Szorstkie struny

nie wyobrażam sobie, zeby jakaś firma produkująca struny wtwarzała egzemplarze DOSŁOWNIE tak szorstkie jak papier ścierny smile Chyba, że robiono je w stodole tongue

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

12

Odp: Szorstkie struny

A wytwarza i tu nie chodzi o czyszczenie strun ile o szlif, bo wyprodukowano je tak by nie było slychać dźwięku przesuwania palców po strunach więc muszą być szorstkie i dźwięku nie ma a i skóra na palcach sie ściera. Moje opuszki nabrały szlifu świecącego od nich. Zatem zanim dotrze do mnie ow specyfik to potraktowałam je drugą stroną gabki do garow, taką trochę ścierną, pod spód założyłam papier by nie naleciało dziadostwa na podstrunicę i teraz jest lepiej.A bedzie o wiele lepiej chyba jutro bo wczoraj mi wyslano ten super specyfik-po ktorym ma sie grac jak po maśle.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

13

Odp: Szorstkie struny

Ojej, ale niektórzy robią najazd... dziwne, że się chce zachowywać instrument w czystości? Co miesiąc strun nie będę wyrzucać, bo brudne. A szorstkie mogą sobie być, ojej, nie umrę.

If it doesn't rock - it sucks.

14

Odp: Szorstkie struny

Taaaaaa grasz od paru dni czy tygodni i się dziwisz że ci się skóra z palców ździera to jest normalne b**e wielka tragedia i uwaga bo będzie ci się będzie po maśle grać mi się z łatwością jedzie palcami po gryfie i jakoś mi nie szorstko

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

15

Odp: Szorstkie struny

Gram 2 miesiące i było lepiej a jak założyłam te struny to mi opuszki wyszlifowały. Aż błyszczą.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

16

Odp: Szorstkie struny

Mialam sie podzielić wrazenami z freta fasta. Polecam. Specyfik pomaga w lżejszym graniu, już tak struny nie kaleczą mi palców no i fajnie się gra, a wystarczy chyba na rok bo to taki sztyft. Jesli was paluchy nie bolą to nie kupujcie ale jak sa problemy to struny stają sie dzieki niemu przyjazne.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill