1

Temat: sweeping

Macie jakiś "łopatologiczny" tutorial do nauki tej techniki?:)
Albo ktoś doświadczony mógłby opisać jak się tego uczył.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: sweeping

Ja się tego uczyłem tak, że wziąłem sobie akord e-moll na 7 progu na strunie a i grałem go z przesterem tak, żeby 2 dźwięki nie były na raz grane tzn - żeby brzmiało ee 'czysto' (?!), czyli dokładałem tylko jeden palec.

Ale, że nie bardzo mi się ta technika podoba, podobnie jak tapping to nauki głębszej jej zaniechałem. Ale kiedyś na pewno powrócę doń cool.

3

Odp: sweeping

Sprecyzuje smile
Chodzi mi głównie o ruch kostki - nie widzę różnic jak bym porostu pojedyncze dźwięki grał po kolei.

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4

Odp: sweeping

Hmm.. czekaj, poszukam...

Najprościej się tego uczyć na "House of the Rising Sun", tam "rozkładasz" akord na arpeggio. Kostka ma Ci wtedy "ześlizgiwać się" czy też "spadać" ze strun.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: sweeping

Musisz kostkę tak luźno trzymać i robić jeden ruch dłoni. WiedźMatt dobrze opisuje. Fajne patterny znajdziesz tutaj http://www.madguitarlicks.com/sweeplicks1.html

6

Odp: sweeping

Dokładnie- rękę trzymasz luźno a ruch ma być... no tak jakbyś, nie wiem- cienkim pędzlem malował w obie strony- ruch ręki jest płynny, kostka nie może się "zatrzymywać" an strunach jak przy zwykłym kostkowaniu, musi się ześlizgiwać. Najpierw najlepiej poćwicz na pustych strunach, albo trzymając jakiś jeden akord- i jak mówię, bardzo dobrze jest to ćwiczyć na "The House of the Rising Sun", choćby tylko po to żeby załapać o co chodzi.

I oczywiście nie musisz tego grać tak szybko jak w linku od Ramesa- płynny sweeping nie jest taki prosty- ciężko jest początkującym skoordynować ruchy obu rąk tak żeby palec trzymał dokładnie tą strunę którą musi w momencie ześlizgiwania się kostki. Najpierw staraj się ćwiczyć wolno. Prędkość przyjdzie z czasem

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: sweeping

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: sweeping

Wielkie dzięki już mam obraz jak to powinno działać (oczywiści robiłem źle na początku) - czas ćwiczyć:)

-----
Lamerkie pytanie... co robić żeby nie było tak że jak puszczam strune z progu to ona lądują do wyjściowej pozycji (pustej) to wybrzmiewa (odpuszczenia). Nie mam jej puszczać tylko bardzo powoli podnosić z progu palce? Chyba nie bo w takim przypadku jak by się szybko grało - czyżby znowu coś z moją gitarą nie tak?:)

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

9

Odp: sweeping

Tłum struny prawą ręką.