1

Temat: dziwny dzwiek z pieca

po wlaczeniu pieca zaczyna mi charczec jak dotykam wtyczki kabla przy gitarze tej metalowej czesci to cichnie to charczenie . i nie wiem czy wina jest kabel piec czy gitara ?

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

2

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Nie masz uzienienia w gniazdku i dlatego charczy. Kiedy dotykasz kabla, to sam uziemiasz wzmacniacz.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Jak wepniesz kabel do gitary to ustaje to charczenie?

4

Odp: dziwny dzwiek z pieca

grzesiek2805 napisał/a:

Nie masz uzienienia w gniazdku i dlatego charczy. Kiedy dotykasz kabla, to sam uziemiasz wzmacniacz.

ale wczesniej tego nie bylo a nie mam uziemienia caly czas
sam wzmacniacz troche szumi ale tylko na pelnej mocy , zreguly gram na 3 wattach nie na 5 i glosnosc w polowie

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

5

Odp: dziwny dzwiek z pieca

kaczor95 napisał/a:

Jak wepniesz kabel do gitary to ustaje to charczenie?

nie ustaje, charczy caly czas i to glosnik

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

6

Odp: dziwny dzwiek z pieca

uziemienie jednak mam ( bolca nie zauwarzylem ale  blaszki bo bokach , nie znam sie na elektryce )
bylem w sklepie muzycznym z gitara i piecem podpielismy inna gitare do pieca i wszystko ok . prawdopodobnie uziemienie w moim vintage padlo tak mowil sprzedawca ale on nie jest pewien mam przyjsc w poniedzialek bedzie ktos madrzejszy

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

7

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Weź odkręć tą pokrywę od elektroniki z tyłu gitary, i zobacz czy coś przypadkiem się nie pozrywało.

8

Odp: dziwny dzwiek z pieca

kaczor95 napisał/a:

Weź odkręć tą pokrywę od elektroniki z tyłu gitary, i zobacz czy coś przypadkiem się nie pozrywało.

gitara jest na gwarancji wiec nie wiem czy nie bede mial potem problemow jak zobacza w serwisie ze ktos z tylu grzebal.

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

9

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Wątpie żeby tam była jakaś plomba gwarancyjna, no ale to jest Twoja gitara.

10

Odp: dziwny dzwiek z pieca

kaczor95 napisał/a:

Wątpie żeby tam była jakaś plomba gwarancyjna, no ale to jest Twoja gitara.

nie wiem czy plomba ale po srubkach czesto widac czy byly odkrecane

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

11

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Czy w warunkach gwarancji było coś napisane o odkręcaniu?


Zawsze się możesz o to kłócić cool.

12

Odp: dziwny dzwiek z pieca

Jak charczenie cichnie jak dotykasz metalowej wtyczki od jacka to znaczy ze oderwał Ci sie kabel od masy mostka. No chyba, że po dotknięciu strun tez cichnie to wtedy jest ok i tak ma byc.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: dziwny dzwiek z pieca

mpx napisał/a:

Jak charczenie cichnie jak dotykasz metalowej wtyczki od jacka to znaczy ze oderwał Ci sie kabel od masy mostka. No chyba, że po dotknięciu strun tez cichnie to wtedy jest ok i tak ma byc.

po dotknieciu strun tez cichnie i tak ma byc ? chyba cos nie tak . nie uzywam nigdy nawet polowy mocy ( maly pokoik ) i to charczenie po dotknieciu strun czy jacka cichnie zupelnie ale jak dam na maksa przy 3 wattach to tez cichnie ale jest slyszalne nawet podczas grania nie mowiac o przelaczeniu na 5 watt. ale tego charczenia nie mialem albo go nie zauwazylem . jest to normalne?

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112

14

Odp: dziwny dzwiek z pieca

moim skromnym zdaniem dotknęła sytuacja jak Mercyful Fate.Przytoczę więc odpowiedni fragment
W tym samym roku na jednym z koncertów z brytyjską grupą kobiecą Girlschool, Diamond zapowiedział publiczności: "Sprowadzimy tu wam tej nocy szatana". Artysta sugeruje, że było to powodem przykrych zdarzeń, jakie miały nastąpić wkrótce potem. Tuż po występie Petersen przekazał mikrofon wokalistce Girlschool, Kim McAuliffe, sam zaś udał się za kulisy, gdzie jeden z jego technicznych powiedział mu o dziwnych dźwiękach wydobywających się z wyłączonego wzmacniacza, na co Diamond odpowiedział: "Wiem o tym. I albo te dziewczynki zaraz przestaną grać, albo nie zagrają już wcale!", czego sam, jak twierdzi, do dziś nie rozumie. Rzeczywiście, już po kilku akordach wokalistka Girlschool została rażona prądem. Szczęśliwie wokalistce nic się nie stało, jednak koncert został natychmiast przerwany.

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

15

Odp: dziwny dzwiek z pieca

dzieki bardzo mi pomogles:D

ibanez sgt 120
vintage v100
blackheart bh5-112