Temat: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Od kupna gitary (prawie 2 miesiące temu) strun nie zmieniałem, ale czyściłem co tydzień papierowym ręcznikiem, mimo to ostatnio łapanie chwytów sprawia mi ból, a końcówki palców mam dosłownie jak kamień(ale po chwyceniu, odciska mi się struna na palcu)... czy kupno preparatu np. Dunlop 65 String cleaner and conditioner(i stosowanie go np. co wieczór) zmieni coś?
Druga rzecz, czy czyszczenie strun płynem do mycia naczyń(wilgotna szmatka + trochę płynu) było by dobre dla gitary i dla strun(no i oczywiście dla mnie)?

2

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Że niby czyszczenie strun jakimś preparatem sprawi, iż nie będą Cię bolały palce?

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

3

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Ja czyszcze swoje struny denaturatem, raczej wątpie że jakiś preparat sprawił że mniej cię bolały palce.

4

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

nie o to mi chodziło, chodziło mi o to żeby struny były miększe bo teraz są szorstkie i twarde i pewnie od tego mnie palce bolą

5

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Upierz w silanie, albo lenorze... Będą jak nowe smile

A poważnie, to słyszałem o czyms takim jak pranie strun, ale nie wiem czy to podziała, bo wydaje mi sie, że to się tyczyło wyłącznie strun basowych. Polegało to mianowicie na czuszczeniu strun w mydlinach (zdjętych strun).

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

6

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Ellon ja słyszałem nawet o gotowaniu strun basowych, ale żeby struny były miększe to raczej się po prostu kupuje miększe, nie widzę sensu czyszczeniach ich dla miękkości.

7

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Vicossess, zatem kup miększe struny i ugotuj sobie spaghetti wink

-Jak kupisz mi jeansy, to zrobię ci loda.
-Chyba cie poj***** dziewczynko.

8

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

ja tam po prostu zmieniam struny co miesiąc i nie mam tego problemu

Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
"Czarny ty panie błądzę zapewne, bo nie ma ciał nie ma dusz".
Kat "Diabelski Dom III"

9

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

i dobrze, binadra.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

10 (edytowany przez Vicossess 2011-03-12 22:18:35)

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Struny i tak mam miękkie (nie wiem jakie, ale miękkie), ale czym może być to spowodowane że wcześniej grałem normalnie(przez prawie 2 miechy nic mi nie było, nic mnie nie bolało), a teraz nagle mam twarde końcówki palców a po chwili grania bolą...??

11

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Zmień palce

12

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Gotowałem struny nie raz, po prostu podczas gotowania cały syf się z nich usuwa, i lepiej brzmią przez jakiś czas.

13

Odp: Czy wyczyszczenie strun sprawi, że staną się miękkie?

Jest takie coś w stylu wosku do strun. Jak mój nauczyciel mi je nawoskował to wydawały się one takie śliskie i miękkie. Jednak jeżeli chcesz aby ból palców zniknął to kup sobie nylonowe struny XD