Temat: nielakierowana gitara?

Witam serdecznie,

to moj pierwszy post i mam nadzieje, ze nie popelniam foux pas i nie dubluje tematu... W kazdym badz razie nie znalazlem podobnego watku nigdzie..

Dzisiaj odebralem przesylke z moja sliczna nowa gitara (dopiero ucze sie grac), model tekamine g220 NEX NS kolor natural satin. I wlasnie o ten kolor mi chodzi, bo przyznam szczerze ze sie bardzo zdziwilem kiedy otworzylem pudelko a gitara wyglada jakby nie byla lakierowana, tzn. nie ma polysku i jest dosyc szorstka w dotyku. Wiem, ze bez zdjecia trudno tak ocenic ale czy moglby ktos zyczliwy pomoc mi i odpowiedziec na nurtujace mnie pytanie: czy to jest normane? Czy mam te gitare polakierowac? Nie wiem, jakos nawoskowac czy cos? Czy niektore modele gitar maja taki specjalny 'kolor'? Bede wdzieczny za jakakolwiek odpowiedz bo przyznam szczerze, ze troche zrzedla mi mina.

Dzieki, pozdrawiam smile

takamine G series 220 NEX ns

Odp: nielakierowana gitara?

Według mnie to po prostu kolor fabryczny, "natural" no to jest naturalnie i bez lakieru. Ja przynajmniej tak myślę.
Raczej nie ma czym się przejmować.

Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich, a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

3

Odp: nielakierowana gitara?

no to troszke sie uspokoilem, ale to jakos mam specjalnie o nia dbac? Jakos konserwowac?

takamine G series 220 NEX ns

4

Odp: nielakierowana gitara?

Oczywiście, że gitara jest lakierowana. Wyobrażasz sobie dbanie, czyszczenie, granie przy ognisku kiedy akurat spadło 20 kropelek deszczu zanim uciekłeś na gitarę i rozwalają Ci wiosło?
Są lakiery matowe i ja jestem przekonany, że ta gitara takowym jest pokryta. Nawet mój 27 letni rosyjski Ural ma jakieś resztki lakieru, choć już ledwo dostrzegalne smile

5

Odp: nielakierowana gitara?

no wlasnie o to sie martwilem, bo w sumie za gitare dalem nieco mniej niz jej rynkowa cena a kiedy juz ja zobaczylem na zywo (wczesniej widzialem tylko fotke, kupilem przez neta) to sie zmartwilem i pomyslalem ze widocznie cena byla taka niska bo musze sobie gitare polakierowac we wlasnym zakresie big_smile no, coz... Jestem zielony, wybaczcie wink

takamine G series 220 NEX ns

Odp: nielakierowana gitara?

Masz prawo tak myśleć, koczownik dobrze mówi, istnieje ogromna liczba lakierów, przeróżnych, no i tych matowych.

P.S.: Czym to chcesz lakierować? Od mamy ten lakier do paznokci weźmiesz? big_smilecool big_smile

Ze szczęściem bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich, a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

7

Odp: nielakierowana gitara?

Ty się śmiejesz, tymczasem ja łatałem dziurę w swojej gitarze akustycznej [na sczęście nie była na wylot, średnica około 3-4 mm] lakierem do podłóg. Bardzo twardy, nakładałem go zapałeczką w małej ilości po czym wyrównywałem żyletką. Zadziałało i nawet wygląda tongue
No, ale lakieru do paznokci chyba bym nie polecał [choć kiedyś klej do tipsów uratował kolegę na biwaku kiedy przedziurawił mu się namiot - docenił gitarzystów big_smile].

8

Odp: nielakierowana gitara?

Eric Clapton RLZ napisał/a:

Masz prawo tak myśleć, koczownik dobrze mówi, istnieje ogromna liczba lakierów, przeróżnych, no i tych matowych.

P.S.: Czym to chcesz lakierować? Od mamy ten lakier do paznokci weźmiesz? big_smilecool big_smile

nie, no od mamy raczej nie bo juz z nia nie mieszkam, jak cos to ewentualnie od zony wink chociaz bezbarwnych nie uzywa...

A tak serio to mialem na mysli profesjonalne lakierowanie. Na pewno jest ktos kto sie tym zajmuje. No ale skoro twierdzicie, ze NATURAL SATIN to jest lakier matowy to ok. Nic juz w tej kwestii kombinowal nie bede.

Pozdrawiam

takamine G series 220 NEX ns

9

Odp: nielakierowana gitara?

oliver mam pytanie, czy to bardzo szorstkie? gralem na tej gitarce i miala full lakier, na polysk ;o moz inna wwersja? bo chyba bubel dostales ;o widzialem i gralem na niej i byla gladziutka

Takamine G320 NS big_smile (Nareszcie ";.....:")

10

Odp: nielakierowana gitara?

oabliss napisał/a:

oliver mam pytanie, czy to bardzo szorstkie? gralem na tej gitarce i miala full lakier, na polysk ;o moz inna wwersja? bo chyba bubel dostales
;o widzialem i gralem na niej i byla gladziutka

dlatego wlasnie zalozylem tego posta bo nie mam pewnosci czy nie dostalem gitary "do polowy" zrobionej wink gitarka to model G220 NEX NS, NS to wlasnie Natural Satin (kolor), wydaje mi sie ze tak one ida jako matowe, sa tez z polyskiem z tego co wiem... A czy jest szorstka? No troche jest. W dalszym ciagu ktos uwaza ze gitara jest niepolakierowana? Bo juz sam nie wiem co mam o tym myslec sad

takamine G series 220 NEX ns

11

Odp: nielakierowana gitara?

Ja uważam, że najprościej zapytać dowolnego najbliższego człowieka, który grał w życiu na większej ilości gitar niż 10.

12 (edytowany przez grzesiek2805 2011-03-08 20:02:00)

Odp: nielakierowana gitara?

Bez urazy, ale czy na prawdę tak trudno odróznić lakierowane drewno od nielakierowanego? Oczywiście, że Twoja gitara jest lakierowana. Lakier na gitarze musi być położony, bo oprócz walorów estetycznych, chroni drewno przed róznymi czynnikami, ktore moga spowodować nagłe zawilgocenie gitary, albo odwrotnie, wyszuszenie, a potem tworzą się  różne pęknięcia itd.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: nielakierowana gitara?

no tak, grzesiek piszesz logicznie. Tylko zastanawia mnie lekka chropowatosc tegoz lakieru. Czy takie wlasnie wlasciwosci ma lekier matowy? Pozdrawiam

takamine G series 220 NEX ns

14

Odp: nielakierowana gitara?

To jest taki lakier,  ja tez mam w kolorze NS (natural satin) i jest matowa bez połysku a w dotyku delikatnie szorstka smile wiec nie przejmuj sie, gitarke masz ok wink

15

Odp: nielakierowana gitara?

wiem ze pisze dosyc późno ale widze ze wilu sie z was myli. istnieje cos takiego jak nielakierowane drewno i sa takie gitary(sam taka posiadam). Nie jest ona lakierowana ale polerowana wodnym papierem ściernym. Jezeli chodzi o pielęgnacje takiej gitary - sa specjalne woski do pielegnacji nie sa to drogie rzeczy. Nie wiem czy Twoja jest nielakierowana bo trzeba było to zobaczyc na zdjęciu. Na mojej faktura jest gładka ale ma naturalne szczeliny które w innym przypadku sa pokryte lakierem po dokładnym wyszlifowaniu.
Pozdrawiam