41

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Albo kup POD'a i sluchawki smile

42

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

no to ja jestem za crate oraz vintage v100, co o tym sadzicie?:D

43

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

I tak żeby zabrzmieć jak Slash musisz mieć co najmniej Marshalla (nie MG). Ja mam Schectera i mój JCM800 dopalony Tube Screamerem, daje bardzo zbliżone brzmienie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

44

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Sam zrobiłeś Tube Screamera?

45

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Tak.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

46 (edytowany przez pogo28 2011-04-05 16:10:53)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

no ok , tylko jeszcze mam dylemant bo taka juz moja pedantyczna natura ze musze byc w 100% pewny, co jest lepsze orange crush 20l czy crate fw 15r? i prosilbym , by na ten temat wypowiedzialo sie duzo osob, by mozna ustalic wiekszosc tongue

47 (edytowany przez Kasia 2011-04-05 22:39:32)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

O, też jestem nowa i też mam podobny dylemat.

Padłam ofiarą SignS'a (moje wrodzone skąpstwo zostało nagrodzone), niestety ofiarą podwójną. Bo i gitarową, i wzmacniaczową. Ba, zamówiłam wzmacniacz 20 Watt, a dostałam 50 Wattowy ("100 zł droższy, ale nie musisz dopłacać!"), o jakości jakiej nie śniło Wam się w najgorszych koszmarach. smile

Nie będę Was przekonywać, że akurat MÓJ egzemplarz gitary jest wyjątkowo udany. Bo nie jest. Wizualnie ok (nooo może tylko troszkę się jedna część odkleja...), ale brzmieniowo... hmm

Po tym krótkim wstępie z serii "Dlaczego ja?" chciałabym zasięgnąć rady.

Kupić Epiphone G 310

http://guitarcenter.pl/catalog/epiphone … e-g-310-eb

czy jeszcze trochę dozbierać i kupić:

Schecter OMEN 6

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … omen-6-blk ?

Nie chciałabym ograniczać się do jakiegoś konkretnego rodzaju muzyki. Zależy mi na kawałkach klasycznego rocka, bluesa i metalu.

Póki, co nie mam kasy na nowy wzmacniacz więc będzie musiał wystarczyć mi mój 50 Wattowy wymiatacz hmm ale za miesiąc-dwa chciałabym jakiś dokupić. Stąd moje następne pytanie:czy kupię coś do domowego grania do 500 zł? Jeśli tak, to co polecacie?

A i jeszcze pytanie: co oznacza na guitarcenter.pl "produkt w drodze" tzn. ile dokładnie trzeba czekać na produkt?

48

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Wszyscy Ci na forum powiedzą że albo Crate fw15r albo Kustom KG-112 FX.
Możesz ewentualnie poszukać jakiegoś używanego.
Albo spróbować poszukać kogoś kto wykonałby samodzielnie 5-watową lampę, bo z tego co chociażby pisał mpx to nie jest to wcale takie drogie.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

49

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Nie jest drogie ja się samemu robi (a roboty jest od cholery) i wie na czym można sporo zaoszczędzić bez utraty jakości wink

Kasia, trzymaj się od tego G310 z daleka. Jest to kompletne padło ze sklejki, nawet nie ma startu do tego Schectera.

Kasia napisał/a:

A i jeszcze pytanie: co oznacza na guitarcenter.pl "produkt w drodze" tzn. ile dokładnie trzeba czekać na produkt?

Musisz się zapytać, bo możesz czekać w nieskończoność.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

50

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Mi powiedzieli "Specjalne zamówienie, półtorej miesiąca, jak dobrze pójdzie to miesiąc"

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

51 (edytowany przez Kasia 2011-04-06 19:08:53)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Dzięki za odpowiedzi.
Z tego, co jeszcze wyczytałam na ich stronie wynika, że:
   

Oznaczenia dostępności : 1/ kolor zielony - dostępne, 2/ produkt w drodze - zamówione przez Guitar Center u dealera, brak oznaczenia - towar na zamówienie

WiedźMatt, jesteś pewny, że pytałeś o "produkt w drodze" czy może o produkt, "Bez oznaczenia"?

Jak na "produkt w drodze" to kupa czasu. Z przewagą kupy niestety. hmm

Co myślicie o tym piecyku:
Line 6 Spider IV 15
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … ider-iv-15?
Komentarze pod spodem są podzielone z przewagą na te pozytywne. Czy warto?

52

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Gowienko, dozbieraj do 30, albo bierz Crate FW15R

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

53 (edytowany przez Kasia 2011-04-06 23:21:11)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Dzięki Krester, ten drugi (Crate FW15R) niesamowicie mnie przekonuje. Czy już mówiłam o moim wrodzonym skąpstwie?  roll

Dzięki jeszcze raz!
Pozdrawiam,
K.

54

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Gwoli informacji...

Napisałam do guitarcenter z zapytaniem o  "produkt w drodze".
Wychodzi na to, że trzeba czekać jeszcze dłużej niż WiedźMatt pisał, bo około 2 miesięcy.

Fiu fiu, ładnie.

55

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Z tego co do nich pisałem i do wszystkich innych sklepów to wyszło na to, że dziś pieniądze wpłynęły na konto sklepu thomann.de, bo miałem dosyć czekania na towar który mają w ofercie ale nie są w stanie mi załatwić.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

56

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Eee no to nieźle. Co za @#$%$%$#^&wno. hmm

Rozejrzę się gdzie indziej za moim Schecterem... Szkoda, bo tam wychodziło najtaniej.

WiedźMatt, a pochwalisz się, co kupowałeś?

57

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Mój wymarzony Ibanez S570B RD big_smile
Powinien w poniedziałek/wtorek przyjść ^^

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

58

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

O fak. To pojechałeś po bandzie. I nic się nie pochwaliłeś big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

59

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Nie mam wzmaka niestety, ale jak gitara dojdzie to wybiorę się do kumpla który ma hybrydowego, bardzo przyjemnego Voxa, to spróbuję nagrać jakieś próbki.
Albo zapodam cleana jakiegoś jak się podepnę do muzycznej kumpla, bo z zintegrowanej to raczej nie pociągnie za dobrze...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

60

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Kurcze, piekna gitara... Gratuluje

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

61 (edytowany przez WiedźMatt 2011-04-08 20:13:34)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Mpx mi polecał tą serię (pozdrawiam ^^ ) Miałem możliwość kupienia S470B RD rok temu, ale stwierdziłem że chcę 24 progi, więc musiałem zamówić 570 z Niemiec.
Jak coś to na guitarcenter mają taką jak moja na stanie tylko czarną z tego co widziałem.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

62

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Kupiles czerwona czy biala?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

63 (edytowany przez WiedźMatt 2011-04-08 20:28:40)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Czerwoną, lubię ten kolor.
<+18!!!>Teraz muszę znaleźć jakąś rudą pannę, ewentualnie przefarbować jej włosy na taki sam kolor jak gitara i dać taką szminkę i lakier do paznokci, rozebrać ją i zrobić jej sesję zdjęciową z moją gitarą big_smile</+18!!!>
Chyba dostanę za to warna. xD

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

64

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Kup peruke, taniej wyjdzie.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

65

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

a czy Marshall MG4 15R nie byłby lepszy od tego crate?

66

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Wow, marshall, slash na nim gra, metallica nagrala 2pierwsze plyty na nim, eric clapton, iron maiden, gary moore, ac/dc.... oh nie... oni wszyscy grali na tych modelach...
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … cm800-2203
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … l-1959-slp

A tak na serio, nie niebylby lepszy, poniewaz seria mg to jeden wielki szit, moze modele 102 itp. z glosnikami 12" jakos ujda, to i tak sa za drogie jak na jakosc ich dzwieku... Bierz crate i nie sugeruj sie ladnym wygladem czy nazwa firmy.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

67

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

tylko ze wolalbym cos cichszego ;(

68

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Krester, Slash, niekoniecznie grał na tych Marshallach smile Znaczy ogólnie na tych ale były to zmodowane przez Franka Leviego konkretnie Plexi to mod #36, a osiemseta #34. wink
Swoją drogą mod 800sety to praktycznie dodanie jednego kondensatora, który daje jej niesamowitego kopa, co słychać na płycie Use your illusion, Gunsów. Bo ogólnie osiemseta nie ma aż tyle gainu.

pogo28 napisał/a:

tylko ze wolalbym cos cichszego ;(

Przecież w tym Crate masz gałkę Volume/Level do ściszania.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

69

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

a prawdom jest ze przez 12'' nie da sie go przyciszyc na tyle minimalnie by slyszal go tylko jego uzytkownik ? (moze troche przesadzilem, moze nie na takom skale, ale czy nie byloby czegos podobnego lecz cichszego?)

70

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Bzdura.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

71

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

pogo28 napisał/a:

a prawdom jest ze przez 12'' nie da sie go przyciszyc na tyle minimalnie by slyszal go tylko jego uzytkownik ? (moze troche przesadzilem, moze nie na takom skale, ale czy nie byloby czegos podobnego lecz cichszego?)

Kup uzywanego poda 2, bo piecyk Ci niepotrzebny

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

72

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

no tak tylko ze u mnie to wyglada tak ze budzetu juz sie podwyzszyc nie da a pod tez nie styknie bo nie mam zadnych dobrych glosnikow innych.
a lepszy byłby crate czy pavey rage 258?

73

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Ale pewnie masz sluchawki a jak nie, to kupujesz taki set:
http://allegro.pl/line-6-pocket-pod-zas … 59880.html
http://allegro.pl/extra-najtaniej-glosn … 49207.html /
http://allegro.pl/philips-shp2500-sluch … 65524.html /
http://allegro.pl/creative-fatality-hs8 … 11464.html

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

74

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Oooo, WiedźMatt, na Twoim miejscu nie mogłabym już spać po nocach w oczekiwaniu.
I koniecznie nagrywaj jakąś próbkę i chwal się, chwal ile wlezie się chwal!