1

Temat: les paul czy omen? dobry wybor?

hej:D
aktualnie ucze sie na klasyku lecz planuje przezucic sie na elektryka. zastanawialem sie nad schecterem omenem lub epiphonem les paul 100. a do tego orange crush cr pix 20l. ktora z nich waszym zdaniem jest lepsza? a moze znacie jakies inne lepsze wioslo lecz tez w tej cenie? (700 - 800 zl). i jesli chodzi o piec to dobry wybor ? (w granicach ok 300zl). nie jestem sklonny do konkretnego rodzaju muzyki wiec bede gral i cos w rodzaju reggae oraz oczywiscie tez cos szybszego i mocniejszego smile . na forum tez jestem nowy wiec z gory dziekuje za pomoc wink

2 (edytowany przez pogo28 2011-02-23 17:48:46)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

bardzo bym prosil o szybką odpowiedz

3 (edytowany przez grzesiek2805 2011-02-23 16:15:01)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

1. Pytaj tutaj: http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/f … 7&p=73
2. Omen 6, czy extreme? Bo ten drugi będzie lepszy, a i tak tańczy od epi. Chyba ze z LP Vintage VS100.
3. Jeśli chcesz tańsze wiosło to Cort KX5 i wtedy masz wiecej kasy na lepszy wzmacniacz. Za różnicę i tą kasę co masz na wzmak wyrwiesz już dużo lepszy, bo ten Oragne to rewlacja nie jest.

szybkom

W sumie za tą różnicę możesz sobie kupić dobry słownik.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

no patrzylem na omen 6 bo chyba troszke tanszy jest. no tak jak epi to lp 100 i on jest tanszy od omena 6. ale ok zobacze je smile

5

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

a jaki polecacie wzmacniacz do 400 zl?

6

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Cort KX5 (nada sie i do regge i do death metalu), X6 (troche słabiej z brzmieniem, odczuwa sie układ H-S-H), Extreme (wymiata), a do tego combo CRATE FW15R (bardzo czyste i bardzo tranzystorowe, tj. czysto brzmiące), fajnie też brzmi Line 6 spider IV (bardziej plastikowe i bardzo "czułe"), ew Roland Cube 20 (coś tam... tez niezle brzmi)

Przede wszystkim jednak musisz pójść do sklepu i tego wszystkiego posłuchać. Bo jak nie posłuchasz, to nie ma sensu nawet na to patrzeć, a co dopiero kupować...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

big_smile
dzieki smile tylko ten extreme troche za drogi jest. a x6 tzn ten omen? <sory za moj poziom inteligenxji> tongue

8

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

a macie moze jakiegos linka na ktorym mozna uslyszec tego crate fw 15R?

9

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ale zaraz czy ten crate fw 15 r ma obydwa wejscia mini jack?

10

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

1. Zaraz zaraz. O tym epi zapomnij. Myślałem, że chodzi Ci o Standarda. Celuj w tego Corta, albo Schectera.
2. Po co Ci wejścia na mini jacka?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

nie no wlasnie sie balem ze on ma na mini ale jak na normalnego to poko.
to ok big_smile
wiec myslicie ze duet schecter omen 6 + CRATE FW15R  to bedzie sie sprawdzac? smile

12

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Powinno być ok. Posłuchaj sobie jeszcze probek na YT, żebyś potem się nie zawiódł w razie czego.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ok smile
wielkie dzieki za pomoc. tylko jeszcze kurcze znalezc nie moge zadnego takiego sensownego filmiku hmm

14

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=0jMQZ4yhfzY[/video]
Oczywiście tu jest lampowy wzmak, ale zawsze to coś co można posłuchać. Swoją drogą widać, że gośc ma opanowaną penatatonikę big_smile:D i mógłby chociaż nzastroić gitarę ;|

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ok , dzieki smile
a jesli jeszcze chodzi o tamtego crate fw 15r to gdzies wyczytalem ze nie ma kabla zasilajacego? prawdom to? i wogule co to niby jest ten kabel? chodzi o normalnom wtyczke do pradu?

16 (edytowany przez zygmen 2011-02-23 22:46:06)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

czy on powiedział, że zaletą bolt-on jest zmienianie gryfów? Czy kiedykolwiek, ktokolwiek z tego skorzystał?
ed: "prawdom/wogule/normalnom", zainstaluj firefoxa z korektą błędów
o kabel się nie martw, kosztuje nie więcej niż kilka pln, więc nawet jakby go nie było, to pójdziesz do elektronicznego i problem z głowy

17 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-23 23:10:45)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Alob weźnierz z kOmputraa,.


@zygmen:

Nie chce mi się oglądać, ale może miał na myśli, że jak ci przez przypadek spadnie, ktoś po nim przejdzie i siądzie, ale to tylko przez przypadek, to można zmienić.


Grzesiek, jaki ładny awatar, mmm! big_smile

18

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ok a gdyby w sklepie nie bylo tej konkretnej gitary to jaki jeszcze model ewentualnie mogl by byc za ok 950-1000 zl? (w sklepie tyle czyli ze w internecie powinien jakos niecale 900, chociarz , ja sie nie  znam, wiec jak wy sadzicie)?

19

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

pogo28 napisał/a:

ok , dzieki smile
a jesli jeszcze chodzi o tamtego crate fw 15r to gdzies wyczytalem ze nie ma kabla zasilajacego? prawdom to? i wogule co to niby jest ten kabel? chodzi o normalnom wtyczke do pradu?

Ma kabel... jak kupowałem, to miał. smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

20

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Ja nie miałem kabla tongue
To jest taki sam jak do kompa.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

21

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

aha, ok . czyli ze trzeba liczyc na swoje szczescie smile
a o tej gitarze to co myslicie?

22

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Tu nie chodzi o szczeście. Tu chodzi o max 15 zł (albo coś koło tego).

Apropos gitary, moge ci powiedzieć, że wartoby było poszukac czegoś uzywanego... Za 1000zł kupisz uzywke, za którą w sklepie musiałbys zapłacić ok 1700-2000zł. Opłaca się smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

23 (edytowany przez pogo28 2011-02-24 19:21:23)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ok smile dzieki smile
a co waszym zdaniem jest lepsze? epiphone g400 czy schecter omen?

24

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

bo kilku znajomych mi powiedzialo ze lepiej tego g400 a co waszym zdaniem lepsze?

25

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

omen

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

26 (edytowany przez pogo28 2011-02-25 12:35:40)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ale masz na mysli schecter omen 6?
a inni co mysla o tych dwoch gitarach? ktora lepsza? schecter omen 6 czy epiphone g400? a moze jeszcze vintage vs6?

27

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

bardzo was prosze o azybkom odpowiedz

28

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

omen 6<g 400<omen extreme

29

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ok, bo sie zastanawialem tylko nad omen 6 i g400 bo extreme jest za drogi smile

30

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

na twoim miejscu zamiast g400 wybrałbym vintage v100

31 (edytowany przez pogo28 2011-02-25 17:49:50)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

no tak on jest spoko tylko ze za drogi sad
na gitare moge przeznaczyc max 950zl

32

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Albo zamiast g400 vintage sg(http://netstore24.pl/index.php?products=product&prod_id=2288)
Czytałem opinie że jest lepszy od epiphona.

33

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Ja na prawde na twoim miejscu rozejrzałbym sie za czymś używanym...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

34 (edytowany przez pogo28 2011-02-26 10:38:37)

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

tak, ja patrze na uzywane bo inaczej bym zbankrutowal tongue ja szukam samych uzywanych
ale boje sie jednego, czy jak kupie taka uzywana to nie okaze sie ze ma tam np jakos zuzyte progi?

35

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Mi na prawie 2 letniej gitarze, grając dziennie średnio po 3 godziny się nie zużyły więc chyba coś w tym jest. A, że jest to gitara za 300 zł to tym bardziej...

36

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

a ktory wzmak waszym zdaniem jest lepszy? orange crush cr pix 20 l czy crate fw 15?
i jeszcze jedno. w moim miejscowym muzycznym patrzylem na elektryki i z takich sensownych znalazlem tylko epiphone les paul standart i epiphone g310. ktory z nich jest lepszy? i czy ten sg g310 oplaca sie za 825 zl ? jak on stoi w porownaniu z g400 cenowo i jakosciowo?

37

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Pamiętaj o tym R w  Crate`ie smile
Od siebie dodam jako uzytkownik Crate`a fw 15 (bez R) ze jest za głośny do bloku (jak chcesz to ci mogę opchnąć za 150zł swojego smile ma niecały rok i gwarancje). Dlatego w ciemno ci tego orange polece... inna bajka jak miałeś na myśli wersje z reverbem - wtedy nie mam zdania bo zadnego nie ogrywałem ;p

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

38

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Od siebie dodam jako uzytkownik Crate`a fw 15 (bez R) ze jest za głośny do bloku

A od czego masz gałkę volume? To nie lampa, że trzeba bardziej rozkręcić.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

39

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

ktory wzmak by byl lepszy do gnr, crate fw 15r czy roland cube 15x?

40

Odp: les paul czy omen? dobry wybor?

Marshall AFD100.

A jak nie to bierz Crate.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95