1

Temat: Struny tracą dźwięk

Mam gitarę akustyczną epiphone i struny takie jakie były założone juz 2 miesiące. Mam wrazenie jakby traciły dźwięk tym bardziej że uczę się grać nigdy wcześniej nie grałam. Czy mam je wymienić? Na jakie. Te są bardzo twarde. Mam bolace palce. Przeczytalam, ze są struny miękkie jak La Bella czy Daddario. Są nawet takie z La bella na których można grac ręcznie na akustyku, a ja myślalam, ze wszystkie są twarde, a tu są light, medium light itd, nie znalazłam na tym forum tych wiadomości. czy macie z takimi strunami do czynienia?

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

2

Odp: Struny tracą dźwięk

Po 2 miesiącach raczej nic się nei powinno dziać ze strunami. Jeżeli masz akustyka, to na 99% masz stalowe struny. A od stali nie można raczej wymagać, żeby była miękka. Wiec cwicz cwicz i cwicz, a bolące palce wkrótce przestaną być prolemem smile A na wymianę strun jest jeszcze czas. (chyba, że ci któraś pęknie)

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

3

Odp: Struny tracą dźwięk

Hmm... A czy te struny, które teraz masz założone są fabryczne?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

4

Odp: Struny tracą dźwięk

Mnie też sie nie poobaly struny fabryczne, kiedy mi pekla to wymienilem na struny do gitary elektrycznej i jest git, latwiej sie je ciągnie i itp...

Angus Young The Best

5

Odp: Struny tracą dźwięk

Są fabrycznie założone,oprocz jednej która mi pierwszego dnia pekła i została wymieniona.  Nie otzrymałam odpowiedzi na temat strun La bella i addario czy ktoś z was gra na nich? Chodzi mi o light i medium light.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

6

Odp: Struny tracą dźwięk

Skoro masz fabryczne struny to powinnaś zmienić je na inne. Struny fabryczne są bardzo niewygodne. Możesz kupić D'Addario, są całkiem dobre, ludzie je chwalą. A to, czy weźmiesz medium light czy light to już wg. twojego gustu. Ale nie kupuj za miękkich, bo będzie Ci się niewygodnie grać.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

7

Odp: Struny tracą dźwięk

Dzięki kupiłam D'Addario light no i zamierzam zmienić te fabryczne, ja zmienię to powiem jak mi się gra i czy jest rożnica.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

8

Odp: Struny tracą dźwięk

Mam pytanie: czy ktoś miał styczność ze strunami Martin (do klasyka)? Mam mieszane uczucia po tym, jak najcieńsza struna pękła (na szczęście przy mostku, więc mogłam ją ponownie założyć i się trzyma). Mają fajne brzmienie, ale zastanawiam się, czy one rzeczywiście są takie wadliwe czy to tylko jednostkowy przypadek.

PS. Zmieniłam nazwę tematu. Teraz można tu pytać o struny i wyrażać swoje opinie na ich temat.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

9

Odp: Struny tracą dźwięk

Zdarza się i tyle.