161

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

a co myślicie o tej gitarce ma 2 zamiast 3 humbuckery ale też fajna
http://www.allegro.pl/item681152509_git … brown.html
a co do piecyka to myślę o firmie vision
http://www.allegro.pl/item680724868_wzm … rtera.html
(zamierzam grac coś pod rocka)

Brzmienie idzie z łapy.

162 (edytowany przez mpx 2009-07-13 22:03:11)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

a co do piecyka to myślę o firmie vision
http://www.allegro.pl/item680724868_wzm … rtera.html
(zamierzam grac coś pod rocka)

Trzymaj się od tego z daleka!!!! 45W za 350zł???????!!!!!!!!!!! Firma Vision jest znana z gównianych(to mało powiedziane) gitar, a raczej wyrobów gitaropodobnych.

Kup tego Rolanda co Rouge Ci mówiła, albo jakiegoś VOX'a np. Pathfindera 15R

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

163

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

a właściwie czym się różni gitara z 3 humbuckerami od tej z dwoma bo jakaś różnica na pewno jest. Z góry dzięki za odpowiedź.

Brzmienie idzie z łapy.

164

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Po prostu dodatkowy humbucker to jakieś tam inne brzmienie, nie powiem Ci dokładnie, bo nigdy tej gitary nie miałam w ręku. Ale uwierz mi, nie potrzebujesz trzeciego humbuckera. Inna sprawa jakby to był singiel...

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

165

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nom ogolnie to teraz sry jesli przejrece ale blizej gryfu jest bodajze dzwiek ostrzejszy a blizej mostka ciemniejszy i mniej ostry ^^ zalezy tez od przetwornikow ale ooglnie to chyba jakos tak bylo ^^

166

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W takim razie co myślicie o tej gitarce
http://www.allegro.pl/item681152509_git … brown.html

Brzmienie idzie z łapy.

167

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja wole nic nie mowic bo wole akustyki chociaz mam elektryka to chyba wiedze mama bardziej ksiazkowa ^^ wyglada ok ale jaka muzyke chesz grac tongue?

168

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

@jaro- mam ten sam model co w linku (tylko inny kolor). Na prawdę fajna gitarka, dobrze się na niej gra, jednak jak gitara jest na pasku to gryf "leci" w dół i trzeba na to uważać (aczkolwiek można się przyzwyczaić).

@Pearl- właściwie nie ma znaczenia, co kolega chce grać. Epiphone G400 jest w miarę uniwersalną gitarą. Ja gram na niej utwory blues-rockowe (Dżem), rockowe(The Who, Pink Floyd), hard rockowe (Deep Purple, Rainbow), a nawet i cięższy metal (Metallica, Dream Theater, Slipknot). A mój kumpel gra hardcore i gitara całkiem nieźle się i w tym sprawdza wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

169

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

powiedzcie mi jeszcze jaki piecyk bo chce jakiś tani ale w miarę dobry,będę przeważnie grał w domu ale mocy trzeba czasem.Z góry dzięki za pomoc.

Brzmienie idzie z łapy.

170

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

No tak jak mowilem ROuge za pewne ma racje nie jestem tak dobry w elektrykach jak akustyckach tongue ale jedna poprawka u mnie bo ciemniejszy dzwiek jes przy przetworniku blizej gryfu a czym dalej od niego tym dziwek robi sie ostrzejszy i jasniejszy czyli najasniejszy jest kolo mostka ^^ Piecyk to nie wiem gdzie ale tutaj juz chyba nawet Rouge polecala bodajze Voxa 15 jakas ale nie wiem dokladnie co. Zobacz sobie forum chyba w tym temacie nawet tongue

171

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Vox'a polecał kolega mpx, ja ze swojej strony proponowałam Rolanda Cube.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

172

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam wszystkich!
Mam pytanie. Mianowicie czy gitara elektryczna T.burton  Styx jest dobrą gitarą? Jeśli tak to czy na początek bedzię ok? Oto link :

http://www.gitaraibas.pl/tburton-styx-g … -1609.html

System
of a             <3
down

173 (edytowany przez jaro 2009-07-17 09:30:53)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

masz na oku dobra gitarę, miałem okazję na niej grac i powiem ci że jest niezła,czysty i doskonale brzmiący dźwięk za niską cenę.

Brzmienie idzie z łapy.

174

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nie mam żadnego obeznania w elektrykach od T.Burtona. Musiałbyś ją obejrzeć i sam stwierdzić.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

175

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A ja czytałem, że elektryczne T.Burtony to shity.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

176

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A ja ze ever play to shity ;p najlepsza rada to ta zeby samemu sprawdzic ^^

177

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

mhm.... muszę jeszcze trochę poczytać..... Ale czy na elektryku warto zaczynać..?

System
of a             <3
down

178 (edytowany przez Totalq 2009-07-17 15:41:42)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A gdzie się uczysz gry?

179

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Na czymkolwiek zaczniesz będzie dobrze. Przecież na każdej gitarze gra się tak samo. Wszystko zależy od Ciebie.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

180

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Sry Rouge nie zgodze sie ;p po to sie zaczyna nauke w szkolach na klasykach zeby znac dzwieki a nie wydzwieki ;] ja nie jestem taki radykalny i uwazam ze mozna tez nauczyc sie grac na akustyku z tym samym efekte, nie zgodze sie tez z tym ze gra sie tak samo na wszsytkim(znaczy gitarach) bo to jest co innego ^^ ale dobra klosiu JaCi polecam jakiegos klasyka badz akustyka bo na elektryku hmm... no nie nauczysz sie grac tak naprawde tongue

181 (edytowany przez Totalq 2009-07-17 18:52:36)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W 100% racja, po za tym noś do nauczyciela (jeśli do takowego uczęszczasz) tą gitarę z piecem i podpinaj to wszystko u niego co chwile, a potem odpinaj wszystko by znowu podpinać w domu wink
I to parę razy w tygodniu big_smile

182

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mówią, że przerzucanie się z gitary na gitarę (np z klasyka na akustyka itp.) nie jest dobre, ale ja się zgodzę w 100% z Pearl, bo z własnego doświadczenia wiem, że na klasyku najlepiej zaczynać. Jest się chyba łatwiej uczyć grać, struny lżejsze dla palców i co najważniejsze osłuchanie się w dźwiękach, klasyk to najlepiej pokazuje, jednakże akustyk też jest dobry na początek, to już od Ciebie zależy.

183

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Na każdej gitarze można się nauczyć podstaw i osłuchać z dźwiękami. Znam osoby, które od razu zaczęły na elektryku i wcale na tym źle nie wyszły. I wg. mnie gadanie, że na klasycznej/akustycznej najlepiej zacząć, to bzdura. Każdy niech zaczyna na tym, na czym chce. Jeśli ktoś stwierdzi, że najlepiej będzie mu się grało na klasyku, niech kupi klasyka, prosta sprawa. Aczkolwiek, jeśli ma się ograniczone fundusze to owszem, gitary elektrycznej nie powinien brać pod uwagę, bo to dość droga inwestycja.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

184

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ehh no Rouge co ja bede mowil klucic sie nie chce ale na elektryku bedizesz "wymiatac" na krotka mete, zetkniesz sie z klasykiem, akustykiem albo hybrydka i.. no wlasnie lipa bo bedzie ze nie wybrzmi mi dzwiek albo "jakos dziwnie trzeba mocno docisnac do progu","gdzie jest kabel do klasyka" "co to jest palcowanie" itp. no nie jest to dobre to tak jak zaczac jezdzic odrazu na dobrym aucie - wiekszosc ludzi nie bedzie znala skrzyni biegow i szybko bedzie miala kolizje wink ale wiem ttez ze kazdy bedzie mial za i przeciw jednak ja jako juz troche grajacy polecam zaczynac od akustyka albo klasyka :]

185

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Myślę, że ja też mam nieco doświadczenia (w październiku będzie 3 lata jak gram). I u mnie nie było zbytniej różnicy między graniem na klasyku i elektryku. I np. chwytów barowych nauczyłam się na elektryku i nie miałam problemów, żeby je potem zagrać na klasyku tongue

Dobra, już nic nie piszę, bo i tak Cię nie przekonam tongue Każdy ma swoje racje i swoje doświadczenie, i inaczej postrzega niektóre sprawy wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

186

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ja na przykład uczyłem się na klasyku ale dalsza naukę(barre) wole kontynuowac na elektryku bo potem będzie trudniej przejśc na metalowe struny jak się zaczyna na nylonowych.

Brzmienie idzie z łapy.

187

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Tym niemniej zacząć według mnie lepiej na klasyku, a po powiedzmy roku przejść na elektryka, chyba, że ktoś może sobie na to pozwolić finansowo wcześniej.

188

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Czesc, ostatnio kupiłem uzywanego Epiphona G400  i teraz zastanawiam sie nad piecem za ok 300zl myslalem o Marshallu mg4
http://www.allegro.pl/item681485039_mar … szawa.html
ale czy 10wat to nie zamalo ? jakie jeszcze comba polecacie z gory dazieki a gram bradziej spokojnego rocka

189

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A nie lepiej kupić Line6 Pocket PODa, podłączyć pod wierze i mieć brzmienie 20x lepsze niż każdy 15W piec?:>

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

190

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nie posiadam wierzy aa no i zalezy mi na tym zeby moc przeniesc piec i grac poza domem a z efektem to troche gorzej bo nie kazdy ma wierze itd...

191

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

10W wystarczy do domu, ale w 10W są montowane małe głośniczki 6,5" co daje gówniany dźwięk. Już lepiej kupić jakąś 15W z 8"(co nie da też dobrego brzmienia, ale lepsze to niż 6,5:P) albo jak Ci się uda ograć to Kustoma 12 Gauge który ma 12" smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

192

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

ja mam Peavey Solo. Ma dobrego (moim zdaniem) cleana i wbudowanego overdrive ale z nim już nie jest tak super (mimo że też nie narzekam). 12W mocy.

193

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

to doradźcie czy kupowac elektryka czy akustyka bo ja na klasyku gram już z pół roku i sam nie wiem co kupowac

Brzmienie idzie z łapy.

194

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja porponuę akustyka ale to są osobiste wywody jak bym miał doradzać bardziej nie zależnie to...
musisz się zorientować na jakim etapie jesteś w muzyce co już umiesz a czego nie, przy czym musisz to zrobić krytycznym okiem i w razie czego powiedzieć sobie jestem do p**y muszę jeszcze poćwiczyć na klasyku. Kiedy już tego dokonasz musisz pomyśleć "na czym grają moi ulubieni wykonawcy" i na samym końcu zdecyduj co chcesz. Dobra to tak bez stronnie, ale jako osoba lubiąca bardziej akustyki polecam Ci je, przy czym żeby Cię zachęcić powiem że większość znanych wykonawców chociaż raz wzięło akustyka do ręki i zagrało jakiś świetny kawałek ;] tylko przy akustykach to już nie jest tak że kupisz z niższej półki średniej marki i będzie Ci brzmiał fajnie jak elektryk bo tutaj już sprawa się komplikuje zwłaszcza przy nagraniach nie uzyskasz hmm jakby to powiedzieć.... powiedzmy dobrego dźwięku. Ufff ale się rozpisałem ^^ mam nadzieje że nie zanudziłem a pomogłem ;]

195

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

bo ja gram tak  z pół roku na klasyku i coś umie ale nie wiem ile i myślę czy warto kupowac elektryka bo się boje że jak na nim coś zagram to się zniechęcę. morze lepiej akustyka?

Brzmienie idzie z łapy.

196

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Przecież na każdej gitarze gra się tak samo. No i "morze" może nie wiedzieć....Z reszą czytaj to co napisał Pearl. Sugeruj się tym co chcesz grać, jeśli twój ulubiony wykonawca gra na elektryku to kupuj elektryka.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

197

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

cze to znowu ja.Mam pytanie co do wzmacniacza ROLAND CUBE15X
czy posiada jakieś efekty ,czy trzeba kupi jakąś kostkę,i czy wystarczy do grania w domu
P.S. co to są te kanały w wzmacniaczach

Brzmienie idzie z łapy.

198

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jest np. kanał czysty i przesterowany. W Rolandzie masz Distortion, Overdrive, Metal i Metal Stack.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

199

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Do tego, co mpx napisał dodam, że na początek te 4 przestery, które są w Rolandzie w zupełności Ci wystarczą.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

200

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mam pytanie. Jak "wywołać" takie piszczenie jak tutaj The Clash na samym początku i w trakcie piosenki też tak robią smile [video]http://www.youtube.com/watch?v=g4V5twvIUDc[/video]