121 (edytowany przez Gr3g 2009-06-24 14:07:24)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No wlasnie niby nastroilem ale i tak dzwiek tej struny jest inny niz reszta.Sluch mam dobry wiec ze strojeniem nie mam problemu ale nawet gdy czuje ze tonowo sie zgadza to jednak ta strna ma troche inne brzmienie.
A z ta wysylka...trudno juz 40PLN mnie nie zbawi.I tak wyjdzie mnie taniej niz w sklepie ale zastanawiam sie czy nie poprosic o zwrot kasy pojde do sklepu kupie normalnie jak czlowiek i tyle.
Rada => nie kupujcie gitar przez allegro,sklepy internetowe itd - zysk pozorny
Akurat mozna miech pecha tak jak ja i traci czlowiek i czas i pieniadze i nerwy.
Pozdro i dzieki Pearl za odpowiedz:)

122

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam. Pragnę zacząć grać na gitarze i zaczynam od akustycznej, mam jedną na oku i czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy jest ona odpowiednia dla początkującego.
Link do aukcji z gitarą: http://www.allegro.pl/item670097534_git … ratis.html

123

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Podejrzewam ze bardziej zaprawieni w fachu powiedza NIE tongue

124 (edytowany przez mpx 2009-06-24 18:06:33)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Gr3g napisał/a:

Sprzedawca mowi ze moze mi wyslac druga gitarke ale wiadomo na swoj koszt musze ta odeslac do niego.Mowil ze jak chce moga sprobowac zaszpachlowac ta dziure w drewnie i wtedy dokrecic.Powinno byc OK no ale nie wiem....

Czy w ogole taka wada o ktorej napisalem moze powodowac ze barwa tej struby jest inna niz pozostalych?

Powiedz sprzedawcy, że według kodeksu cywilnego to ON ma obowiązek pokryć wszelkie koszty związane z reklamacją(czyli koszty wysyłki powinien Ci zwrócić).
Co do klucza. Wydaje mi się, że przekrzywiony klucz nie bedzie miał na nic wpływu skoro naprężenie struny jest takie samo. No chyba, że się rusza podczas szarpania strun. Poza tym gitar nie kupuje się na wysyłkę, bo zawsze mogą Ci wcisnąć jakiś shit i beda liczyli na to ze sie nie zorientujesz (miałem takie niemiłe doświadczenie). Dlatego najlepiej jest samemu udać sie do sklepu i pooglądać gitarę przed kupnem

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

125

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czy Durango MG 915 to kiepski wybór jak dla początkującego? Czy gitara ta zalicza się do listy gitar których nie kupować?
Proszę o pomoc

126

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Firmy osobiście nie znam , gitarę widziałam za obrazku ;p Moim zdaniem to idź i zobacz jak ci ta gitarka w łapie leży.

Czy Durango MG 915 to kiepski wybór jak dla początkującego?

Na obrazku wyglądało solidnie z opis też na to wskaywał wink

127

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Z tym kluczem to jest tak...jak jest struna naprezona to klucz sie nie rusza ale odstaje z 2mm od gryfu.No jest to logiczne jedna sruba w ogole nie trzyma zgodnie z prawami fizyki jak naprezymy strune klucz niedocisniety odstaje.

Ale jak poluzuje strune to moge ruszac kluczem o ladne kilka mm'ow w rozne strony bo trzyma sie tylko na 1 srubce a nie na dwoch.
Dziura w drewnie przy tej wadliwej srubie jest 2x wieksza niz byc powinna.
Czy drzy klucz podczas grania nie wiem, ale chyba to nie przypadek,ze akurat struna G mi szwankuje i dziwie buczy i wlasnie przy tej strunie jest poluzowany klucz.
Faktycznie wg kodeksu powinien sprzedajacy pokryc koszty transportu w obie strony ale juz nie chce sie wyklocac o 40PLN ;/

Czy ktos spotkal sie z taka sytuacja ze wkrety w gryfie poluzowaly sie i lata klucz i to jest przyczyna?
Moze lepiej zaniesc taka gitare do lutnika i za pare groszy mi "wypelni" czyms poszerzony gwint niz znowu slac ta gitare?...Eich nie wiem.

128 (edytowany przez mpx 2009-06-24 20:04:38)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Regulacja u lutnika kosztuje 50zł, a takie wypełnianie może być droższe o ile w ogóle możliwe. Ja na twoim miejscu powiedziałbym kolesiowi o tym kodeksie karnym. Jak ja reklamowałem swoją gitarę to zwrócili mi koszty przesyłki, a nawet się trochę przestarszyli, bo sami zaczyli dzwonić i pytać się "czy gitara doszła" itp hehe wink smile

Poza tym ja uważam, że to nie wina klucza, tylko złego wykonania gitary. W poprzednim poście mówiłeś, że struna G brzęczy, napisz jaka jest wysokość strun nad 12 progiem. Sprawdź przy okazji w AP Tunerze czy dobrze stroi na progach. Każdy próg podnosi wysokość dźwięku o pół tonu(w AP tunerze najlepiej włączyć Harmonic Graph). Zobacz czy np. Jeśli na pustej strunie masz dźwięk G3 to na 12 progu powinieneś mieć G4 z minimalnymi odchyłami (5 centów +/-).

P.S. A w ogóle to nastroiłeś tą gitarę w jakimś programie np. AP Tuner?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

129

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Stroil czy nie stroil tej gitary z AP to i tak jak mu nic nie da jak slimak mu nie trzyma powinnes oddac to wedlug mnie temu od kogo kupiles i zarzadac albo zwrotu kasy albo nowej gitary bo nie wyobrazam sobie zaszpachlowanej gitary.

130

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Czy gitara HAND CRAFTED - Ashland by Crafter AC - 10/BK to dobra gitara dla kogos kto zaczyna przygode z grą?

131

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Niby fajnie wygląda, ale wątpię, żeby fajnie grała...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

132

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A czy ten zestawik będzie dobry aby zacząć przygodę z gitarą ??

Ibanez V72 BK PACK
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … 2e-bk-pack

133

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

To jaką gitare proponujecie na początek, dla kogoś z małym budżetem, chcącego nauczyć się grać?

134

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Polusia przejrzyj sobie ten topic jeszcze raz polecanych byla juz masa gitar zarowno tanich jak i drozszych akystucznych elekrtro akystycznych i klasycznych naprawde znajdziesz cos dla Siebie a nie ma sensu polecac czegos 2 razy ;]

135

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Skuli, taniej wyjdzie Ci kupić jakiegoś Burtona czy Marisa + futerał i jeszcze parę bajerów.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

136 (edytowany przez skuli 2009-06-26 21:49:37)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

To znaczy chciałbym coś z tej strony bo odrazu mowie w obrebie 50 km nie ma zadnego sklepu muzycznego a dalej raczej nie mam transportu .

http://guitarcenter.pl/catalog/index.ph … sort=promo

cena max 500zł

137 (edytowany przez Pearl 2009-07-01 18:34:52)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Mozesz nie jechac do sklepu ale wtedy ryzykujesz na wlasna reke nawet jak cos Ci poradzimy. Jeden z forumowiczow juz sie przekonal jak to pozniej jest gadac z dostawca o zwrot lub wymiane gitary wink

138 (edytowany przez Rudi 2009-07-04 01:23:47)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

witam, ze świadomoscią, że na widok mojego posta pomyslcie sobie "cholera, kolejny" prosze o pomoc w doborze gitary smile

mam ten problem, że w mojej liczącej 30 tys. ludzi metropolii nie mam zbyt wielkiego wyboru i aby cos znaleźć musze jechać 100 km do miasta wojewódzkiego (17 lat, nie mam prawka). żaden ze znajomych gitarzystów nie chce się ze mną zabrać, więc jestem zdany na własna rękę smile

jestem zupełnie zielony, moje "umiejętności" kończą się na zagraniu intro do nothing else matters. jestem zdecydowany na akustyka (chciałbym z cutawayem). miałem celować w coś ok. 300-350 zł., ale jak czytam forum to widze, iż nie jest to dobry pomysł. tak więc moje mozliwości kończą się na 450 zł, ani grosza więcej. polecacie t.burtona greengo, a jakieś inne opcje, o które mógłbym pytac chodząc po sklepach i mając krótki czas na podjęcie decyzji (w dodatku decyzji przytloczonej myślą, iz jako gitarowemu ciulowi moga mi wepchnać byle co z fałyszywym uśmieszkiem)?

gitarowym wymiataczem zostać nie mam zamiaru, raczej ambicje (w chwili obecnej) koncza się na graniu przy ognisku, itp. a, jesli to ma znaczenie, to muzyczne zainteresowania koncentrują się wokół rocka, z umiłownaym The Cure na czele smile

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

139

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Marris D-220M to też dobra gitara. No i kosztuje 450zł.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

140

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Siemka!!
Zastanawiam się ile może kosztować nowa gitara klasyczna.  Jestem po dużym remoncie w domu więc najbadziej odpowiadać będzie mi tania ale nie złej jakości big_smile

141

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Śmiało możesz kupić od 250-600zł taka na początek.

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

142 (edytowany przez Rudi 2009-07-04 11:44:08)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Rouge napisał/a:

Marris D-220M to też dobra gitara. No i kosztuje 450zł.

dzieki.
ale jeszcze takie pytanie (bede upierdliwy). mam hipotetycznie taka sytuacje, gosc mi daje akustyka i mowi: 'patrz, to bym ci polecil. tanie i dobre'. i co robic, co sprawdzac - oczywiscie nie chodzi mi o takie bzdety jak jakosc wykonczenia, to sie rozumie samo przez sie. powiedzcie mi, na co zwracac uwage, aby chociaz troche wykazac sie jakas znajomoscia - co mam obejrzec, gdzie 'posluchac i powachac' aby np. zobaczyc, ze ow 'akustyk' to tylko klasyczna z metalowymi strunami i podobne rzeczy? z gory dzieki. wink

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

143

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Klasyki generalnie mają:
-grubszy grył(głównie jeżeli chodzi o szerokość)
-mniejsze pudło
-inaczej zamocowane struny(zarówno "w pudle"[akustyki maja kołeczki, klasyki taki "panel"], jak i w główce[akustyki maja wystające "do góry" kołeczki, a klasyki kołeczki równoległe do progów które są umieszczone "w gryfie"])
Tutaj raczej nie dasz sie oszukać ;p
Jeśli chodzi o sprawdzanie-w skrócie:
-puknięcie w pudło w miejscach równo oddalonych od osi gitary powinno dawać ten sam dzwięk
-progi powinny być nie zdarte i "równo" wbite
-gryf prosty
-struna nie powinna brzęczeć na żadnym progu
-struny nie powinny być ani za nisko ani za wysoko
-powinna "stroić" ten sam dzwiek na piatym(lub czwartym) progu, co na pustej strunie cieńszej
-nic nie powinno odpadać, być luźne porozklejane itp.
-są firmy których powinnieneś się wystrzegać-już pisano tysiące razy jakich
Dokładniejsze info masz w dziesiątkach(jak nie setkach) poradników zamieszczonych w internecie(jeden chyba nawet na tej stronie)-poszukaj i zobacz.

144

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Marris D-220M ja mam go to znaczy Marris D-220M CEQ czyli elektro-akustyk. Chwalę go wink

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

145 (edytowany przez Rudi 2009-07-04 23:48:28)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

http://www.malko.pl/go/_info/?id=2405&a … 8c3980a9e7
a co myslicie o takim Stagg'u?

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

146

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Stagg - nie zbyt dobra firma. To by było na tyle z mojej strony wink
Odrazu mówię że nie wszystko mają złe, ale większość.

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

147

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

No firma niezbyt dobra ale nie jest zla jak dla kogo kto zaczyna ale przemysl jeszcze czy moze nie lepiej bedzie poszukac czegos z cutawayem?

148 (edytowany przez Rudi 2009-07-05 18:28:45)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

owszem, bardzo bym chcial z cutawayem, ale nie dosc, ze mam problem z transportem i dostepnoscia sklepow, to jeszcze w cenie do 450 zł nie mam zbyt duzego wyboru (no, chyba ze mialbym kupic skywaya, no nie? zart smile ).

bede jeszcze patrzyl za innymi. a co do tego Stagg'a, widzialem dosc dobre opinie.

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

149 (edytowany przez mpx 2009-07-05 18:39:20)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja kupiłem swojego Burtona z cutwayem za 400zł, nówka nie śmigany. Niestety ceny gitar ostatnio nieźle podskoczyły.

EDIT:
Mostek akustyczny:
http://sklep.gama.gda.pl/photo/webpic/gitara%20akustyczna%20000-28EC%20Clapton.jpg
Mostek klasyczny:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9d/Mostek_gitary_klasycznej.jpg/180px-Mostek_gitary_klasycznej.jpg

Różnica ogólnie polega na tym, że struny w akustyku przechodzą przez mostek i opierają się bezpośrednio na płycie wierzchniej:)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

150 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-07-05 18:48:16)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

niezbyt ? Śmieszny jesteś....Pierw pograjcie na ich instrumentach a potem mówcie że zła, bo wycztaliście w googlach tylko na temat gitar Stagg'a i myślicie że świecicie...I że wszystko ich to ZŁO
Gitary może mają niezbyt ale instrumenty Dęte to Zarobiste...Bo grałem troszkę na klarnecie i trąbce stagg'a i nawet nawet.....

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

151 (edytowany przez Rudi 2009-07-05 18:59:56)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mpx napisał/a:

Ja kupiłem swojego Burtona z cutwayem za 400zł, nówka nie śmigany. Niestety ceny gitar ostatnio nieźle podskoczyły.

znalazlem cos takiego: T.BURTON Greengo W-0C WRS za 386 zł.
WRS - wersja kolorystyczna, a co oznacza "W-0C"? z cutawayem, czy bez? na stronie produktu nie ma fotografii, w googlach na temat "W-0C" też nie ma nic. i jaki to kształt pudła, jubmo czy dreadnought?

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

152

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jeśli chcesz akustyka z cutaway'em to polecam http://www.skladmuzyczny.pl/p/pl/3164/g … e+ccs.html

Tzn. mi polecono.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

153

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ehh Sylwester nie ma co sie napalac odrazu mowimy tutaj o gitarach w necie nie czytalem o Staggu a na nim gralem w sklepie, jest jak napisalem firma mniej znana i na pewno odstajaca od fenderow i marshalli albo nawet takamine jednak nie rozpadna Ci sie przy dotknieciu i nie skreslam jej ani nie zniechecam no i nie stawiam tej firmy w rubryce jakich gitar nie kupowac mowie tylko zeby chlopak pomyslal o cutawayu ;]

P.S na klarnecie nie gralem wypowiadam sie o gitarze wink

154

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A W-0C to prawdopodobni właśnie ten Primawave. Czasem go wpisują jako greengo.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

155 (edytowany przez Rudi 2009-07-05 19:17:05)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

co do "W-0C", właśnie teraz znalazłem coś takiego: https://muzyczny.pl/szczegoly.pl?id=119664
czyli podejrzewam, iż jest to Burton, nie Primawave; wersja z cutawayem, pudło dreadnought, a WRS to inny kolor.
jeszcze skontaktuję się z najbliższym sklepem w którym ta gitara ma być dostępna. tylko astanawia mnie cena niższa niż 400 zł (?).

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

156 (edytowany przez Rudi 2009-07-06 12:03:03)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

tak, ten "W-0C-WRS" to jest nic innego jak "W-C-WRS". gosc mi pisze, ze moze sprowadzic, bo maja juz ostatnia sztuke w swojej sieci sklepow. cena 386 zł.
http://www.bigbeat.pl/dg/T.Burton%20Gre … 010big.jpg

czyli prosic go o sprowadzenie? mi osobiscie sie podoba, opinie slysze bardzo dobre, szczegolne na tym forum. smile

Si Deus pro nobis, quis contra nos?
Tylko ludzie wrażliwi są naprawdę silni.

157

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja mam takiego smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

158

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja jak zawsze polecam Marrisa D-220 M http://www.bratpol.com.pl/?prod=1996&cat=8. Ale ten Butron też do kameralnych imprez jest jak najbardziej na miejscu ;]

Pozdrawiam

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

159

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

mam pytanie do kogoś, kto siedzi w tym dłużej niż ja;) od niedawna gram na gitarze klasycznej, jak na razie kompletna amatorszczyzna, ale szybko się uczę i jestem zawzięta. problem w tym, że klasyk niezupełnie mi odpowiada, to nawet nie był mój wybór. muzyka, którą lubię, jest najczęściej grana za pomocą gitary akustycznej lub elektrycznej, a ja nie mogłam się na żadną zdecydować, aż zobaczyłam gitarę elektro-akustyczną. chciałabym wiedzieć, czy nadaje się do grania muzyki współczesnej i przede wszystkim czy warto inwestować w taką gitarę mimo że jestem na etapie płynnej gry kilku podstawowych akordów?

160 (edytowany przez mpx 2009-07-07 21:32:57)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

gitary elektroakustyczne - droższa wersja gitary akustycznej, wyposażona dodatkowo w przetwornik elektroniczny, który umożliwia podłączenie gitary np. na koncercie. Ale uwaga - to wcale nie robi z niej gitary elektrycznej, jedynie umożliwia podpięcię się do sprzętu, instrument ciągle brzmi jak akustyk.

Cytat ze strony :>

Poza tym elektro akustyki swoje kosztują i do tego trzeba piecyk dobry kupić.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95